Kā sevi pasargāt no kabatzagļiem?

Ir vasaras vidus, un mūzikas festivāli, sporta pasākumi, gadatirdziņi un citi izklaides pasākumi rit pilnā sparā. Dodoties izklaidēties šovasar, Valsts policija  aicina atcerēties pasargāt sevi no kabatzagļa.

Ir vasaras vidus, un mūzikas festivāli, sporta pasākumi, gadatirdziņi un citi izklaides pasākumi rit pilnā sparā. Dodoties izklaidēties šovasar, Valsts policija  aicina atcerēties  pasargāt sevi no kabatzagļa. E

Pamana izklaidīgākos

Kabatzādzību izplatība veicina nedrošības sajūtu sabiedrībā. Šī iemesla dēļ 25 Eiropas valstis, sadarbojoties ar Eiropas Noziedzības novēršas tīklu un Eiropas Policijas biroju, ir apvienojušas spēkus, uzsākot kampaņu #SargiSavasKabatas.

Latvijā kabatzādzību tendences ir līdzīgas kā citviet Eiropā. Garnadži savu upuri izvēlas no neuzmanīgāko vidus, un visbiežāk noziegumu izdara ļaužu pilnā vietā – sabiedriskajā transportā, to pieturvietās, tirgū, stacijā. Vasara garnadžiem ir labvēlīga ar kupli apmeklētājiem masu pasākumiem, kur iedzīvotāji mēdz būt izklaidīgāki nekā ikdienā un vērtīgās mantas, visbiežāk, makus un mobilos telefonus, novieto zagļiem viegli pieejamā vietā, piemēram, bikšu vai svārku aizmugurējā kabatā vai somas ārējā kabatā.

Centrs – Rīgā

Statistika rāda, ka vairāk nekā puse šādu noziegumu tiek izdarīta galvaspilsētā, kur ir lieli ļaužu pūļi. Rīgas reģionā 2016. gadā tika reģistrētas 75 kabatzādzības, gadu vēlāk – 77, savukārt šā gada pirmajos sešos mēnešos – 52 kabatzādzības.

Lai cīnītos ar šo noziegumu veidu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kabatzādzību apkarošanas grupa ik dienu strādā zagļu iecienītākajās vietās. Policisti ierastos zagļus jau atpazīst sejā un zina šādu personu rīcības psiholoģiju, tāpēc var tos identificēt vēl pirms nozieguma izdarīšanas.

Citos reģionos, ņemot vērā mazāku iedzīvotāju skaitu, kabatzādzības ikdienā ir mazāk izteikta problēma, piemēram, atsevišķos reģionos, kā Latgale vai Kurzeme, visa gada laikā tiek reģistrētas vien dažas kabatzādzības.  Taču jāatceras, ka līdz ar publisku pasākumu sezonu, kabatzādzību problēma var aktualizēties.

Lai nekļūtu par kabatzagļa upuri, ir jāatceras daži vienkārši ieteikumi:

! Sabiedriskās vietāsjābūt īpaši modram un vērīgam.

! Maki, telefoni un citas vērtīgas lietas jāglabā iekškabatās.

! Vērtīgas mantas nav jāliek mugursomā.

! Rokassomas un plecu somas jānēsā priekšpusē un pēc iespējas tās jāpietur.

! Bez īpašas nepieciešamības nav jānēsā līdzi daudz skaidras naudas, jādod priekšroka norēķiniem ar kredītkarti.

! Neplātīties ar vērtīgajām lietām – naudu vai dārglietām.

! Ceļojot naudu sadali pa vairākām kabatām vai somām.

! Aizsargā savu mobilo tālruni ar PIN kodu.

Valsts policija aicina šos noteikumus ievērot katru dienu, lai tie kļūst par automātisku ikdienas paradumu. Esi gudrāks par kabatzagli un #SargiSavasKabatas!

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.