Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kūlas dedzināšanas sezona ir atklāta!

Jau 26. marta vakarā Kandavas novada Matkules pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā. Savukārt nedēļas nogalē daudzviet Zemgales reģionā degusi kūla. Tā aizvadītajās brīvdienās Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji kopumā dzēsa 32 kūlas ugunsgrēkus, no tiem piektdien piecus, sestdien 22 un svētdien – piecus kūlas ugunsgrēkus. Slampes pagastā dega pērnā zāle 1,2 hektāru platībā; 200 m² platībā – L. Parka ielā, Tukumā; 1,5 hektāru platībā – Kandavas novada Cēres pagastā. Vēl sestdienas, 27. marta, pēcpusdienā Kandavas stadiona baseinā apmēram 10 metrus no krasta ledū bija ielūzis suns. Ugunsdzēsēji glābēji uz glābšanas dēļa nokļuva līdz nelaimē nokļuvušajam dzīvniekam un viņu izglāba, nogādājot krastā. VUGD aicina pastaigām ar suni šobrīd izvēlēties vietas, kas atrodas tālāk no ūdenstilpēm, lai izvairītos no situācijas, kurā suns, palaists bez pavadas, uzskrien uz ledus un tajā ielūzt. Ja redzat, ka dzīvnieks iekļuvis nelaimē, nekādā gadījumā nevajag pašam iet uz ledus vai ūdenī viņu glābt, bet nekavējoties zvaniet uz tālruņa numuru 112. Visbeidzot vakar, 31. martā, Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa piecus kūlas ugunsgrēkus, to skaitā Tukuma novada Irlavas pagastā – 500 m² platībā.

Policija

No 25. līdz 29. martam Tukuma policijas iecirknī ir reģistrēts 101 notikums un uzsākti 79 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 31 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 3 par automašīnas  un 1 par velosipēda vadīšanu reibumā, 5 par pašizolācijas vai mājas karantīnas neievērošanu un 2 par neatļautu pulcēšanos. Reģistrēti 4 pērnās zāles degšanas gadījumi.

  1. martā

Tukuma novada Tumes pagastā vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 2,32 promiles. Policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Tukumā, Asteru ielā, vīrietis, kuram piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, pārkāpa Tiesas lēmumu un vadīja automašīnu «Volkswagen Polo». Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Tukuma novada Tumes pagastā vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 2,32 promiles. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Tukumā, Kurzemes ielā, vīrietis vadīja automašīnu «Renault Kangoo», būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 2,15 promiles. Tāpat pārbaudes laikā tika konstatēts, ka vīrietim nav likuma noteiktā kārtībā iegūtu transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Kandavā kāds vīrietis pārkāpa Zemgales rajona tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību no vardarbības un satikās ar sievieti mājoklī, kuram viņam bija aizliegts pietuvoties tuvāk kā par 50 metriem. Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Tukumā, Dārza ielā, sieviete stāvēšanai novietoja automašīnu «Ford Focus», taču, atstājot transportlīdzekļa vadītāja vietu, neveica visu nepieciešamo, lai novērstu automašīnas izkustēšanos no vietas, kā rezultātā transportlīdzeklis sāka ripot un uzbrauca mājas sienai, to bojājot. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

  1. martā

Tukumā, Kurzemes ielā, vīrietis, atpakaļgaitā vadot kompaktiekrāvēju «Bobcat T5 90», nepārliecinājās par satiksmes drošību, kā rezultātā uzbrauca stāvēšanai novietotai automašīnai «Volvo V50», to bojājot. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Tukumā, Lauku ielā, vīrietis vadīja transportlīdzekli «Mercedes Benz CLS», iespējams, atrazdamies narkotisko vielu ietekmē. Vīrietis nogādāts medicīnas iestādē analīžu veikšanai.

  1. martā

Ceļa Līgas-Zentenes-Rideļi 14. kilometrā vīrietis vadīja «Audi A4 Avant», būdams alkohola reibumā (1,23 promiles) un bez iegūtas vadītāja apliecības. Uzsākts kriminālprocess.

  1. martā

Tukumā, Rīgas ielā, mājas pagalmā, vīrietis vadīja transportlīdzekli «VW LT 35» un uzbrauca ceļa zīmei, to bojājot. Tika konstatēts, ka šis negadījums nav nejaušība, jo vīrietis bija 3,89 promiļu reibumā. Reģistrēts ceļu satiksmes negadījums un uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

  1. martā

Kandavā, Abavas un Lielās ielas krustojumā, vīrietis vadīja automašīnu «Volvo S60» un neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca aizsargbarjerai, to bojājot. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Ziņas sniedz VUGD un Valsts policijas ZRP

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.