Aculiecinieka foto

Iestājoties pēkšņajai ziemai, uz ceļiem notikušas daudz avārijas

16. martā Tukuma novada Irlavas pagastā pirms Vaskiem, uz Tukuma-Auces ceļa, 1954. gadā dzimusi sieviete ar OPEL VECTRA uzslīdējusi pretimbraucošai automašīnai VOLV, ko vadīja 1986. gadā dzimis vīrietis. Sadursmē traumas guvuši 5 cilvēki; viņu vidū arī 2013. gadā dzimusi meitenīte…

No 13. līdz 16. martam Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 52 notikumi un noformēti 94 administratīvo pārkāpumu protokoli; tostarp 31 – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 2 – par automašīnas un 4 – par velosipēda vadīšanu reibumā. Reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 5 personas.

13. martā

11.33 Tukumā, Stacijas ielā, dega kūla 800 m² platībā.

13.00 Tukumā, Rīgas ielā, dega kūla 500 m² platībā.

15.10 Tukumā, Kandavas ielā, dega kūla 1 ha platībā.

19.25 Tukuma novada Pūres pagastā pie skolas dega kūla 0,5 ha platībā.

20.50 Tukuma novada Džūkstes pagastā, aiz Pienavas DUS, dega kūla 0,5 ha platībā.

21.10 Tukumā, Lielajā ielā, pie DUS dega kūla 300 m² platībā.

14. martā

10.40 Pūres pagastā, Pūres-Lamiņu ceļa 5. km, aizturēts kāds 1984. gadā dzimis vīrietis, kas reibumā brauca ar velosipēdu. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

12.02 Tukuma novada Tumes pagastā, Pasta ielā, aizturēts 1959. gadā dzimis vīrietis, kas reibumā brauca ar velosipēdu. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

12.10 Tukuma novada Lestenes pagastā uz lauka atrasts kara laika lādiņš, kas vēlāk nodots sapieriem.

15.10 Tukuma novadā, Irlavas-Mazbišu ceļa 7. km, aizturēts 1957. gadā dzimis vīrietis, kas reibumā brauca ar velosipēdu. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

15.43 Tukuma novada Degoles pagastā, līdzās Praviņu karjeram, dega kūla 3000 m² platībā.

15.54 Tumē dega kūla 4 ha platībā.

15. martā

1.30 Tukumā, Šēseles ielā, no kluba «Sensation» ģērbtuves nozagta virsjaka ar dokumentiem un atslēgām.

10.10 Tukumā, Jāņa ielā, aizturēts 1964. gadā dzimis vīrietis, kas reibumā vadīja automašīnu VW GOLF. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

16. martā

Laikā no 15. marta 23.00 līdz 16. marta 9.30 Engures novada Lapmežciemā, Ozolu ielā, automašīnai MERCEDES SPRINTER izsists sānu logs un no salona nozagta automagnetola un portfelis ar dažādām mantām. Uzsākts kriminālprocess.

16.00 Tukuma novada Irlavas pagastā pirms Vaskiem, uz Tukuma-Auces ceļa, 1954. gadā dzimusi sieviete ar automašīnu OPEL VECTRA uzslīdējusi pretimbraucošai automašīnai VOLVO XC 70, ko vadīja 1986. gadā dzimis vīrietis. Sadursmē traumas guvuši 5 cilvēki; viņu vidū arī 2013. gadā dzimusi meitenīte. Daļa cietušo ievietota Tukuma slimnīcā, daļa – Gaiļezera slimnīcā Rīgā, bet meitenīte – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Uzsākts kriminālprocess.

18.00 Pūrē, Rīgas-Ventspils ceļa 84. km, 1983. gadā dzimis vīrietis ar automašīnu VW BORA ieslīdējis grāvī. Cietušo nav.

18.03 Kandavā, Liepu ielā, aizturēts 1979. gadā dzimis vīrietis, kas reibumā brauca ar automašīnu OPEL CORSA. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

19.00 Tumē, Rīgas-Ventspils ceļa 66. km, kāds 1953. gadā dzimis vīrietis ar automašīnu CHRYSLER VOYAGER ieslīdējis grāvī. Cietušo nav.

19.40 Engures novada Smārdes pagastā, Rīgas-Ventpsils ceļa 56. km, 1980. gadā dzimis vīrietis ar automašīnu BMW 323 ieslīdējis grāvī. Cietušo nav.

21.30 Tukuma novada Slampes pagastā kādās mājās 1932. gadā dzimusi sieviete mēģināja izdarīt pašnāvību, pārdozējot medikamentus.

Notikusi Eiropas līmeņa satiksmes uzraudzības akcija

16. martā Tukuma iecirkņa policisti, iesaistoties Eiropas līmeņa ceļu satiksmes uzraudzības akcijā (TISPOL), veikuši autovadītāju masveida pārbaudes Tukumā, Kandavā un Jaunpilī, kā arī uz Liepājas un Ventspils šosejas. Kopumā pārbaudīti 250 autovadītāji un konstatēti astoņi pārkāpumi: četriem autovadītājiem bija beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš, bet viens nebija ieguvis vadītāja apliecību; divām automašīnām nebija veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, vienai – tehniskā apskate; viens autovadītājs tika pieķerts braucam reibumā; noformēti divi protokoli par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu.

Noskaidroti datoru zagļi

6. martā Degoles pagastā no bijušās pamatskolas telpām tika nozagti trīs datoru komplekti. Uzsākot kriminālprocesu, jau sākotnēji izvirzīta versija, ka iespējamie zagļi varētu būt bijušie skolas audzēkņi, jo skolā iekļūts pa evakuācijas izeju, kur nebija uzstādīta apsardzes signalizācija.

13. martā tika noskaidroti divi iespējamie vainīgie – 16 un 17 gadus veci jaunieši. Nozagtie datoru komplekti atgūti un atdoti īpašniekiem. Zināms, ka viens no puišiem ir bijušais skolas audzēknis (jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā), bet otrs, lai gan jaunāks, – ar pieredzi noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.

Šis zēns ir policijas uzskaitē par sistemātisku administratīvo pārkāpumu izdarīšanu – sīko huligānismu, smēķēšanu un alkohola lietošanu. 12 gadu vecumā sodīts par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu. Tiesa viņam piemēroja audzinoša rakstura piespiedu līdzekli – brīdinājumu – un par zādzību un svešas mantas tīšu bojāšanu – 20 stundu sabiedrisko darbu, kuras zēns atstrādāja. 15 gadu vecumā puisis par zādzību ar iekļūšanu telpā un zagtas mantas uzpirkšanu tika sodīts ar 100 stundām sabiedriskā darba, taču viņš šo spriedumu pārsūdzēja, un tas vēl nav stājies spēkā. Nesen zēns pārcēlās uz dzīvi Degolē, tādēļ ir pamats domāt, ka tieši viņš bijis šīs zādzības iniciators.

Ziņas sniedza VP ZRP priekšnieka palīdze Ieva Sietniece

Komentāri

  1. nu ja latvija ir tajos platuma grados ,kur sniegs uzkrit b** negaiditi kas pa idiniem ta doma un raksta ,nabadzigajaij valstij nau pika pa ko celus uzturet tad na*** tadus cela nodoklus prasit ,slinki resnie zb tikaij gudri pluta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.