Avots: lsm.lv

Zināmi provizoriskie Tukuma novada domes vēlēšanu rezultāti

6. jūnijā pulksten 3.14 Centrālā vēlēšanu komisija paziņoja vēlēšanu rezultātus Tukuma novada domes vēlēšanās.

Nr.
Saraksts
Procenti
Vietas
domē

8

Politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”

37,99%

8

5

Latvijas Zaļā partija

15,50%

3

9

“Tukuma pilsētai un novadam”

11,60%

2

3

Partija “VIENOTĪBA”

9,39%

2

7

“LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA”

8,75%

2

4

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

7,17%

2

1

Nacionālā Savienība TAISNĪGUMS

4,52%

0

6

“Kustība “Par!””, Jaunā konservatīvā partija

2,37%

0

2

Politiskā partija “KPV LV”

1,94%

0

Piezīme: procenti tiek rēķināti attiecībā pret derīgo vēlēšanu aplokšņu kopskaitu.

Dati no Centrālās vēlēšanu komisijas

No Politiskās partijas ”Latvijas Reģionu Apvienība’‘ – Gundars Važa (”+” – 2 739; ”–” – 168); Imants Valers (”+” – 1 008; ”–” – 378); Baiba Pļaviņa (”+” – 557; ”–” – 302); Modris Liepiņš (”+” – 683; ”–” – 434); Gunda Cīrule (”+” – 524; ”–” – 307); Oskars Kambala (”+” – 558; ”–” – 365); Agnese Ritene (”+” – 676; ”–” – 499); Kaspars Gribusts (”+” – 541; ”–” – 426).

No Latvijas Zaļā partija – Inga Priede (”+” – 1 057; ”–” – 70); Ilze Gotfrīda (”+” – 440; ”–” – 128); Guntars Indriksons (”+” – 399; ”–” – 146).

No ”Tukuma pilsētai un novadam”Juris Šulcs (”+” – 484; ”–” – 228); Mārtiņš Limanskis (”+” – 372; ”–” – 161)

No partijas ”Vienotība” – Dace Lebeda (”+” – 515; ”–” – 130); Rimants Liepiņš (”+” – 255; ”–” – 134)

No Latvijas Zemnieku savienība – Ligita Gintere (”+” – 480; ”–” – 86); Dace Adiņa (”+” – 280; ”–” – 119)

No Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – Normunds Rečs  (”+” – 275; ”–” – 115); Edīte Zelča (”+” – 112; ”–” – 71)

Komentāri

 1. Esmu gandarīta, jo politiskajai partijai ,,Latvijas reģionu apvienība,, ir laba Programma, un tās biedri pārstāv visus pievienotos novadus.

  1. Cik vien varu, no komentāriem atturos. Kaut gan vārds Rūta ir populārs, tomēr baidos, ka lasītājiem tas var likt padomāt, ka šis ir mans personīgais uzskats par vēlēšanu rezultātiem. Tāpēc nolēmu to paust publiski – ar vēlēšanu rezultātiem esmu vairāk nekā apmierināta. Tiesa gan, es nekad neesmu bijusi reformas piekritēja, vēl jo vairāk, kā tā notika, neieklausoties iedzīvotāju viedokļos. Par to liecina gan tiesāšanās, gan iespējams, ar to izskaidrojama arī vēlētāju zemā aktivitāte visā Latvijā. Bet jaunajā Tukuma novadā ļoti ceru, ka jaunais domes sastāvs spēs saprast arī lauku iedzīvotāju vajadzības. Lai veicas jaunajai domei! Vēl neliela piebilde: jau kādā redakcijas slejā esmu rakstījusi par anonīmajiem komentāriem – manuprāt, rakstīt anonīmus komentārus ar svešu vārdu, tas ir tā kā zaudēt pašcieņu… Ja ir kas sakāms, tad nevajadzētu kautrēties no sava vārda. Visiem jauku vasaru!

  1. vienkārši ignorē šo avīzi, es, piemēram, šeit ieskatos 2x gadā un saprotu, ka arī tam īsti nav jēgas.

 2. Ceru uz LRA koalīciju ar ZZS. Būtu stabils vairākums un opozīcijā -Šulcs, Rečs … Būtu zināmi stipra opozīcija, kas arī nebūtu slikti. Ja LRA izirs, tad gan būs atpakaļ vadībā minētās divas personas, kas būs pliķis LRA vēlētājiem sejā.

  1. Un kādus amatus tad Ingas radinieki ieņem? Inga pēc dabas ir ļoti draudzīga, jo puse no kandavniekiem ir viņas draugi. Loģiski ka kāds būs arī kādā amatā

  2. Nu gan muld kā pa ķešu! Kurš radinieks ?! Un tie visi 1000vairāk plusiņi ir draugi! Tad jau viss labi! Prieks par kandavnieku izvēli!

 3. Burvīgi iesācies rīts….liels prieks par mīnusu saņēmējiem,bijāt to patiesi pelnījuši,cerams smadzenes pietiks lai vairs nekad nekandidētu

 4. Vispirms jaunajam domes sasaukumam būs jāizkvēpina Talsu ielas telpas ar kadiķa zaru, lai izdzītu nešķīstās varas atstāto nesaticības auru.

 5. Tik tik priecīgi iesācies rīts, nu ko, tad tikai uz priekšu…….klusi, neuzbāzīgi vinnēja tie, kuriem bija jāvinnē! Lai veicas!

 6. Labi, ka tā nepieklājīgā, sarkanmatainā tante palika aiz borta. Tālu gan viņai nebūs jāiet- tirgus blakus . Cerams, ka neatkārtosies rudās lapsas vēsture Saeimas namā, kad lapsu nelaida pa durvīm, bet šī pamanījās iespraukties pa skursteni. Lai gan maz, šitai ļoti maz cerību.

  Tiem, kas negāja vēlēt, ar to akmeni varēsi sviest sev pats.

 7. Viena lieta ir savākt sev netieši padotos skolu direktorus partijas sarakstam , bet tas nenozīmē, ka skolotāji balsos par šo sarakstu. Un tā arī notika.

 8. nedaudz kaa tukumnieku biedee Tukuma mazaa parstavnieciiba , bet nu kopumaa labi, un domaaju ka sheit buus darbs bez jebkadas opoziicijas, buus darbs Tukuma novada labaa

  1. Varbūt patiešām vajag mest pie malas to pozīciju un opozīciju un visiem darboties kopā. Tas taču tāpat neizslēdz viedokļu dažādību, nebūs jābalso tik tāpēc, lai ieriebtu pozīcijai un otrādi. Patiess prieks, ka domē neiekļuva Daiga Reča, cerams, ka Normunds tomēr varēs pats lemt bez mājinieku padomiem, it kā jau normāls čalis( vismaz kādreiz bija, tā saka daudzi). Domē beigsies tā saspringtā atmosfēra… Un visi sāks strādāt mūsu lielā novada labā.

 9. Jācer ka Kandavā to draugu un radu biedrību pa mainīs ,jo tas acīm redzams visās vietās .Ir mācību iestāde, kur tiešām sajūta ka privātajā sektorā strādā., tikai cieņā draugi , mīļotie kur tas novedis.

 10. Rīts ir skaists. Kā svaigs gaiss. Uzvarēja tas, kurš vismazāk “bļaustījās” Šorīt daudzi jūtas patīkami atviegloti par rezultātiem.

 11. Naktī pamodos no baigā trokšņa, paskatījos pa logu, kas ir uz Veļķu pusi, tur gaisā tika lidināta vesela sarkanu slotu kolekcija un skanēja kaut kādu nesaprotamu lamu gārdzieni.

 12. Beidzam zākāties, bet domājam kā visiem ievēlētajiem apvienoties spēcīgā komandā un vismaz mēģināt pildīt solījumus. Uzskatu, ka katrs no deputātiem ir savas jomas speciālists, tāpēc saliekot kopā galvas, domāsim kā uzlabot visa novada attīstību, un beigsim kašķēties un nomelnot vienam otru. Lai veicas Jums, tad veiksies arī novadam.

  1. Varbūt patiešām vajag mest pie malas to pozīciju un opozīciju un visiem darboties kopā. Tas taču tāpat neizslēdz viedokļu dažādību, nebūs jābalso tik tāpēc, lai ieriebtu pozīcijai un otrādi. Patiess prieks, ka domē neiekļuva Daiga Reča, cerams, ka Normunds tomēr varēs pats lemt bez mājinieku padomiem, it kā jau normāls čalis( vismaz kādreiz bija, tā saka daudzi). Domē beigsies tā saspringtā atmosfēra… Un visi sāks strādāt mūsu lielā novada labā.

 13. Jaunai varai vajadzētu ieviest PP jaunu kārtību-darbā pieņemt tikai ar juridisko izglītību,savādāk pp ir nožēlojami āksti

 14. Esmu no Engures novada,un ļo priecājos,ka Mūsu Gundars Važa uzvarēja.Uzskatu,ka šis cilvēks ar savu komandu daudz labu darbu paveiks.Lai viņiem veicas.

  1. Es arī esmu no Engures novada un nudien skumji, ka Važas kungs nedodas strādāt citur; jau sen bija laiks, taču neko citu darīt neprot, tad nu jāpaļaujas uz pensionāru balsīm.

   1. Par Važu balsoja ne tikai pensionāri,bet visi,kuri saprot,ka Važa ir labākais variants un esot Tukuma mērs viņš neaizmirsīs ne Enguri,ne Milzkalni,ne Smārdi!

 15. Nevajag aizmirst par Kandavas lietu Satversmes tiesā. Ja nolems Kandavai par labu, visi labie rezultāti nebūs spēkā un iesaistītajos novados būs jārīko jaunas vēlēšanas, kurās kāds no domes izmestais varētu tomēr tikt ievēlēts. Pāragri priecāties.

 16. Tas labi ka liberastu “”Attīstībai Par”” tika nolaista podā un nedabūja nevienu balsi, neraugoties uz Staķa pūlēm. Cilvēkiem vēl ir izpratne kas ir ģimene, laulība, vīrietis, sieviete…

 17. Izlasīju vienu komentāru citam tekstam. Patika- pie pienotavas iestādītajām sakurām tagad varēs šie sēdēt un lasīt viens otram dzejoļus! paņemiet savu sarkangalvīti kompānijā !

  1. Paceltu galvu? Lietu sakārtošanā? Kuras lietas tad Dace sakārtoja??? Viens ir skaisti runāt, otrs-reāli strādāt. Tāda visatļautība bija.

  1. Kādām ilūzijām tici? NA ir skuju taka. Ko rečs darīs domē bez sava kakla- sievas komandēšanas? It kā pēc izskata normāls, bet tā sievas tupele ņem virsroku…..daudzas skolotājas liek aci, bet zinot viņa sievu….

 18. Tantes tirgū runā, ka roze,kuru neievēlēja,lien pa visām vīlēm lai tiktu domē. Cerams, ka Važam, kurš pelnīti ir vairākumā domē, būs veselais saprāts, nepieļaut ka dzejas pavēlniecei no augstajām debesīm ir jābūt pie viena galda ar cilvēkiem, kurus esam ievēlējuši.

 19. Ne tik senā pagātnē viena saeimas deputāte brīnumainā kārtā arī tika saeimā.Ievelētais deputāts nolika mandātu. Tagad viņa ir diplomāte ārzemēs. Varbūt guna roze ir bijusi pie viņas praksē?

 20. Neticami būtu, ka ievēlētais engurnieks atteiktos no mandàta, lai domē tiktu kaut kāda kašķu meistare no Tukuma. Domē jabūt tiem,par kuriem atdotas vēlētāju balsis! Nedrīkst pievilt engurniekus!

 21. Viss labi, tagad tikai skatīsim kā notiks sadarbība ar iedzīvotājiem, jo tāpat jau vara arvien tālāk aizrāpjas no vienkāršā iedzīvotāja. Te jau pētnieku nevajag lai saprastu, kapēc tik zema vēlētāju akitivitāte. Te nevienam nav baigā uzvara, kad paskatās cik ir balsojums, tad smieklīgi. Vai nav pienācis laiks saprast, ka pašvaldība ir domāta iedzīvotājiem, nevis otrādi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.