spoki.tvnet.lv

Vairums Latvijas iedzīvotāju ikdienā pievērš uzmanību pareizai latviešu valodas runai

Liepājas Universitātes Kurzemes humanitārā institūta direktors Edgars Lāms norādījis, ka Latvijā attieksme pret latviešu valodu ir kļuvusi pavirša: „Latviešu valoda netiek pietiekami izkopta vai arī tiek pieļauts pārāk piesārņots valodas stils un izteiksme.”

Liepājas Universitātes Kurzemes humanitārā institūta direktors Edgars Lāms norādījis, ka Latvijā attieksme pret latviešu valodu ir kļuvusi pavirša: „Latviešu valoda netiek pietiekami izkopta vai arī tiek pieļauts pārāk piesārņots valodas stils un izteiksme.” Lielākā daļa (59%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ikdienā pievērš uzmanību tam, cik pareizi runā latviešu valodā (20% – noteikti jā; 39% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu kompānijas «TNS» marta beigās veiktais pētījums.

Tomēr 36% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atzīst, ka ikdienā nepievērš uzmanību pareizai latviešu valodas runai (25% – drīzāk nē; 11% – noteikti nē).

5% iedzīvotāju nav varējuši sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica laikā no 25. līdz 27. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.