Kandavas pagastā – negadījums nenostiprinātas kravas dēļ

Šonedēļ, 25. oktobrī, Kandavas pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 93. kilometrā kāds vīrietis vadīja «Ford Transit», kurai nebija kārtīgi nostiprināta krava. Rezultātā, samainoties ar pretim braucošu transportlīdzekli «Opel Zafira», no kravas nodalījuma izkrita koka durvis, kas trāpīja šim garāmbraucošajam auto. Notika avārija un negadījuma cieta «Opel» pasažieris. Policijā reģistrēts ceļu satiksmes negadījums un tiek lemts par šoferīša atbildību.

Policija

No 24. līdz 26. oktobrim Tukuma policijas iecirknī reģistrēts 51 notikums, uzsākti 9 kriminālprocesi un 32 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 29 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 3 par iespējamu narkotiku lietošanu un 1 par emocionālu vardarbību pret bērnu. Reģistrēti 5 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 2 personas.

Pilns auto dzērušo

Kā liecina sākotnējā informācija, 18. oktobrī pēc pulksten 15.00 policisti saņēma informāciju, ka Tukuma novada Irlavas pagastā ir noticis ceļu satiksmes negadījums, un automašīnas vadītājs, iespējams, ir alkohola reibumā. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi konstatēja, ka vīrietis, vadot automašīnu «Volkswagen Passat Variant», ir nobraucis no ceļa braucamās daļas un uzbraucis kokam, bojājot transportlīdzekli. Negadījumā viens vīrietis guva traumas un tika nogādāts ārstniecības iestādē. Automašīnā atradās arī divi pasažieri. Visi trīs vīrieši bija tādā alkohola reibuma stāvoklī, ka nebija iespējams pieņemt paskaidrojumus. Proti, viņu izelpās tika konstatētas 2,34, 2,7 un 3,7 promiles. Tāpat amatpersonas konstatēja, ka vīrietim, kurš pēc negadījuma atradās automašīnas vadītāja sēdvietā, nav likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Policijā par notikušo sākts viens kriminālprocess un viens administratīvā pārkāpuma process.

Uzdodas par citus personu

  1. oktobrī Tukumā vīrietis, kuram ar tiesas spriedumu atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības līdz 2023. gada janvārim, vadīja automašīnu «Ford Transit Connect» pa Tirgus ielu. Jāpiemin, ka pārbaudes laikā vīrietis uzdevās par citu personu, likumsargiem uzrādot tās personas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, tādējādi apzināti slēpa savu identitāti, lai izvairītos no kriminālatbildības. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Auto un motocikla sadursme

  1. oktobrī Slampes pagastā, uz ceļa Degole-Ozolnieki, vīrietis vadīja «Volvo FH 12» sakabē ar puspiekabi, un, šķērsojot krustojumu, nedeva ceļu motocikla «Keeway Schmitz SKI24» vadītājam. Notika sadursme. Motociklists nogādāts medicīnas iestādē. Jāpiebilst, ka motociklists nav ieguvis attiecīgas kategorijas

 

  1. oktobrī Tukumā, Pastā ielā, trīs jaunieši, pielietojot fizisku spēku un piedraudot sadurt, nolaupīja vīrietim naudas maku, mobilo telefonu. Nodarīti materiālie zaudējumi 170 eiro apmērā. Uzsākts kriminālprocess par laupīšanu grupā, iespējami vainīgie noskaidroti un aizturēti, nogādāti medicīnas iestādē, aizdomās par narkotiku lietošanu, pēc kā nogādāti Īslaicīgās aizturēšanas vietā. Tiek lemts par piemērojamiem drošības līdzekļiem.

VUGD

  1. oktobrī no rīta pēc ceļu satiksmes negadījuma Tukuma novada Zemītes pagastā ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes.

Ziņas sniedza VUGD un Valsts policijas ZRP

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *