Valdeķos gatavojas remontiem

Kandavas pagasta teritorija ir plaša un vijas ap pilsētu gluži uz visām debess pusēm. Taču pagasta administratīvais centrs jau izsenis atrodas Valdeķos. Acīmredzot, ņemot vērā pagasta ģeogrāfisko izvietojumu, iedzīvotāju sapulcē 17. janvārī ieradās maz ļaužu, taču Valdeķu iedzīvotāju valde, kā allaž, ikmēneša sēdē bija sapulcējusies pilnā sastāvā.

Kandavas pagasta teritorija ir plaša un vijas ap pilsētu gluži uz visām debess pusēm. Taču pagasta administratīvais centrs jau izsenis atrodas Valdeķos. Acīmredzot, ņemot vērā pagasta ģeogrāfisko izvietojumu, iedzīvotāju sapulcē 17. janvārī ieradās maz ļaužu, taču Valdeķu iedzīvotāju valde, kā allaž, ikmēneša sēdē bija sapulcējusies pilnā sastāvā.

Tikšanās ievadā domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis uzskaitīja aizvadītā gada veikumu novadā, kā arī akcentēja tieši Kandavas pagastā paveikto. Piemēram, noasfaltēts autoceļš Smilškalni-Kandava, remontēts ceļš Aizdzire-Vīkšņu purvs-Kalnmuiža, sakārtota Valdeķu kultūras nama teritorija, remontēts tilts pār Bebrupi Kandavas stacijā, salabots Mustenes ūdensvads, rekultivētas bijušās atkritumu izgāztuves «Beikas» un «Pitriķi».

 

Vai projekts pabeigts pilnībā?

 

Kā vērienīgākais no paveiktajiem darbiem tika minēta projekta «Valdeķu ciemata ūdensapgādes sistēmas rekonstrukcija» realizēšana, kā rezultātā ciematā tika ierīkota jauna centrālā ūdensvada maģistrāle.

Valdes locekļi izteica šaubas, vai projekts pabeigts pilnībā, jo vieta, kur ierīkota jaunā maģistrāle, nav sakārtota. Trases vieta ir dubļiem klāta, radot neērtības gan gājējiem, gan tiem, kuri pārvietojas ar autotransportu.

Komunālā uzņēmuma vadītājs Ainārs Vilkaušs informēja, ka projekts ir pabeigts, bet labiekārtošanas darbi vietā, kur ūdensvads izbūvēts, vēl nav veikti. Pašreiz tos iesākt nav īstais laiks; tas tiks padarīts pavasarī, kad zeme būs nosēdusies. Līgumā paredzēts, ka teritoriju labiekārtos šī projekta izpildītāji – SIA «Talsu spriegums». Patlaban vecais ūdensvads vēl apgādā kultūras namu, veikalu un Benjamiņa pili. Tas ir tikai viens vecā ūdensvada atzars. Drīzumā nomainīs ūdensvada posmu pie kultūras nama, bet par ūdensvada atzara posma izbūvi uz pils kompleksu jārūpējas Benjamiņa pils īpašniekam.

 

Šogad – izbūvēs rotaļu laukumu un remontēs kultūras namu

 

Aizvadītā gada ieplānoto, bet nepadarīto darbu skaitā palika vienīgi bērnu rotaļu laukuma ierīkošana. Valde solījās drīzumā ar ciemata centra iedzīvotājiem panākt vienošanos par vietu, kur laukumu labāk izbūvēt. Kad tas būs nolemts, ieceri varēs īstenot.

Taču vērienīgākais darbs, kas iekļauts šī gada sociāli ekonomisko pasākumu plānā, ir Valdeķu kultūras nama otrā stāva remonts. Paredzēts, ka pēc remonta tur varētu iekārtot nodarbību telpas, bērnudārza filiāli, ierīkot viesnīcas tipa numuriņus tūristu vajadzībām.

Savukārt bibliotēkas vadītāja Brigita Pētersone pastāstīja par datoru ieviešanu bibliotēkas lasītāju vajadzībām, kā rezultātā bibliotēkas telpās pietrūks vietas. Tālab, iespējams, bibliotēku nāksies pārvietot kultūras nama ēkas otro stāvu, kā tas bija agrāk. Bibliotēkas fondu pārvietošan būs laika jautājums, bet vispirms jāveic telpu remonts.

 

Kad būs gājēju celiņš Zemītes ielā?

 

Vienīgais ceļš, lai no Valdeķiem un Zemītes puses nokļūtu pilsētā, ir Zemītes iela. Satiksme ir spraiga, pa ielu pārvietojas gan autotransports, gan gājēji, jo gājēju celiņa nav. Iedzīvotāju sašutums ir pamatots, jo diennakts tumšajā laikā un nepietiekamas redzamības apstākļos, īpaši rīta stundās, ir apgrūtinoši veikt šo ceļa posmu. Lai izvairītos no sadursmes, autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem.

Arī A. Ķieģelis atzina situācijas nopietnību un gājēju ietves izbūves nepieciešamību. Lai izbūvētu gājēju celiņu Kandavā, Zemītes ielā, sagatavots projekts Eiropas Savienības līdzekļu piesaistei. Cerēsim uz tā labvēlīgu iznākumu!

Komentāri

  1. ha par šo ilgi un dikti varētu smieties… pirmo reizi dzirdu, ka valdeķos būs spēļlaukums bērniem. valdeķos dzīvoju ilgi un atceros, ka kādreiz bērniem bila šūpoles pie devītās mājas un smilškaste pie desmitās mājas. tas nebija daudz, bet ra to pietika. taču pateicoties intai sūnaitei tas viss tika likvidēts. nu prieks par to, ka kultūras namā būs nummuriņi. man kā airobikas dalībniecei, dramatiskā pulciņa dalībniecei un ansambļa dalībniecei patiktu, ja nodarbības varētu notikt citās telpās. nu jauki, ka būs rotaļu laukums bērniem, bet jautājums ir vai vispār šāds laukums būs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *