Attēlam ir ilustratīva nozīme

Dedzis mežs Zentenē un labības lauks Jaunsātos

20. jūlijā 11.24 Tukuma un Kandavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Jaunsātu pagastu, kur dega labības rugāju lauks 3 hektāru platībā. Vēja ietekmē liesmas strauji izplatījās. Notikuma vietā strādāja arī zemes īpašnieka traktortehnika, ar kuru tika aparts lauks pa perimetru, lai veidotu pārrāvumus un tādējādi ierobežotu liesmu izplatīšanos. Dzēšanas darbi noslēdzās 12.47.

No 16. līdz 19. jūlijam Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 103 notikumi, uzsāktas 40 administratīvo pārkāpumu lietvedības, tai skaitā 29 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 3 par automašīnas vadīšanu reibumā un 4 par iespējamu narkotiku lietošanu. Uzsākts viens kriminālprocess par automašīnas vadīšanu reibumā, bez noteiktā kārtībā iegūtas autovadītāja apliecības un reģistrēti 8 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 2 personas.

  1. jūlijā

11.50 Tukumā, Meža ielā, sieviete vadīja «Volvo V70» un neievēroja drošu distanci attiecībā pret priekšā braucošo «Audi A4», kas veica kreiso pagriezienu. Rezultātā notika abu auto sadursme.

17.23 Tumes pagastā, braucot no Sekļa ezera virzienā uz VAS «Latvijas valsts meži» Purva ceļu, «Opel Astra» vadītājs, braucot atpakaļgaitā, nepārliecinājās par ceļa satiksmes drošību un iebrauca stāvošā «VW Golf». Vēlāk konstatēts, ka «Opel» vadītājs ir bijis alkohola reibumā. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

  1. jūlijā

12.20 Tukumā, Rūpniecības ielā, vīrietis vadīja «BMW 525», būdams alkohola reibumā (1,85 promiles). Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

13.20 Tukumā, Meža ielā, konstatēts, ka divi nepilngadīgi un viens pilngadīgs zēns, iespējams, ir lietojuši narkotiskās vielas. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

13.33 Tukumā, Meža ielā, kāds vīrietis veikalā nozaga divas 0,7 degvīna pudeles 13,08 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

14.00  Engures pagasta Apšuciemā kāda nepazīstama sieviete, uzdodoties par ogu tirgotāju, vīrietim no maka nozaga 300 eiro. Uzsākts kriminālprocess.

18.48  Kandavas pagastā kāds «BMW X6» vadītājs, uzsākot auto kustību pēc degvielas uzpildes, bojāja uzpildes iekārtu.

20.51 Tumes pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 76. kilometrā, kāds vīrietis bija sēdies pie «BMW X5» stūres bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un, iespējams, būdams narkotisko vielu ietekmē. Vīrietis nogādāts Tukuma slimnīcā, lai šo faktu varētu konstatēt. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

  1. jūlijā

19.10 Džūkstes pagastā izcēlās konflikts, jo kāds vīrietis bija pārkāpis tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību – tuvojies sievietei, kas tam bija liegts. Vēlāk, pulksten 20.46, šis vīrietis vadīja «Audi A3», būdams alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Uzsākti divi kriminālprocesi par abiem pārkāpumiem. Iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

 

19.30 Tumes pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 65. kilometrā, vīrietis vadīja «Chrysler Grand Voyager» sakabē ar piekabi, kurai nolūza ritenis. Rezultātā auto saslīdēja un iebrauca grāvī. Cietušo šajā negadījumā nav.

  1. jūlijā

10.58 Smārdes pagastā, ceļa Tukums-Milzklane-Smārde-Slampe 5. kilometrā, šobrīd nenoskaidrots «Audi 80» vadītājs izraisīja sadursmi ar «Mercedes Benz» un aizbrauca no notikuma vietas, pārkāpjot likumā noteikto kārtību. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

14.00 Smārdes pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 66. kilometrā, sieviete, vadot «Mercedes Benz», neievēroja distanci attiecībā pret «VW Tiguan», kas tieši tobrīd bija apstājies, lai priekšā braucošais auto varētu veikt manevru – nogriešanos pa kreisi. Rezultātā notika sadursme. «Mercedes» vadītāja un viens pasažieris ar traumām nogādāti medicīnas iestādē.

15.10  Engures pagasta Bērzciemā, ceļa Tukums-Kolka 35. kilometrā, «Toyota Hilux» vadītājs nedeva ceļu motociklam «Kawasaki», kā rezultātā motocikla vadītājs bija spiests strauji bremzēt un motocikls apgāzās.

21.25 Zantes pagastā pa ceļu Kandava-Saldus kāda sieviete vadīja «Opel Astra», būdama alkohola reibumā (1,68 promiles). Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

VUGD

Piektdienas, 17. jūlija, pēcpusdienā VUGD saņēma informāciju no Valsts meža dienesta par to, ka Tukuma novada Zentenes pagastā deg mežs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka meža zemsedze deg 1,3 hektāra platībā. Kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem ugunsgrēka izplatīšanos izdevās ierobežot 23.30 un diennakts tumšajā laikā teritorijas uzraudzību turpināja Valsts meža dienests. Nākošajā dienā dzēšanas darbi tika turpināti, apdzēšot vairākas atsevišķi gruzdošas vietas.

Savukārt svētdienas, 19. jūlija, pēcpusdienā uz autoceļa Rīga – Ventspils Engures novadā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca eļļu, kas bija izlijusi ceļu satiksmes negadījuma rezultātā.

 

Ziņas sniedz VUGD un Valsts policijas ZRP

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.