Džūkstes pasaku muzejā 2019. gadā

 Nedēļas nogalē Tukuma pusē

Tuvojoties valsts svētkiem, kā izrādās, vēl svinama virkne citu jubileju. Tā šajā nedēļas nogalē savējo atzīmēs Lapmežciema tautas nams, bet tepat Tukumā ar kolektīva desmitgades koncertu uzstāsies grupa «Raxtu Raxti».

Dejas Kandavā, dziesmas – Tukumā 

Vēl pirms tam, 5. novembrī, visas dienas garumā Kandavas sporta hallē pirmo reizi notiks mūsdienu deju festivāls. Uzstāsies gan paši mazākie, gan arī tie dejotāji, kuri, tā teikt, – mūžam jauni.

Bet jau sestdien 16.00 Tukuma kultūras namā savus klausītājus un atbalstītājus priecēs grupa «Raxtu Raxti», kas ar šo uzstāšanos ne tikai svinēs savu dzimšanas dienu, bet arī stādīs priekšā savu jaunāko veikumu – albumu «Vidū Saule».

Spoku stāsti un stāsti par kultūras dzīvi

Tāpat 5. novembrī no 19.00 līdz 22.00 visi interesenti gaidīti Džūkstes Pasaku muzejā, kur notiks «Spoku stāstu vakars» un kurā ikviens varēs gan klausīties, gan stāstīt spoku stāstus spocīgā gaisotnē. Piedalīsies arī pieredzējušais folklorists un Spoku stāstu ķēniņš Guntis Pakalns. Dalība – 3 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja – bez maksas.

Savukārt Lapmežciema tautas nams ar vērienu atzīmēs savu gana nopietno, tas ir 65. dzimšanas dienu. Saiešana sāksies sestdien, 5. novembrī, 18.00. Solīts, ka būs esošo pašdarbnieku priekšnesumi, kā arī stāsti par kultūras dzīvi iepriekšējos gados. Noslēgumā – balle kopā ar DJ UFO.

Gatavojam, gatavojam un…klauni 

Nedēļas nogalē daudzviet pagastos būs arī kino seansi un teātra izrādes, bet, ja ir vēlme pašam padarboties un varbūt ko jaunu izzināt 5. novembrī 11.00 Cēres bibliotēkā būs pasākums, kurā apmainīties interesantām receptēm; 12.00 Kandavas Amatniecības centrā būs keramikas nodarbībā kopā ar Lindu Priednieci; 6. novembrī 12.00 Zantes kultūras namā – maizes gatavošanas meistarklase kopā ar Aigu Bitmani.

Visbeidzot brīvdienas ir iesēja noslēgt, kopā ar bērniem dodoties uz cirka izrādi «Nākotnes cirks». 6. novembrī 15.00 tā būs skatāma Kandavas kultūras namā, bet 18.30 – Pūres Tautas namā.

 

Komentāri

  1. Nu un, kas tad vainas pasākumiem? Ja tik vēlas, katrs var atrast savai gaumei. Vieglāk nīkt dīvānā un rakstīt noniecinošus komentārus.

  2. Nekādu Helovīna svētku latviešiem nav. Un arī nevajag. Turklāt ar tik prastām izdarībām, ka jābrīnas. Un tie pusaudžu bari, kas klīst pa kāpņutelpām, pat nezina, ka citās zemēs, kur tie IR svētki, arī nevar gāzties visur, bet tikai tur, kur izlikti attiecīgie simboli un gaismas kā aicinājums.

 1. Helovīns ir izķēmoti seno ķeltu svētki, kuros godāja Ķeltu Dievus. Tie ir seno ķeltu Rudens saulgriežu svētki. Kristieši šos svētkus izķēmoja, lai slāpētu neopagānus, kuru angliski runājošajā pasaulē ir daudz. Un tas ir viss.

 2. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Okupantu svētkiem te nav vietas. Vatikāns un Vatikāna vasaļi (pareizticīgo baznīca) ir Baltu zemju okupanti un baltu tautu slepkavas.

  1. Beidz gvelzt savas blēņas!
   Kur tad tad sākās komunisma noriets? Polijā ap 1980.gadu.
   Kas bija vadošais spēks komunisma iznīcināšanā? Polijas Katoliskā Baznīca.
   Ko tad tavi dieva izstrādājumi darījuši komunisma sagrāvē?

   1. Dievturi bija pirms Tevis un būs pēc Tevis. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Politeisms ir senāks par monoteismu. Un netēlo mocekli! Tavi sūda brāļi kristieši veica n-to tautu genocīdus un aparteīdus. Kristiešu rokas ir asinīs mercētas līdzīgi kā nacistiem un komunistiem. Es okupantus ienīstu!!! Bez cieņas, Skolnieciņš
    ™Skolnieciņš Skolnieciņš®

 3. Kad krievi (Maskavas Kremlis) te saimniekoja, dievturi tapa aizliegti. Uzreiz pēc 1940. gada 17. jūnija padomju okupācijas vara noķēra un savāca dievturu līderi un Latvju Dievu priesteri Ernestu Brastiņu, vēlāk viņu aizveda uz GULAG’u. Tur viņu pēc diviem gadiem nošāva (sodīja ar nāvi). Dievturu īpašumus atņēma (nacionalizēja) padomju okupācijas vara, bet pašus dievturus represēja. Latvju Dievi – Sentēvu Dievi – tapa aizliegti uz 50 gadiem.
  Bez cieņas pret kristīgajām sektām, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-(
  P.S. Daudzi komunisti ir pareizticīgie ateisti vai gnostiķi.

 4. Komunisti iznīcināja visus savai ideoloģijai bīstamos, nevajag te izcelt savus pagānu pielūdzējus kā īpašu kārtu.
  Kad tad Kristieši ir slepkavojuši Latviešus?
  Ja Tu tici pasakām par 700 gadu verdzības gadiem , tad atceries, ka tās sacerēja sarkano pirmsācēji 19.gs. vidū.
  Ja par latviešiem uzskati tās pirmatnējās ciltis, kas plikiem dibeniem lēkāja ap ugunskuru, tad visvairāk viņi tika nogalināti savstarpējos cilšu sirojumos, kad vienai ciltij nebijam ko rīt, bet otrai bija.
  Šodienas mērogos tas būtu tā , ja Slampē bads, tad iet laupīt uz Ozolniekiem vai Džūksti.
  Tādi bija to mežoņu tikumi un nekā vairāk, bet Tu idealizē un pielūdz tādus mežoņus.
  Ja jau tā patīk to bijušo mežoņu dzīvesveids, tad atsakies no modernajām ierīcēm un taisi zaru būdu dzīvošanai. Tad pasmiesimies kopā, cik ļoti palīdzēs tie mežoņu dievu izstrādājumi.

  1. Es zinu, ka katoļu baznīca veica Ziemeļamerikas indiāņu genocīdu un aparteīdu Kanādā. Katoļu baznīca to sauca par asimilēšanu. Man pret Vatikānu un Vatikāna vasaļiem – pareizticīgo baznīcu – ir vienlīdz draņķīga attieksme. Vatikāna noziegumi ir publiski iztirzāti, bet pareizticīgo baznīcas noziegumi ir mērķtiecīgi noklusēti. Taču abi šie kantori ir okupanti Baltu zemēs! Es ticu senajiem Dieviem un senajām Dievietēm. Esmu politeisma piekritējs.

  2. Tāpat vien palasi Bībeli. Atver acis, baznīcas nozombētā avs!!! Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.». . Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.». Septiņu tautu genocīds ebreju cilts Dieva Jahves vārdā! Tev ar to vel nepietiek, lai Bībeli uzskatītu par laukā metamu makulatūru??? Ar mīlestību, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība Skolnieciņš® ™Skolnieciņš P.S. Bībelē kristiešu Dievs tiek saukts par Jahvi (Jehovu). Tas ir oficiāls Bībeles termins. Lasi Bībeli!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *