Sveic Engures novadā/FOTO/

Latvijas proklamēšanas 101. gadadienas svinīgajos pasākumos novadā vairākkārt nācās dzirdēt frāzi, ka valsts, pirmkārt, sākas pašu mājās un pašu ģimenē. Un tieši tādēļ ir tradīcija šajā dienā sumināt tos vietējos ļaudis, kas pagasta un novada vārdu nesuši tautās, ieguldījuši darbu vietējās kultūras, sporta un saimnieciskā dzīvē, vai citādi viņus ievērojuši un novērtējuši līdzcilvēki.

Tā Engurē, kur svētkus ieskandināja pagasta deju kolektīvu kopīgi nodziedātā valsts himna, šogad īpaši uzteica Baibu Dorni, pateicoties kuras aktīvai līdzdarbībai, piemēram, Engures vidusskola tikusi pie atpūtas telpas, bet centra autobusa pietura vēl pavisam nesen pie jauna izskata un grāmatu plauktiņa. Un tie ir tikai daži no projektiem un iecerēm, kas laika gaitā īstenojušies. Tāpat sumināja jauno sportistu Matīsu Fogeli, kurš pagājušā gada maijā piedalījās Pasaules čempionātā florbolā Latvijas izlases sastāvā. Visbeidzot par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu un sabiedrību sveica Andreju Andri Jenci.

Savukārt Šlokenbekas muižā, kā ierasts, valsts svētku svinību ietvarā vispirms sumināja šī gada konkursa «Sakoptākās sētas» laureātus. Kaut ik gadu ir iecere, ka konkurss ies plašumā – nu vismaz novada mērogā, vēl arvien aktīvākie ir tieši Smārdes iedzīvotāji. Un tā – šogad par sakoptāko sētu lauku māju kategorijā tika atzītas «Rudzupuķes», ciematiņa teritorijā – «Putnu iela 4», bet kā lauku īpašums, kur vēl arvien norisinās arī saimnieciskā darbība – «Kalna Žagari». Savukārt specbalva un, kā paskaidroja žūrijas komisijas vadītāja Aira Trautmane – par glītākajām apdobēm un gludāko mauriņu aizceļoja uz «Kaimiņu» mājām. Svētkos godināja arī Modri Liepiņu, kurš ne tikai pārstāv Enguri dažādās sacensībās, bet arī brīvprātīgi organizē tās jauniešiem. Bet īpaši gara sveicēju rinda veidojās, lai pasniegtu ziedus ģimenes ārstei Anastasijai Moškevičai. Visbeidzot, valsts svētkos sumināja komunālo jautājumu atrisinātāju Māri Turku.

Lapmežciema Tautas namā, 17.novembrī tika pasniegtas “Gada cilvēks 2019” balvas. Šogad tās saņēma tradīcija ansambļa “Liedags” dalībniece Valentīna Legzdiņa, Lapmežciema veikala “Lats” īpašniece Sanita Neilande un SIA “Liedags” tehnologs Modra Pētersone. Svinīgajā sarīkojumā priekšnesumu sniedza sieviešu vokālais ansamblis “Selga” un tradīciju ansamblis “Liedags”, vadītāja Māra Gulbe , koncertmeistare Baiba Šalkovska. Tam sekoja koncerts, kurā piedalījās leģendārā Ieva Akurātere un draugi.