Daži ieteikumi komposta kaudzei

Labs komposts uzlabo augsnes struktūru, bagātina to ar vērtīgajiem mikroorganismiem. Nereti dārzā tas var aizstāt arī minerālmēslus, ko pērkam veikalā. Ideālu komposta kaudzi savā dārzā uztur dārzkope M. Feldmane. Viņa pastāstīja, ka, vadoties pēc augu aizsardzības speciālistes Māras Kilēvicas ieteikumiem.

– Komposta kaudzi krauj viena metra platumā, bet garums var būt neierobežots. Komposta kaudzei nav nepieciešamas nekādas dēļu vai šīfera, vai cita materiāla sienas. Kompostējamo materiālu smuki krauj, veidojot maliņu, lai kaudze neapgāžas. Šai ziņā daudzi grēko un ber nezāles vai citu kompostējamo materiālu kaudzē. Tas neveicina ātrāku komposta sadalīšanos…

Uz kompostējama materiāla uzkaisa ieraugu no vecās komposta kaudzes. Turklāt komposts neož, bet patīkami smaržo.

Mudīte stāsta, ka, kopš šādi veido kompostu, esot pārstājusi iegādāties biokompostētāju, jo izmanto no iepriekšējās kaudzes malas masu, kura vēl pilnīgi nav satrunējusi. Tādējādi tiek veicināta vērtīgo mikroorganismu vairošanās, kas ātri vien zaļo masu pārstrādā kompostā. Pļauto mauriņu Mudīte drusku pavītina un tad liek kompostā. Gada laikā komposts ir gatavs lietošanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *