AP/Scanpix

VID nodod Rīgas Zoodārzam 509 kg konfiscēto augļu un dārzeņu

Lai novērstu likumpārkāpumus tirdzniecībā, īpaši tirgojot no ārvalstīm ievestus lauksaimniecības produktus, kā arī novērstu likumpārkāpumus ārvalstu lauksaimniecības produkcijas tirgotāju rīcībā un veicinātu godīgu konkurenci, Valsts ieņēmumu dienests turpina kontrolēt augļu un dārzeņu tirdzniecības vietas tirgos.

Lai novērstu likumpārkāpumus tirdzniecībā, īpaši tirgojot no ārvalstīm ievestus lauksaimniecības produktus, kā arī novērstu likumpārkāpumus ārvalstu lauksaimniecības produkcijas tirgotāju rīcībā un veicinātu godīgu konkurenci, Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) turpina kontrolēt augļu un dārzeņu tirdzniecības vietas tirgos. Šī gada 20. novembrī veiktajās pārbaudēs Rīgas Centrāltirgū likumpārkāpumi tika konstatēti 18 gadījumos. Par pārkāpumiem tika uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietās un konfiscēti 509 kg augļu un dārzeņu. Visi konfiscētie dārzeņi un augļi nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA «Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs».

Šī gada 20. novembrī VID veica 19 pārbaudes Rīgas Centrāltirgū augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās. 18 gadījumos tika konstatēti dažādi pārkāpumi.

VID darbinieki konstatēja pārkāpumus, kas saistīti ar kases aparātu lietošanu. Vairākos gadījumos  pārbaudes brīdī nebija  uzstādīti elektroniskie kases aparāti, pārdevējs par pirkumu neizsniedza čeku vai arī čekā nebija norādīti visi rekvizīti, kā arī elektroniskā kases aparāta žurnāls nebija korekti aizpildīts. Tāpat konstatēts, ka tika tirgota gan iepirkta, gan pašaudzēta produkcija, bet iepirktajai produkcijai pārdevējs nevarēja uzrādīt preču izcelsmi apliecinošus dokumentus vai nebija noformētas pārvietošanas pavadzīmes.

Vienā gadījumā konstatēts, ka fiziska persona veic iepirktas produkcijas tirdzniecību, bet VID nav reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja. Par šo gadījumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 165.2 pantu1 par nereģistrētas saimnieciskās darbības veikšanu.

Pārbaužu rezultātā konfiscēti 509 kg dažādu augļu, dārzeņu un ogu, tajā skaitā 205,3 kg dārzeņu un 304,10 kg augļu. Konfiscētie dārzeņi, augļi un ogas nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA «Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs».

Lai novērstu likumpārkāpumus tirdzniecībā, īpaši tirgojot no ārvalstīm ievestus lauksaimniecības produktus, kā arī novērstu likumpārkāpumus ārvalstu lauksaimniecības produkcijas tirgotāju rīcībā, VID arī turpmāk kontrolēs augļu un dārzeņu tirdzniecības vietas. VID atgādina, ka, tirgū pārdodot iepirktas lauksaimniecības preces – dārzeņus, augļus un ogas –, obligāti ir jāizmanto elektroniskais kases aparāts.

VID aicina iedzīvotājus ziņot par iespējamiem pārkāpumiem nodokļu nomaksas jomā, zvanot uz VID anonīmo diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai arī vēršoties VID jebkurā citā klientam ērtā veidā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.