Nedēļas nogalē Tukuma pusē

Nereti nedēļas pēc valsts svētkiem ir salīdzinoši klusas, taču ne šogad, kad jau novembrī pirmā Adventes svētdiena. Daudzviet novadā tieši šajā nedēļas nogalē iedegsies eglītes, būt arī svētku tirdziņi, iespēja radoši darboties, vai vienkārši – aizdoties uz kādu izrādi un koncertu, sasmeļoties enerģiju svētku gaidīšanas laikam.

Literārs baudījums un tirgošanās ar pievienoto vērtību   

Atgādinām, ka jau šovakar, 25. novembrī, 18.00 Tukuma kultūras namā valdīs proza – tiks paziņotu un apbalvoti ikgadējā konkursa «Prozas fermentācija» laureāti, kā arī notiks rakstnieka Gunta Tālera jaunākā grāmatas atvēršanas svētki.

Bet jau rīt, 26. novembrī, tepat pilsētā – Tukuma Ledus halles abos stāvos būs svētku tirdziņš, kas būs atvērts no 11.00 līdz pulksten 14.00, un kur varēs apskatīt un iegādāties to, ko nu mūsu novada ražotāji un amatnieki uzmeistarojuši. Savukārt svētdien,  27. novembrī 15.00 Engurē būs svētku tirdziņš, kur ne tikai varēs iepirkties, bet arī pats kādu labu darbu paveikt – gatavot ierakumu sveces, kas tiks sūtītas uz Ukrainu. Pēc tam, pulksten 18.00, būs arī svētku eglītes iedegšana Zušuciema parkā.

Eglītes un roku darbi

Ja par eglītēm, tās iemirdzēsies daudzviet novadā. 27. novembrī dienvidū jeb 12.00 eglīti iedegs Irlavā, kur arī atklās «Pasaku namiņu», 17.00 – Vānē, kur pirms tam, pulksten 15.00 būs arī ansambļa «Par to» koncerts; 16.30 – Tukumā, kur varēs baudīt gaismas spēles; Lapmežciemā – 18.00, kur mazākos dalībniekus sagaidīs rūķi.

Bet tāpat varēs gatavoties un noskaņoties svētkiem, padarbojoties pats ar savām rokām: 26. novembrī 12.00 būs pasākums «Galdiņ klājies» Džūkstes pasaku muzejā; Kandavas Amatniecības centrā 14.00 varēs cept maizi; 18.00 un Slampē – gatavos Adventes vainagus; 27. novembrī 11.00 svētku rotājumi taps Zantes kultūras namā; 11.00, bet Jaunpilī – audumu balināšanas meistarklase.

Ar vērienu un mazākās kompānijās

Nedēļas nogale ir arī dažādu kultūras pasākumu pārpilna – pagastos būs iespēja skatīties kino, tāpat arī skatīties teātri. Jau rīt, 26. novembrī, 16.00 tepat Tukumā būs vērienīgs koncerts ar Latvijas mūzikas grandu piedalīšanos «Mana tautas, mans zelts». Engures kultūras nams 18.00 aicina un dzejas koncertu kopā ar aktieriem. Savukārt Smārdē, «Mazpūcēs»  pulksten 19.00 uzstāsies Jānis un Ilze Driksnas jeb grupa «My radiant you».

Jau svētdien, 27. novembrī, 15.00 būs pirmās Adventes koncerts Kandavā, kur dziedās un dzeju lasīs Elīna Lāce; 15.30 Tukuma kultūras namā būs muzikāla izrāde bērniem «Dāvanu prieks»; bet 17.00 Jaunpilī vakars noslēgsies uz jautrākas nots – būs iespēja skatīt izrādi «Mačo» ar Aināru Anševski galvenajā lomā.

 

 

Citi pasākumi novadā atrodami ŠEIT==========>>>>>>>>

Komentāri

    1. Te jau visi zina, ka nesvini ne kristīgās pasaules, ne jauno laiku popkultūras svētkus, jo atzīsti tikai pirmatnējo mežoņu rituālus. Kāpēc visu laiku to atgādināt? Izskatās, ka tev ir uzmanības deficīta sindroms, kas parasti rodas bērnībā nelabvēlīgā vidē, par ko daudzkārt esi stāstījis.

      1. Pirmkārt, te ir Latvija, nevis Izralēla. Baltu zemēs nekad nav ticis godāts ebreju cilts Dievs Jahve jeb Dievs Jehova. Baltu tautām bija savi Dievi un arī Dievietes. Tomēr varmācīgie krustneši to visu kulturas mantojumu sistemātiski iznīcināja. Savukārt, pareizticīgo baznīca turpināja cīņu pret pagāniem jau 20. gadsimtā. Otrkārt, Tev nav nekādu pierādījumu, ka ebreju cilts Dievs Jahve jeb Dievs Jehova ir patiess. Nav nekādu zinātnisku pierādījumu, kas apliecinātu senebreju mitoloģijas un ebreju monoteisma pareizumu. Reliģiju nevar nedz pierādīt, nedz noliegt zinātniskā veidā. Treškārt, 21. gadsimta Eiropā valda ticības brīvība. Ar ko Jahve/Jehova ir labāks par citiem Dieviem? Ar to, ka ir ebrejs? Ar cieņu, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

      2. Iededzam pirmo svecīti svētmežā uz brīvdabas altāra blakus Dieva Odina elkam. Godinam Dievu Odinu – Visa Tēvu – ar visu savu sirdi un dvēseli. Skaitām lūgšanu norvēģu valodā. Uz svētakmeņa noliekam no riekstkoka (lazdas koka) izgrebtas rūnas (skandināvu rūnas). Lejam alu un atstājam medu. Godinam Dievu Odinu. Lūdzam oša Iggdrasila labvēlību. Lūdzam likteņa Dieviešu – Nornu – labvēlību. Lūdzam Dievietes Frejas labvelību. Vēlāk dodamies mājiņās. Nākamajā dienā savācam izdegušo sveci trauciņā un izmetam to savā privātajā miskastē. Lūk, priecīga Ziemas saulstāvju svētku gaidīšana asatru pagānu stilā. Nu, kā? Ar cieņu, Skolnieciņš

  1. Cilvēku stulbuma dēļ gadu no gada mirst egles. Kamdēļ tās egles Ziemassvētkos cērt? Cilvēki nav bebri. Tie “garīgi apdāvinātie” grauž tās egles? Neciešu Dabas Mātes zaimotājus. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *