Mercymedicine.org

Vēstures pētījumu konkurss skolēniem «Lietas – likteņu liecinieces»

Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs organizē Latvijas vēstures pētījumu konkursu skolēniem: «Lietas – likteņu liecinieces». Katras tautas vēsture veidojas no pierakstītajiem un dokumentētajiem notikumiem.

Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs organizē Latvijas vēstures pētījumu konkursu skolēniem: «Lietas – likteņu liecinieces».

Katras tautas vēsture veidojas no pierakstītajiem un dokumentētajiem notikumiem. Mūsu valsts vēsture ir neilga, toties notikumiem bagāta un negaidītiem pavērsieniem pilna. Vēl starp mums dzīvo cilvēki, pagājušo gadu dramatisko notikumu aculiecinieki, mūsu mājās glabājas lietas, kuras gatavojuši un lietojuši cilvēki, kuri pēc tam ierauti vēstures notikumu virpulī, daudz redzējuši un daudz pārdzīvojuši. Mums, latviešiem, ir ļoti svarīgi, lai tiktu dokumentēta un saglabāta katra cilvēka unikālā pieredze.

Tāpēc Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs organizē Latvijas vēstures pētījumu konkursu Latvijas skolu 6. līdz 8. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir mudināt skolēnus nopietni pievērsties savas tuvākās apkārtnes vēstures izpētei. Organizatori paredzējuši balvas konkursa uzvarētājiem: Ls 500 – trim 1. vietu ieguvējiem, Ls 350 – trim 2. vietu ieguvējiem, Ls 250 – trim 3. vietu ieguvējiem. Ņemot vērā dalībnieku aktivitāti un pētījumu kvalitāti, paredzētas arī veicināšanas balvas par labiem sasniegumiem, pētot sava tuvākā novada vēsturi, kā arī atzinības balvas un pārsteigumi nopietnākajiem un aktīvākajiem dalībniekiem.

Konkurss ir atklāts, un tajā var piedalīties ikviens-/a Latvijā dzīvojošs/-a jaunietis/-e vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Konkursam var pieteikties individuāli, skolēnu grupas no trim līdz pieciem cilvēkiem, kā arī veselas klases (6., 7. un 8. klases). Individuālie darbi tiks vērtēti atsevišķi, grupas atsevišķi, un arī klases sacentīsies savā starpā.

Konkursā vērtēs tikai tos dalībniekus, kas visu izdarīs laikā – pieteikumus (vizītkartes) būs iesūtījuši līdz 2012. gada 20. decembrim un savu pētījumu galarezultātu – prezentācijas- būs iesūtījuši līdz 2013.gada 1. martam.

Pieteikumi konkursam jāiesūta pa e-pastu info@vitolufonds.lv vai pa pastu: Vītolu fonds, Lāčplēša iela 75-III, Rīga, LV-1011, ar norādi Latvijas vēstures konkursam Lietas, likteņu liecinieces

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Vītolu fonda un Latvijas Vēstures skolotāju biedrības mājaslapās www.vitolufonds.lv un www.vsb.lv . Sīkāka informācija pie konkursa koordinatores Ilzes Akmentiņas. E-pasts iakmentina@gmail.com, tālr. 29113624 vai info@vitolufonds.lv, tālr. 26022856.

Organizatori: Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs, Vītolu fonds

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *