Attēlam ir ilustratīva nozīme

Mēģina ielūkoties policijas logos?

3. februārī 12.50 Tukumā, Brīvības laukumā, kāds vīrietis veica lidojumus ar bezpilota gaisa kuģi «DJI mini 2  MT2PD» tuvāk par 50 metriem no Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Tukuma iecirkņa bez saskaņojuma ar attiecībā objekta īpašnieku. Tāpat drons nebija marķēts ar tā īpašnieka vārdu un uzvārdu, deklarēto dzīves vietu un tālruņa numuru.  Uzsākti divi administratīvo pārkāpumu procesi un piemērots sods – brīdinājums.

Policija

No 1. līdz 3. februārim reģistrēti 50 notikumi, uzsākts 31 administratīvo pārkāpumu process, tai skaitā 3 par pulcēšanos, 1 par mutes un deguna aizsagmaskas nelietošanu, 4 par bērna aprūpes pienākuma nepildīšanu un 2 par drona izmantošanas noteikumu neievērošanu. Aizturēts viens autovadītājs reibumā un reģistrēts viens ceļu satiksmes negadījums.

 1. februārī

Tukumā kāds vīrietis, cenšoties izvairīties no administratīvās atbildības, personības pārbaudes laikā apzināti slēpa savu identitāti un policistam sniedza nepatiesas ziņas par saviem personas datiem. Policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

18.30 Tukumā, Talsu ielā, vīrietis pārkāpa Zemgales rajona tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību – tuvojās tuvāk par 100 metriem aizsargājamās personas mājoklim. Uzsākts kriminālprocess.

 1. februārī

Engures novada Lapmežciemā, izsitot durvju loga stiklu, iekļūts automašīnā «BMW 320» un nozagta stūre. Nodarīti materiālie zaudējumi 800 eiro apmērā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

14.43 Kandavā, Abavas ielā, vīrietis veikalā nozaga degvīna pudeli 4,69 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

 1. februārī

Tukumā, Zemītes ielā, vīrietis vadīja automašīnu «Audi A4 Avant», būdams alkohola reibumā, kā arī bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

8.00 Kandavas novada Vānes pagastā kādās mājās vīrietis glabāja nereģistrētu gāzes ieroci «Blow 9mm m.06» ar vienu aptveri un septiņām patronām. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

 

VUGD

 1. februāra pusdienlaikā Jaunpils novada Viesatu pagastā dega saimniecības ēka 6 m² platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās ugunsgrēku nodzēsa Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības komanda. Savukārt 3. februāra vakarā Pasta ielā, Tukumā, trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Ziņas sniedz VUGD un VP Zemgales reģionālās pārvalde

Komentāri

 1. Tāpat drons nebija marķēts ar tā īpašnieka vārdu un uzvārdu, deklarēto dzīves vietu un tālruņa numuru. _____
  Ko vel uz drona vaig… varbūt personas kodu,kartes pin kodu , pēdas numuru !?? Ko var rakstīt,ka neko nejēdz… dronam jabūt id numurs ko reģistrē attiecīgā saitā un vis !! Klauni…

  1. Ministru kabineta noteikumi Nr. 368
   Rīgā 2019. gada 13. augustā (prot. Nr. 34 27. §)

   14. Latvijas Republikas gaisa telpā var veikt lidojumus ar bezpilota gaisa kuģi un lidaparātu, ja tas ir marķēts ar tā īpašnieka vai valdītāja vārdu un uzvārdu (juridiskajām personām – nosaukumu), deklarētās dzīvesvietas adresi (juridiskajām personām – juridisko adresi) un tālruņa numuru. Marķējumam jābūt nolasāmam, neizmantojot papildu iekārtas vai instrumentus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.