«Milzkalna apļi» – 1. posms

Pielāgoties mainīgajiem laika apstākļiem, ir tikpat izaicinoši, kā dažbrīd aktuālajiem piesardzības pasākumiem pēdējo divu gadu laikā. Tomēr, neskatoties uz draudošos atkusni, šonedēļ tika uzieta vietas, kur vēl sniegs pieturas, un 27. janvāra vakarā noorganizēts distanču slēpošanas sacensību «Milzkalna apļi 2022» pirmais posms. Gan ne Smārdes pagastā, bet tepat Tukumā – Pauzera pļavās.

Šīs sacensības ir gana demokrātiskas, jo piedalīties var jebkurš, neatkarīgi no tā, vai slēpošanas prasmes kārtīgi noslīpētas, vai uz slēpēm uzkāpts teju pirmo reizi mūžā. Galu galā bezsniega ziemās jau pavisam grūti ar tiem treniņiem…Lai vai kā, šajā posmā piedalījās 20 dalībnieki, kur jaunākajam slēpotājam bija vien četri gadi, bet vecākajam – 83. Ieradušies dalībnieki bija, protams, tepat no  Tukuma, tāpat Slampes, Smārdes, Tumes, Ragaciema, kā arī tālākiem punktiem – Rīgas, Aizkraukles, Ventspils un Talsiem. Organizatori sola, ka nākamais posms, ja vien mazliet piesniegs, notiks pēc nedēļas – 2. februārī 18.30 (reģistrācija sākas stundu pirms sacensībām). Jāseko līdzi aktuālajai informācijai, kur tad trase būs ieslēpota.

  1. posma veiklākie: Aigars Trautmanis (vecuma grupā 5-11 gadi); Marta Celma (12 -17); Zane Donaldsone (grupā dāmām no 18-39); Aiga Celma (40-49); Dmitrijs Junacskis (vīriem vecumā no 40 līdz 49 gadiem); Natālija Joničenko (50-59); Ainis Kanaviņš (50-59); Ilze Pauliņa (60-69); Harijs Lācars (60-69); visbeidzot – Māris Grīnšteins, kas arī sacensību vecākais dalībnieks.