Attēlam ir ilustratīva nozīme

Mēģinājums aizbēgt no policijas beidzas ar aizturēšanu un rokudzelžu uzlikšanu

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki sākuši divus administratīvo pārkāpumu procesus pret 1972. gadā dzimušu vīrieti, kurš 16. septembrī pusstundu pirms pusnakts, būdams alkohola reibumā, ar automašīnu „Volkswagen Passat” centās aizbēgt no likumsargiem.   

Piektdien, 16. septembrī, ap pulksten 23.30 Tukuma iecirkņa policisti, pildot dienesta pienākumus, Tukuma novada Engures pagastā ceļa malā pamanīja stāvošu automašīnu „Volkswagen Passat”, kurai bija ieslēgti avārijas gaismu signāli. Transportlīdzekļa dzinējs bija iedarbināts, logs vadītāja pusē – atvērts, un pie stūres gulēja kāds vīrietis.

Pēc amatpersonas vairākkārtējiem jautājumiem, vai viss ir kārtībā, vīrietis pamodās, taču runāja neskaidri, nespēja atbildēt uz jautājumiem un bija jūtama spēcīga alkohola smaka. Lai arī Kārtības policijas nodaļas inspektors vairākas reizes aizrādīja, ka nedrīkst vadīt transportlīdzekli, esot alkohola reibumā, vīrietis mēģināja uzsākt braukšanu. Policists brīdināja, ka personai, ja viņa vadīs automašīnu, tiks piemērots sods, tomēr vīrietis ignorēja likumsarga norādījumus un strauji uzsāka braukšanu.

Nekavējoties tika sākta pakaļdzīšanās ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, kā arī vairākkārtīgi pa skaļruni tika dota pavēle transportlīdzekli apturēt, tomēr vīrietis ignorēja policistu prasības un turpināja braukt, strauji bremzējot un paātrinot ātrumu un haotiski mainot braukšanas joslas, tādējādi vairākas reizes radīja bīstamas avārijas situācijas.

Agresīvais un iereibušais šoferis tika apturēts, kad policistiem palīgā ieradās vēl viena ekipāža. Atverot automašīnas kreisās puses priekšējās durvis un pielietojot speciālos cīņas paņēmienus, likumsargi vadītāju izvilka no transportlīdzekļa. Lai novērstu turpmāku iespējamu bēgšanu, persona tika aizturēta un viņai uzlika rokudzelžus.

Policijā par notikušo pret 1972. gadā dzimušo vīrieti sākti administratīvo pārkāpumu procesi – par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai un par nepakļaušanos atkārtotai un vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli, proti, par bēgšanu. Vienlaikus vīrietim piemērots aizliegums izmantot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likumam gan par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, gan par bēgšanu no policijas transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro, kā arī atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Atgādinām, ka alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir galīgi nesavienojamas lietas. Ja esi lietojis alkoholu – pie stūres nesēdies!

 

Komentāri

  1. Būtu vienkārši gulējis tālāk un piezvanījis kādam lai brauc savākt mašīnu. Pilnīgs kartupelis.

  2. Zvaigņukalns muka no Tukuma? Kluss un nemanāms. Pat pie Lielās Siles izvēles pazudis! Tam ir iemesls?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *