Žurkas meklē siltumu un sagrauž auto detaļas

Pēdējā mēneša laikā apdrošinātāji saņēmuši pieteikumus no autovadītājiem, kuru automašīnu detaļas sagrauzušas žurkas. Visbiežāk grauzēji sabojā automašīnu plastmasas detaļas, vadus un salona tapsējumu. 15. janvārī saņemts atlīdzības pieteikums no «Toyota RAV4» īpašnieka, kurš bija konstatējis, ka žurkas sagrauzušas bagāžnieka apšuvumu un auto drošības jostas.

Pēdējā mēneša laikā apdrošinātāji saņēmuši pieteikumus no autovadītājiem, kuru automašīnu detaļas sagrauzušas žurkas. Visbiežāk grauzēji sabojā automašīnu plastmasas detaļas, vadus un salona tapsējumu.

15. janvārī saņemts atlīdzības pieteikums no «Toyota RAV4» īpašnieka, kurš bija konstatējis, ka žurkas sagrauzušas bagāžnieka apšuvumu un auto drošības jostas. Tāpat žurku koduma pēdas atrastas arī uz ventilācijas lūkas. Autoservisā nodarītais kaitējums aprēķināts gandrīz 500 latu apmērā. Savukārt 16. decembrī no kāda «VW Passat» īpašnieka tika saņemta informācija, ka žurka iekļuvusi auto motora telpā un sagrauzusi vadus. Aptuvenie nodarītie zaudējumi aprēķināti 300 latu apmērā.

Pieteikumi par žurku sagrauztām auto detaļām no KASKO polišu klientiem tiek saņemti salīdzinoši reti – reizi vai divas reizes gadā. Ja ziema ir siltāka, šādu atlīdzību gadījumu nav. Savukārt aukstākās ziemās žurkas pārvietojas tuvāk cilvēkiem, jo meklē siltumu un ēdienu, un šādi nepatīkami pārsteigumi notiek. Arī autoservisa darbinieki stāstījuši par gadījumu, kad žurka iemitinājusies automašīnā, kas vairākas dienas stāvējusi netālu no kādas fermas. Dzīvnieks tur bija savilcis kombinēto barību, kārtīgi pieēdies un vairs nespēja tikt laukā. Pēc vairākām dienām automašīnas saimnieks sajuta nepatīkamu smaku un ilgi nevarēja saprast, kas to rada.

«If Apdrošināšana» eksperti skaidro, ka šādi automašīnu bojājumi parasti nerodas, auto vienkārši novietojot uz ielas. Žurkas un citi grauzēji apdraud automašīnas, kas ir novietotas saimniecības ēku vai fermu tuvumā. Tāpat, ja auto ir novietoti lielu atkritumu konteineru tuvumā, piemēram, daudzdzīvokļu māju pagalmos, kā arī garāžās, grauzēji, meklējot siltumu, tajās ielien un nodara zaudējumus.

Izplatītākie gadījumi, par kuriem piesaka KASKO atlīdzības, ir sadursmes ar citiem transportlīdzekļiem vai šķēršļiem, nobraukšana no brauktuves, autostāvvietās iegūtie bojājumi, kā arī trešo personu prettiesiskas darbības rezultātā iegūti bojājumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.