Nesavalda auto un ietriecas kokā

16. augustā Tukumā, Aviācijas ielā, pagaidām nenoskaidrots «Audi A6» vadītājs nobrauca no ceļa un ietriecās kokā, pēc tam atstājot negadījuma vietu, tādējādi pārkāpjot likumā noteikto kārtību.

15. augustā Slampes pagastā 22- gadīgs jaunietis vadīja automašīnu «BMW 325» un krustojumā nedeva ceļu pa galveno ceļu braucošai automašīnai «Opel Insignia», kā rezultātā notika sadursme. Ceļu satiksmes negadījumā vēl tika bojāts pie krustojuma stāvošs transportlīdzeklis „Audi A6″. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

15. augustā Engures pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Renault Master», būdams alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

15. augustā Tukuma novada Engures pagastā vīrietis vadīja velosipēdu, būdams 2,11 promiļu reibumā. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 170 eiro.

16. augustā Slampes pagastā vīrietis vadīja automašīnu «BMW 525», būdams alkohola reibumā, kā arī bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

16. augustā Tukumā vīrietis vadīja automašīnu «Peugeot 307 CC» ar Lielbritānijas reģistrācijas numura zīmēm pa Raudas ielu un šoferim blakus sēdošais pasažieris kustības laikā nebija piesprādzējies ar drošības jostu, kā arī automašīnā esošie bērni, kuri bija jaunāki par 12 gadiem, neatradās viņu vecumam un svaram piemērotos bērnu sēdeklīšos. Tāpat pārbaudes laikā tika konstatēts, ka vīrietis nav likumā noteiktā kārtībā un apjomā samaksājis transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli. Policijā par notikušo sākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi. Par ārvalstī reģistrēta automobiļa izmantošanu ceļu satiksmē Latvijā, ja tā vadītājs, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, nav samaksājis noteiktā kārtībā un apjomā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli, piemērots naudas sods 150 eiro.

Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem, ja automobilī, kura sēdvietas aprīkotas ar drošības jostām, pārvadā bērnu, kura augums nepārsniedz 150 cm, bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram piemērotā bērnu sēdeklītī vai uz paliktņa un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu. Par šo noteikumu pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 30 līdz 70 eiro. Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai arī naudas sodu no 30 līdz 70 eiro.

Komentāri

  1. Pilna mašīna sabiedrības atkritumu varēj tur ar savas nodzertā un apnarkoyās smadzenu paliekas atstāt,lai turpmāk apkārtējos neapdraudētu

  2. Skumji ka tik daudz vieglpratigu un bezatbildigu cilveku..kuri pirms dara un tad domaa..bet naavi nevienam nevelu..nave pati izvelas.un biezi ta atnak kad vismazak to gaida..skumji ka ta cilveki aiziet.bet pasauli jau neparmacit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *