Sestajos Grenču svētkos

Kā pirms sešiem gadiem iesākuši, tā vēl šobaltdien Grenču iedzīvotāji vienā  jūlija sestdienā sanāk kopā, lai svinētu ciema svētkus. Šoreiz svinēšana iekrita karstajā, bet brīžiem – arī itin vējainajā 27. jūlijā un, kā ierasts, diena sākās ar dažādām sportiskām izdarībām, bet noslēdzās ar svētku koncertu un zaļumballi svaru mājā.

Svētkiem pievienojāmies nelielu brītiņu pēc to atklāšanas. Tobrīd bērni piepūšamajā pilī bija nolēkājušies jau līdz viegli vārītu vēzīšu sārtumam, bet turpat pie šķūnīša ar spēcīgu sānu vēju cīnījās šautriņmetēji – gan tie, kas meta “rezultātam”, gan tie, kas vienkārši disciplīnu iemēģināja. Rosība valdīja arī abos sporta laukumos, kas, starp citu, lielā mērā iekārtoti tieši šī iemesla – atjaunotās Grenču svētku tradīcijas – dēļ. Starp citu, arī Zemītes pagasta kultūras dzīves vadītāja Ērodeja Kirillova ievērojusi, ka tieši sportošana jo gadus, jo iet plašumā. Ja agrāk sacensības pulcējušas tikai vietējos censoņus un vistuvākos kaimiņus – zemītniekus, tad šogad pievienojušās komandas arī no kaimiņu pagastiem, piemēram, Irlavas. Komandas, ja neskaita individuālās sacensības, kur  bija iespēja sapelnīt papildu punktus, sacentās pludmales volejbolā un futbolā, citās disciplīnās. Bet noslēgumā – stafete, kas vienlaikus ir vingrinājums topošajiem ugunsdzēsējiem glābējiem, jo dalībniekiem ir jāspēj ielīst specapģērbā un jāizritina, jāsavieno šļūtenes posmi.

Pēc apbalvošanas, kā arī sacensību laikā visi svētku dalībnieki varēja baudīt svētku zupu un citus cienastiņus, kā arī atvilkt elpu, baudot atraktīvā meiteņu dueta – «Bulceņas» – koncertus. Bet, svētkus noslēdzot, atkal kārtīga izkustēšanās – jo kaltes svaru mājā gāja vaļā danči grupas «Akots» pavadījumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *