Cērē kūla degusi 8 ha platībā

12. martā 14.32 Kandavas novada Cēres pagastā dega kūla 8 ha platībā, bet 12. martā 9.50 Smārdē degvielas uzpildes stacijā kāds BMW vadītājs iepildījis 138,32 l dīzeļdegvielas un aizbraucis nesamaksājot.

12. martā Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 14 notikumi un noformēti 30 administratīvo pārkāpumu protokoli, tostarp 8 – par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu, 1 – par automašīnas un 1 – par velosipēda vadīšanu reibumā. Reģistrēti 3 pērnās zāles ugunsgrēki.

12. martā

9.50 Engures novada Smārdē degvielas uzpildes stacijā kāds pagaidām nenoskaidrots automašīnas BMW vadītājs iepildījis 138,32 l dīzeļdegvielas un aizbraucis nesamaksājot. Nodarīts zaudējums 183 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

14.32 Kandavas novada Cēres pagastā dega kūla 8 ha platībā

15.38 Tukuma novada Degoles pagastā, Tukuma-Auces ceļa 17. km, aizturēts 1963. gadā dzimis vīrietis, kas reibumā vadīja velosipēdu.

22.15 Vānes pagastā, Vānes-Saldus ceļa 1. km, aizturēts 1961. gadā dzimis vīrietis, kurš reibumā un bez autovadītāja apliecības brauca ar automašīnu OPEL FRONTERA. Uzsākts kriminālprocess.

Uzmanību!

Policija brīdina iedzīvotājus nededzināt kūlu, jo, izceļoties ugunsgrēkam, var nodegt gan dzīvojamās, gan saimniecības ēkas un mežs. Neapdomīgas rīcības dēļ nelaime var piemeklēt gan pašus dedzinātājus, gan pavisam nevainīgus cilvēkus.

Policija aicina nekavējoši ziņot par personām, kas dedzina kūlu.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (LAPK) 179. panta 4. daļu par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro. Kriminālatbildība iestājās, ja, dedzinot kūlu, aizdegusies kāda no ēkām, radīti lieli zaudējumi vai ugunsgrēkā  gājis bojā cilvēks. Krimināllikuma 185. panta 2. daļa paredz, ka par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā bīstamā veidā vai, ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās.

Ziņas sniedza VP ZRP priekšnieka palīdze Ieva Sietniece

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.