Brauciet lēnāk, draugi!

3. janvārī 10.26 Tukuma novada Džūkstes pagastā, netālu no Pienavas, smagā automašīna ar piekabi iebrauca grāvī, jo neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kas atbilstu ceļa apstākļiem. Rezultātā negadījumā vietā uz veselu dienu tika daļēji slēgta satiksme. 

No 27. decembra līdz 3. janvārim policijas iecirknī reģistrēti 76 notikumi, uzsākti 6 kriminālprocesi un sastādīti 68 administratīvo pārkāpumu protokoli.

27. decembrī

00.10 Tukuma novada Džūkstes pagastā automašīnai «Audi Avant 80» izsists aizmugurējais durvju stikls.

08.46 Kandavas pagastā 1981. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu «VW T-Roc» un no garām braucošas automašīnas pacelts akmens trāpīja transportlīdzeklim pa jumtu un priekšējo stiklu, tos bojājot.

29. decembrī

20.43 Engures novada Smārdes pagastā 1967. gadā dzimušais vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā (0,79 promiles).

30. decembrī

10.00 Tukuma novada Sēmes pagastā, Ezera ielā, automašīnai «Audi A6» izsists aizmugurējais lukturis.

12.30 Tukuma novada Tumes pagastā 1945. gadā dzimis «Volvo V40» vadītājs, braucot atpakaļgaitā, nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā uzbrauca stāvošam «Audi Allroad», to bojājot.

12.20 Tukuma novada Tumes pagastā, ceļa Tukums-Lazdas 6. kilometrā,  1990. gadā dzimušais vadīja transportlīdzekli «Volvo S60» un neizvēlējās drošu braukšanas distanci attiecībā pret tajā pašā virzienā braucošo «Audi Allroad», kuru vadīja 1977. gadā dzimis vīrietis, kā rezultātā notika sadursme.

1. janvārī

11.34 Tukuma novadā, ceļa Tukums-Auce-Lietuvas robeža 14. kilometrā, 1974. gadā dzimušais vadīja transportlīdzekli «Renault Master», būdams alkohola reibumā (2,51 promiles).

20.10 Tukumā, Kurzemes ielā, 1987. gadā dzimusī, vadot «Opel Insignia», nepārliecinājās par kustības drošību un uzbrauca «Volvo V70».

2. janvārī

11.40 Tukumā, Kurzemes ielā, 1979. gadā dzimis vīrietis, vadot «Volvo XC90» atpakaļgaitā, nepārliecinājās par kustības drošību, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar «Audi A4 Avant».

14.10 Tukuma novada Džūkstes pagastā 1971. gadā dzimis vīrietis, vadot pasažieru autobusu «Mercedes Benz Intouro», neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu attiecībā pret ceļa segumu un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem, kā rezultātā autobuss nobrauca no ceļa, kur apgāzās. Negadījumā cieta pats vadītājs un 1976., 2001., 1948., 1981 un 1986. gadā dzimuši pasažieri.

18.12 Engures novada Smārdes pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 44. kilometrā, saslīdēja smagā automašīna «Mercedes Benz Atego», daļēji aizšķērsojot ceļa braucamo daļu.

18.45 Engures novada Smārdes pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 56. kilometrā, 1977. gadā dzimis vīrietis vadīja «Mercedes Benz Sprinter» un neizvēlējās laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā ieslīdēja pretējā braukšanas joslā, kur notika sadursme ar «VW Passat», kuru vadīja 1980. gadā dzimis vīrietis. Negadījumā cieta «Mercedes» vadītājs, kā arī «VW Passat» pasažieri – 2001. un 2010. gadā dzimušas meitenes.

19.09 Tukuma novada Slampes pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 59. kilometrā,    1951. gadā dzimis vīrietis vadīja «VW Caravelle» un neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā zaudēja vadību un ieslīdēja pretējā braukšanas joslā, kur auto sadūrās ar pretī braucošo «Audi». To vadīja 1984. gadā dzimušais, kurš negadījumā arī cieta.

3. janvārī

10.26 Tukuma novada Džūkstes pagastā, netālu no Pienavas, smagā automašīna ar piekabi iebrauca grāvī, jo neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kas atbilstu ceļa apstākļiem. Rezultātā negadījumā vietā uz veselu dienu tika daļēji slēgta satiksme.

VUGD

Aizvadītās diennaktīs laikapstākļu ietekmē VUGD Zemgales reģiona brigādes ugunsdzēsēji glābēji devās uz vairāk glābšanas darbiem nekā ikdienā. Tikai vienā gadījumā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, lai likvidētu spēcīgā vēja sekas. 2. janvārī neilgi pirms pusnakts ugunsdzēsēji glābēji devās uz autoceļu Ķemeri-Tukums, kur uz ceļa braucamās daļas bija nokritis koks. Tas tika sazāģēts un ceļš atbrīvots.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanai. Pulksten 14.13 VUGD saņēma informāciju, ka uz autoceļa Rīga-Saldus, Tukuma novadā, grāvī ir ieslīdējis un uz sāniem apgāzies pasažieru autobuss, kurā atradās 12 pasažieri un autovadītājs. Ugunsdzēsēji glābēji pa autobusa priekšējo logu un lūku izglāba 5 cilvēkus, kas bija cietuši, un nodeva viņus mediķiem, savukārt astoņi cilvēki no autobusa izkļuva pašu spēkiem. Astoņus cilvēkus, kas nebija cietuši, ugunsdzēsēji glābēji nogādāja Pienavas bibliotēkā, lai nodrošinātu viņiem atrašanos siltās telpās līdz brīdim, kamēr notikuma vietā ieradās cits autobuss. Savukārt avarējušo autobusu no grāvja izvilka auto evakuators. Notikuma vietā strādāja divas ugunsdzēsības autocisternas un glābšanas automobilis, piecas Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, kā arī Valsts policijas brigādes. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza 17.04.

Pulksten 19.05 Tukuma ugunsdzēsēji glābēji devās uz Rīgas – Ventspils šoseju, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma vienā no automašīnām atradās cilvēks, kas ar roku rīku un imobilizācijas dēļa palīdzību tika nogādāts mediķiem. Otrajā automašīnā esošie divi cilvēki arī tika nodoti mediķu apskatei. Abām automašīnām tika atvienotas akumulatora klemmes.

Ugunsdzēsēji glābēji aicina autovadītājus būt ļoti uzmanīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļu stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu. Ja noticis negadījums, aicinām nekavējoties zvanīt uz 112 nevis filmēt un fotografēt notikušo!

Ziņas sniedz VUGD un VP ZRP

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.