Matkules un Irlavas pagastsvētkos

To, ka pagasta svētkus var svinēt arī mazākā formātā un mazākos pulciņos, aizvadītajā nedēļas nogalē apliecināja Irlavas kultūras nams, aicinot ļaudis kaut pāris stundu pabūt kopā pagasta centra parkā.

Svētku sestdienā te bija noorganizētas dažādas izklaides bērniem, kas bija no sirds noilgojušies pēc spēlēm un rotaļām brīvā dabā. Tikmēr pieaugušie varēja iepirkt grozus, traukus un dārzu veltes, kā arī dažādus kārumus, savukārt mūzikas cienītājiem svētki dāvāja iespēju satikt muzikāli radoši-dziedoši-bļaujošo apvienību «Buļceņas», kā arī Jāni un Armandu no grupas «Apvedceļš». Bet svētdienas koncertā Sātu baznīcā par vasaru plaukstā dziedāja Ira Krauja-Dūduma. Jāpiebilst, ka šīs vasaras svētki Irlavā turpināsies arī augustā, kad turpat parkā paredzēta Lieldienu karotes atklāšana.

 

Savukārt, pūšot brāzmainam vējam, kas locīja Matkules dīķa malas bērzu birzi un pa brīžam – mēģināja aizpūst arī aktieru runāto, sestdien, 4. jūlijā, tika svinēti pagasta svētki. Rīta cēliens gan kā ierasti svētkos sākās ar sportiskām aktivitātēm. Turpat ap dīķi bija iezīmēta trase skrējējiem, kas bija paredzēts kā novada taku skriešanas čempionāta otrais posms. Bet tie matkulnieki un pagasta viesi, kuri nebija aktīvi sporta spēļu dalībnieki, varēja ļauties svētku kultūras programmai. Turpat zālītē pie pagastmājas ar viesizrādi uzstājās Vānes amatierteātris, kas bija atvedis Līgo priekšnesumu «Jāņu pušķis». Savukārt pēc izrādes varēja klātienē parunāties ar jauno dzejnieku no kaimiņu pagasta Krišu Treikalu, kurš prezentēja savu pandēmijas laikā tapušo dzejas grāmatiņu.