Tukuma novadā aizturēti pieci vīrieši/Papildināta informācija/

Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus iepriekš sāktos kriminālprocesos par zādzībām ar iekļūšanu telpās Tukuma novadā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki laikā no 9. līdz 13. februārim aizdomās par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu aizturēja piecas personas. Kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Laikā no 2020. gada līdz šī gada februārim Tukuma novadā tika veikta virkne zādzību ar iekļūšanu privātīpašumos – jaunceltnēs, garāžās un citās ēkās. Visos gadījumos policija sāka kriminālprocesus pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzībām, kas saistītas ar iekļūšanu.

Veicot apjomīgu un sarežģītu izmeklēšanu, likumsargu darbs vainagojās panākumiem, un aizvadītajā nedēļā no 9. līdz 13. februārim Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas aizdomās par minēto zādzību veikšanu aizturēja 1968., 1975., 1975., 1988. un 1994. gadā dzimušus vīriešus. Vienam vīrietim, kurš dzimis 1975. gadā, ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, diviem ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, savukārt diviem no viņiem vēl tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Šobrīd ir noskaidrota šo vīriešu saistība ar 12 zādzībām, kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana un tiek pārbaudīta personu iespējamā saistība ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Jāpiebilst, ka visi minētie vīrieši jau iepriekš vairākkārt ir nonākuši policijas redzeslokā par dažāda rakstura likumpārkāpumiem.

Atbilstoši Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Komentāri

  1. Nu lab iepostēs ar ko-vispār laikam ar kāds no poličiem jāuzslavē,ka vēl pietiek resursu un spēka noziegumus atklāt pie tā,ka lielākā dala resursu tiek izniekoti covidcirka uzturēsanai un kontrolei

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *