Attēlam ir ilustratīva nozīme

Apzog neaizslēgtus dzīvokļus, policija aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sava īpašuma drošībai

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā augustā tika apzagti vairāki mājokļi, kuriem nebija aizslēgtas ārdurvis. Policija atkārtoti aicina iedzīvotājus parūpēties par drošības pasākumiem sava īpašuma pasargāšanai, kā arī  nekavējoties ziņot par sava mājokļa apkaimē pamanītām aizdomīgām personām.

 

 

  1. augusta naktī Dobeles novadā, iekļūstot neaizslēgtā dzīvoklī, garnadzis piesavinājās aptuveni 30 eiro. Tāpat nepatīkamu pārsteigumu 6. augustā piedzīvoja kāds jelgavnieks, kuram arī no neaizslēgta dzīvokļa nakts laikā no somas tika nozagti apmēram 45 eiro, un kāda jelgavniece, kurai naktī no 19. uz 20. augustu no dzīvokļa tika nozagta soma, naudas maks un dažādi dokumenti.

Savukārt 12. augustā Tukumā ļaundaris izmantoja iespēju, kamēr dzīvokļa saimniece darbojas piemājas dārzā, un no neaizslēgta dzīvokļa nozaga naudas maku, kurā bija 60 eiro. Tajā pašā dienā Kandavas novadā no neaizslēgtas mājas tika nozagts motorzāģis „Stihl” 500 eiro vērtībā.

Naktī no 26. uz 27. augustu Jelgavā tika apzagti divi neaizslēgti dzīvokļi. Vienā gadījumā tika nodarīts materiālais materiālais zaudējums 299 eiro apmērā, bet otrā – 399 eiro apmērā un vēlāk daļa no nozagtajām mantām tika atrastas metāllūžņu pieņemšanas punktā.

Visos gadījumos policija par notikušo ir uzsākusi kriminālprocesus pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas, proti, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Likumsargi atkārtoti atgādina iedzīvotājiem par drošības pasākumiem sava īpašuma pasargāšanai:

  • palūdziet saviem kaimiņiem, lai prombūtnes laikā viņi pieskatītu arī jūsu īpašumu;
  • iespēju robežās mājokļus aprīkojiet ar video novērošanas sistēmu, signalizāciju un apgaismojumu, ar kustību sensoriem;
  • vērtslietas un naudu glabājiet seifā, kas ir attiecīgi nostiprināts;
  • atstājot mājokli, aizvelciet aizkarus vai žalūzijas, lai ļaundari nevarētu redzēt mājas izkārtojumu, kā arī tajā esošās vērtīgās mantas;
  • gan naktī, gan arī dienā pārliecinieties, vai ir aizvērti logi un aizslēgtas ārdurvis;
  • bez uzraudzības neatstājiet vērtīgas mantas (velosipēdus, elektroinstrumentus, dārza tehniku utt.) brīvi pieejamās vietās;
  • padomājiet par suņa iegādi, jo dzīvnieka klātbūtne var aizbiedēt garnadžus vai arī dot signālu saimniekam par nelūgto viesi.

Lai pasargātu savu īpašumu, likumsargi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par sava mājokļa apkaimē pamanītām aizdomīgām personām vai transportlīdzekļiem, piefiksējot to marku, reģistrācijas numuru un krāsu, zvanot policijai pa tālruni 110.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.