Dabas muzejs aicina uz ķirbju izstādi

Latvijas Nacionālā dabas muzeja dārzkopības izstāžu sezona tiks noslēgta ar rudens lielogu – ķirbju – izstādi, kas tapusi sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts”. Izstāde „Ķirbji un citas lielas ogas 2022” norisināsies no 26. līdz 30.oktobrim un tajā varēs aplūkot gan iecienītas un gadu laikā pārbaudītas vērtības, gan jaunas ķirbju šķirnes. 

Ķirbis ir viena no rudens ražas veselīgākajām dārza veltēm – bagātīgs šķiedrvielu, vitamīnu, olbaltumvielu un dzelzs avots. Tas pārsteidz ar savu krāsu, formu, svaru un dažādajām garšas niansēm. Izstādē būs skatāmas vairāk nekā 200 ķirbju šķirnes un dažādi ķirbjaugi – kabači, cukini, patisoni, inku gurķi, melotrijas un citi.

Šogad izstādē piedalīsies A. Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” ilggadējie kolekcionāri: Elga Bražūne un Saiva Pekuse no Dārzniecības „Neslinko”, Valentīna Cuznetova, Sarma Žarčinska, Darja Jureviča, Ludmila Kodzasova un Niāra Trone. Izstāde būs papildināta ar Maijas Čerjakas paprikām.

Izstādes laikā speciālisti sniegs konsultācijas par ķirbju audzēšanu, to pielietošanu kulinārijā, konditorejā un vīna darināšanā, kā arī konsultēs piemērotāko šķirņu izvēlē. Būs iespēja iegādāties ne tikai ķirbjus, bet arī plašā izvēlē sēklas, kas reģistrētas VAAD reģistrā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *