Agita Puķīte

Koris «Vanema» – koru karos

Viens no XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku ieskaņu notikumiem jau tradicionāli ir koru kari – Latvijas labāko koru konkurss, kas šodien vienlaikus norisinājās Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē.

Viens no XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku ieskaņu notikumiem jau tradicionāli ir koru kari – Latvijas labāko koru konkurss, kas šodien vienlaikus norisinājās Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē.  Vakar, 29. jūnijā, konkursā piedalījās 23 jauktie, 16 sievu, 7 vīru un 4 senioru kori, kuri reģionālajās koru skatēs bija ieguvuši vairāk par 44 punktiem (senioru koriem – 43,45 punktus). Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija.

Visi kori dziedāja trīs dziesmas – vienu obligāto, vienu komponista Jāzepa Vītola sarakstītu un vienu – pēc kora izvēles. Kori uzstājās vairākās grupās, pirms konkursa bija paredzēts laiks mēģinājumam.

No Tukuma novada tiesības piedalīties koru karos bija izcīnījis Tukuma kultūras nama skolotāju koris «VANEMA» diriģenta Jāņa Ozola vadībā, kas uzstājās vienā grupā ar koriem «Sonore», «Balsis», «Ogre», «Fortius», «Daugava», «Laiks» un «Assumpta».

Kā pēc uzstāšanās atzina diriģents Jānis Ozols, sajūta ir ļoti laba, īpaši tāpēc, ka zālē bijusi ļoti sirsnīga atmosfēra, kuras dēļ pazudis viss uztraukums: ‘’Mēs, protams, priecājamies, ka varējām izlauzties cauri skatēm un ar pietiekami labu rezultātu tikt koru karos. Koru konkursa repertuārs tika izvēlēts dziedātāju spējām atbilstošs un paceļams, un koris ar uzdevumu tika galā. Protams, vienmēr var labāk, bet pa lielam esmu ļoti priecīgs un šo prieku redzēju arī koristu sejās. Tā, manuprāt, ir viena no svarīgākajām lietām koru karos – bez tā, ka ir jākaro, izbaudīt šo godu un atmosfēru. Tas, ka esi ticis koru karos, ir liels sasniegums, tāpēc, kā teicu saviem koristiem, ir jāmēģina pēc iespējas labāk nodziedāt, jābauda mirklis un pašiem labi jājūtas. Jo šie ir svētki.’’

Vakar vēlu vakarā Rīgas Latviešu biedrības namā tika paziņoti koru karu rezultāti un uzvarētāji. Jaukto koru grupā Lielo balvu saņēma Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris «SOLA» (diriģents Kaspars Ādamsons) un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības jauniešu koris «KAMĒR»(diriģents Jānis Liepiņš). 1. vietu ieguva kopā ar «Swedbank» kori un jauniešu kori «BALSIS» ieguva Babītes pagasta jauniešu koris «MASKA» (diriģents Jānis Ozols). Mūsu «VANEMA» ar 81,60 punktiem 23 koru konkurencē ierindojās 15. vietā.

 

Komentāri

  1. Žel gan ka “Vanema“ netika fīnālistos . Tik diži diriģenti tiek izrakstīti no Rīgas, piešķirtas visas privilēģijas,bet nekā.

    1. Kā nu tā , novadniec, tu tāda gudriniece, bet šitādu lietu nezināji! Bet nekas, mīļā, es Tev paskaidrošu, lai muļķos citreiz nepaliec – redz, mīļā, koru kari kā reiz tak arī ir lielais četrgadu Dziesmu svētku fināls. Lielāka fināla vairs nav.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *