Vaškevičs pieļauj, ka Štālbergs šantažē KNAB

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieks Vladimirs Vaškevičs pieļauj, ka uzņēmējs Raimonds Štālbergs šantažē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieks Vladimirs Vaškevičs pieļauj, ka uzņēmējs Raimonds Štālbergs šantažē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

Kā šodien laikrakstā "Diena" publicētajā vēstulē norāda Vaškevičs, "tagadējā situācija liecina par to, ka KNAB ir "aizspēlējies" ar saviem aģentiem, it īpaši ar R.Štālbergu. Pat pieļauju iespējamību, ka nevis KNAB šobrīd kontrolē situāciju, bet gan Štālbergs."

Amatpersona arī pieļauj, ka Štālbergs šantažē KNAB, kas ir spiests iet "viņa pavadā".

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa 17.oktobrī nolēma apcietināt uzņēmēju Raimondu Štālbergu. Šāds lēmums pieņemts, izskatot Organizētās noziedzības un apkarošanas pārvaldes (ONAP) sūdzību par Ziemeļu rajona tiesas 3.oktobra lēmumu, ar kuru atteikts pagarināt apcietinājuma termiņu Štālbergam.

Kā ziņots, Štālbergs 5.oktobrī tika atbrīvots, jo beidzās viņam iepriekš noteiktā apcietinājuma termiņš.

Štālbergu iepriekš policija aizturēja aizdomās par viņa saistību ar vismaz pieciem kriminālprocesiem, kas ierosināti saistībā ar iespējamo Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča apdraudējumu.

Vaškevičs arī lūdza policiju nodrošināt apsardzi, norādot uz varbūtējo apdraudējumu, kas viņa drošībai rodas saistībā ar Štālberga atbrīvošanu.

Jau ziņots, ka šā gada 21.maija pēcpusdienā pie Vaškeviča darbavietas tika uzspridzināta viņa automašīna "Subaru Impreza". Lai gan muitnieks vēl nebija paspējis iekāpt spēkratā, viņš guva nopietnas kājas traumas un smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā, kur viņam veica vairākas operācijas. Vaškevičs joprojām turpina rehabilitācijas kursu un darbā vēl nav atgriezies.

Tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 118.panta 1.punkta par slepkavību, ja cietušais izpildījis savus dienesta vai profesionālos pienākumus. Minētais likuma pants paredz sodu – mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Tiesībsargi izvirzījuši vairākas versijas par motīviem, kuru dēļ noticis Vaškeviča slepkavības mēģinājums. Pieļauts, ka uzbrukums bijis saistīts ar amatpersonas darbu vai personisko dzīvi.

Kā ziņots, Štālbergs apsūdzēts par mēģinājumu no savas bijušās biznesa partneres, Vaškeviča šķirtās sievas Ināras Vilkastes izspiest vismaz 7,7 miljonus eiro jeb 5 miljonus latu. Kopš pērnā gada novembra viņam bija piemērots apcietinājums, taču februāra sākumā šis drošības līdzeklis tika mainīts pret 100 000 latu drošības naudu.

Uzreiz pēc sprādziena šā gada 21.maijā Štālbergs telefonsarunā ar aģentūru LETA sacīja, ka jūtas "dziļi šokēts un satriekts" par uzbrukumu Vaškevičam. Viņš esot tā šokēts, ka nekādu viedokli par notikušo paust nevarēja.

Štālbergs iepriekš laikrakstam "Diena" apgalvojis, ka naudu no Vilkastes neesot izspiedis, bet gan viņam tā pienākoties par kopīgi kārtotu Mežaparka zemes pārdošanas darījumu.

Savukārt Vaškevičs aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka Štālbergs draudējis gan viņam, gan viņa bērniem. Vaškevičs sīkāk neatklāja, par ko tieši saņemti draudi, vien norādīja, ka par draudiem informēta policija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.