Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kandavā traģisks negadījums uz ceļa

Svētdien, 1. novembrī ap pulksten 18.50 Kandavas novadā uz ceļa Līgas – Kandava – Veģi 6. km vīrietis vadīja kravas transportlīdzekli „Volkswagen Transporter” un uzbrauca gājējam, kurš, iespējams, būdams alkohola reibumā iznāca uz ceļa braucamās daļas.

1977. gadā dzimušais vīrietis no gūtajām traumām mira notikuma vietā. Diennakts tumšajā laikā vīrietim nebija ne atstarojošas vestes, ne apģērba ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, tādējādi transportlīdzekļa vadītājs viņu pamanīja tikai tad, kad no sadursmes vairs nebija iespējams izvairīties. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 21. nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret satiksmes drošību, kā arī nozīmējusi ekspertīzes bojāgājušajam alkohola, narkotisko un psihotropo vielu ietekmes noteikšanai. Kravas automašīnas vadītājam netika konstatēta alkohola lietošana, kā arī viņš negadījumā nav guvis fiziskas traumas.

Likumsargi atgādina, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem ir jārūpējas par savu redzamību! Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem ir grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošo elementu vai vestes esamība, jau laicīgi liek manīt vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās gājējs. Tāpat Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka diennakts tumšajā laikā, gājējiem ir jālieto gaismas atstarotājs, kāds cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai arī jātur rokā iedegts lukturītis. Par minēto noteikumu neievērošanu paredzēts brīdinājums vai naudas sods 10 līdz 30 eiro apmērā.

Komentāri

  1. Varbut vajadzetu gahejiem palielinat sodus??? Savadak visi doma-eh kas tur no10-30 vienalga…pielieciet vel vienu nulli un tad varbut saks domāt…līdzjūtiba tuviniekiem

  2. Ha! Palielināt sodus! Par atstarotāju nelietošanu Nāves Sods! Piedāvā viena Nāves Soda vietā divus? “Kriminālprocesa Likuma” 377. Pants attaisno auto vadītāju!!!

  3. pilnigi piekritu, sitiem tizleniem gajejiem sodus ar dazam nulitem jo reali vini pat uz gajeju parejas nepaskatas ne pa labi ne pa kreisi, tik mauc pari, bet situacijas ir dazadas jo katrs sevi cienos auto vaditajs jau laikus rekina distanci, man ka auto vaditajam kurs loti daudz diena nobrauc sadi tizleni gadas gandriz katru dienu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.