Attēlam ir ilustratīva nozīme

Izglābj dūmu detektors kaimiņos

Ssvētdien, 19. decembrī, 9.56 tika saņemts izsaukums uz Kurzemes ielu, Tukumā, kur piestāvu dzīvojamā mājā kādā dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka blakus esošajā dzīvoklī, visticamāk, bez uzraudzības atstātas degošas sveces dēļ, aizdegusies starpsiena un sadzīves mantas 0,5 m² platībā. Pulksten 10.37 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Policija

Laikā no 16. līdz 19. decembrim Tukuma policijas iecirknī reģistrēts 81 notikums, uzsākti 6 kriminālprocesi un 44 administratīvo pārkāpumu procesi, pieņemts viens policijas lēmums par nošķiršanu.

  1. decembrī

Tukuma novada Smārdes pagastā, autoceļa Rīga-Ventspils 62. kilometrā, braukšanas laikā plīsa kravas transportlīdzekļa «Scania» priekšējā riepa un autovadītājs netika galā ar minētā transportlīdzekļa vadāmību, kā rezultātā iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur notika sadursme ar pretī braucošo automašīnu «Volvo V50». Negadījuma vietā gāja bojā «Volvo V50» vadītājs. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Sēmes pagastā vīrietis vadīja automašīnu «BMW 330» un neizvēlējās drošu – ceļa segumam un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem atbilstošu ātrumu, kā rezultātā netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca ceļa zīmei, to bojājot. Negadījumā traumas guva automašīnas pasažiere, kura tika nogādāta ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Sēmes pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Volvo S60», nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī, kur automašīna apgāzās uz jumta. Negadījumā nav fiziski cietušu personu. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

  1. decembrī

Pūres pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 86. kilometrā, pie «Opel Zafira» stūres bija sēdusies sieviete, kurai nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

  1. decembrī

Zemītes pagastā, ceļa Tukums-Kuldīga 38. kilometrā, kāds «Mitsubishi Colt» vadītājs, cenšoties izvairīties no meža zvēra, kas bija izskrējis uz ceļa, iebrauca grāvī. Negadījumā cieta auto vadītājs.

  1. decembrī

Smārdes pagastā sieviete vadīja automašīnu «Suzuki Grand Vitara» un neizvēlējās drošu – ceļa segumam un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem atbilstošu ātrumu, kā rezultātā netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā tika bojāts transportlīdzeklis. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Pūres pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Audi A3» un neizvēlējās drošu – ceļa segumam un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem atbilstošu ātrumu, kā rezultātā netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas, uzbraucot kreisajā pusē esošajai ceļa barjerai, to bojājot. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

VUGD

  1. decembrī 15.53 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novada Lapmežciema pagastu, kur dega saimniecības ēkā iebūvēta kūpinātava un ēkas griestu pārsegums 15m² platībā. Pulksten 18.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pēdējo gadu statistika liecina, ka bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces izraisīti ugunsgrēki nav tikai Ziemassvētku laika problēma. Tomēr tieši gada tumšajā un svētku laikā sveces iededzam vairāk. Izvērtējot ugunsgrēkus, kurus izraisījusi iedegta svece, redzam, ka tās ir ikdienas situācijas, kuras vieno neuzmanīga rīcība vai nepieskatīta sveces liesma. VUGD atgādina, ka iedegta svece ir jāpieskata, jānopūš, izejot no telpas, ejot gulēt vai atstājot mājokli. Līdzās tam jāparūpējas, lai svece tiek novietota stabilā svečturī, bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā un tālāk no aizkariem un citiem degtspējīgiem priekšmetiem. Ja tomēr notiek nelaime, par ugunsgrēka izcelšanos savlaicīgi brīdinās mājoklī uzstādīts dūmu detektors, bet aizdegšanās sākumposmā liesmas viegli varēs nodzēst ar ugunsdzēsības pārklāju. Tikai jāatceras, ka vispirms ir jāparūpējas, lai visi mājinieki atstāj telpas, jāpiezvana uz 112 un tad, izvērtējot situāciju, var uzsākt dzēšanu ar pārklāja palīdzību.

Ziņas sniedz Valsts policija ZRP un VUGD

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *