Arī prokurors aicina neizdarīt pārsteidzīgus secinājumus

Atgriežoties pie 23. aprīļa notikuma Tukumā – degšanas daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā, kurā cieta divi jaunieši. Komentāru laikrakstam par notikušo sniedzis arī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Aigars Bičušs.

– Varu apliecināt, ka saistībā ar plašu sabiedrisko rezonansi ieguvušo notikumu 2021. gada 23. aprīlī Tukumā, Kurzemes ielā Nr.6, kurā nenoskaidrotos apstākļos divas personas guva smagus apdegumus, VP Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī uzsākts kriminālprocess pēc piekritības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma 13. nodaļu. Sakarā ar daudzu personu nepatiesiem apgalvojumiem par policijas pasivitāti dotā kriminālprocesā vēlos norādīt, ka notikuma vietā veiktas virkne neatliekamās izmeklēšanas darbību, kas vērstas uz pierādījumu iegūšanu un nostiprināšanu. Jānorāda, ka izmeklēšanā aktīvi iesaistījusies Rietumzemgales prokuratūras amatpersona, par kriminālprocesa gaitu informēts kā struktūrvienības virsprokurors, tā arī es personīgi.

Pēc iepazīšanās ar krimināllietas materiāliem, varu informēt, ka divu dienu laikā kriminālprocesā veikts apjomīgs darbs un noskaidroti lietā ļoti būtiski apstākļi. Likumsakarīgi, ka man, tā pat kā jebkuram sabiedrības loceklim, ir svarīgi, lai policija informē sabiedrību par konkrētās lietas virzību un rezultātu, tādējādi, kliedējot sabiedrības bažas par vispārējo drošību Tukumā. Jo īpaši lietā, kurā sabiedrību pāršalca ziņas par noziegumu, kas, iespējams, saistīts ar homofobiju – īpaši jūtīgu jomu. Tomēr lūdzu sabiedrības sapratni par to, ka jebkuram juridiski argumentētam paziņojumam no policijas puses vajadzīgs saprātīgs laiks, lai savus paziņojumus pamatotu ar konkrētiem izmeklēšanā nostiprinātajiem pierādījumiem. Diemžēl konkrētās lietas sakarā, nezinot jebkādus lietas apstākļus, vadoties tikai no medijos un interneta vidē pieejamās informācijas, savu vērtējumu paspējuši izteikt gan sabiedrības locekļi, gan atsevišķas valsts amatpersonas, tomēr šādu rīcību personīgi vērtēju kā priekšlaicīgu.

Esmu vairāk nekā pārliecināts, ka vistuvākā laikā Valsts policijas atbildīgās amatpersonas informēs sabiedrību par izmeklēšanas rezultātu, proti, kas, kā un kāpēc novedis līdz traģēdijai. Šobrīd viss, par ko sabiedrību varu informēt, ka izmeklēšana intensīvi turpinās, uz doto brīdi iegūto pierādījumu kopums – pretēji iepriekš publiski paustajam – nav guvis apstiprinājumu par izmeklējamā kriminālprocesa saistību ar homofobiju.

Un vēl, izmantojot izdevību, vēlos pateikties policijas darbiniekiem, kas krimināllietā apzinīgi un godprātīgi strādājuši visas šīs dienas, tai skaitā arī brīvdienās, lai pēc iespējas ātrāk un uz karstām pēdām noskaidrotu visus notikušā apstākļus un novērstu jebkādu iespējamo sabiedrības apdraudējumu.”

Vairāk lasāms otrdienas, 27. aprīļa laikrakstā ŠEIT=>