Vai policistiem nav ko darīt?

Kāds mūsu lasītājs bija neizpratnē: “Jau kuro dienu pamanu, ka municipāļi atraduši jaunu "izklaides vietu" – cik nāku uz veikalu «Maksima» Brīvības laukumā, tā redzu, ka tiek strostēts un sodīts kāds autobraucējs.

Kāds mūsu lasītājs bija neizpratnē: “Jau kuro dienu pamanu, ka municipāļi atraduši jaunu "izklaides vietu" – cik nāku uz veikalu «Maksima» Brīvības laukumā, tā redzu, ka tiek strostēts un sodīts kāds autobraucējs.

Tā lāga nav saprotams, par ko. It kā par to, ka mašīnas purniņš uz otru pusi raugās. Un vesela ekipāža uz to nodarbināta. Atraduši baigos noziedzniekus! Vai tiešām municipālajai policijai nav ko vairs darīt? Varbūt jāsmejas līdzi tiem, kas saka, ka viņi ir uzrīdīti, lai kādam ieriebtu? Nevar tikai saprast, kam, vai «Maksimai»? Un kas tad būtu tas rīdītājs – vai «Rimi»? Varētu parunāt ar viņu priekšnieku, vai tiešām visur citur pilsētā viss ir kārtībā, ka tik liela enerģija jāveltī šiem "pārkāpējiem"”?

Komentē Armands Hohfelds (Tukuma pašvaldības policijas priekšnieks): "Braucot no Lielās ielas puses, autovadītājiem jāpievērš uzmanība zīmei «Apstāties aizliegts!». No otras puses – šādas zīmes nav, un automašīnas drīkst novietot ielas malā, tomēr jāatceras, ka te ir arī nepārtrauktā līnija, kas savukārt liedz autovadītājiem apgriezties braukšanai pretējā virzienā. Tādēļ, lai nepārkāptu ceļu satiksmes noteikumus, šoferiem būtu jābrauc pa Harmonijas ielu, gar baznīcu, īsāk sakot, jābrauc apkārt, nevis vienkārši jāapgriežas, kā to daudzi dara un – attiecīgi – saņem sodu. Un mans ieteikums šim lasītājam, ja tomēr vēl kas nav skaidrs – iepazīties pašam ar ceļu satiksmes noteikumiem.

Komentāri

 1. Es nu atkal nesaprotu: kam nepatīk,ka pašvaldības policisti vairs nestāv tikai pie sava namiņa stūra,stundām ilgi pīpēdami?! Lai taču darbojas! Tas tak labi,ka nu jau līdz "Maximai" tikuši! Gan pēc kāda laika tiks arī līdz citām vietām! Līdz Veļķu mežam,piemēram,kur jaunieši dzerstās un mežu posta…

 2. TO ka uz šodienu nav skaidrs kas jādara pašvaldības policijai un kas ceļu policijai esmu jau pārliecinājies par ceļu zīmju neievērošanu pašvaldības policijai un par izbraukātajiem zālājiem ceļu policijai ,tikai iepazīties ar to nekur nevar

 3. tad kad vecā muļķe pazvanīs tad arī līdz Veļķiem policija tiks, jo savādāk policijai darbā jāpieņem zīlnieces kas zīlēs kad un kur kāds dzer un vēl ko dara.

 4. šodien braucu un brīnījos, kāpēc nav neviena mašīna pie Maximas! Tikai 3 čigānietes stāvēja pie durvīm!:)Parasti tur bija pilns ar mašīnām!Nu i kur tur lai apstājas? Ja vajag izlaist pasažieri, vai ieiet veikalā? Būs jābrauc uz citu veikalu!:) Dažreiz tur mēdzu piestāt! Maxima lai paliek kājāmgājējiem!!!!

 5. frīdi tu tak esi muļļa vai tad bildē nevar redzēt ka ir ieslēgtas zilās lampiņas.Un tā kā palasi ceļu satiksmes noteikumus tad zināsi vai tiek pārkāpti vai nē, bet tas tikai tad ja tu lasīt māki,ja nemāki paprasi lai kāds izlasa priekšā.

 6. Tu "tas esmu es” tev drošvien kāds čoms tur tajā policijā strādā ja tu viņus tā aizstāvi gan jau pienāks laiks un viss tiks nolikts pa plauktiņiem katram ir jādara savs darbs par ko viņš saņem algu Tukumā jau tā nav kur stāvēt pat sestdienā pie tirgus mašīnu jau vairs nav kur nolikt nolaidies uz zemes varbūt labāk būs redzams vai vairāk pastaigā pa pilsētu ar kājām gan jau tiksimies ‘tas esmu es’esmu sapratis no kurienes vēji pūš.

 7. Vakar jauki noveeroju, kaa tie mashinji viens peec otra paarkaapj noteikumus – ne nu kaads tur brauca ap bazniicu, ne nu kaa. Meta ripaa kur pagadaas! Vot taa!

 8. Tur nedrīkst stavēt!!!! Apstaties un uzņemt/izlaist pasažierus DRĪKST!!! Lai tas murcipurkšķis pierād ka es tur stavēju ilgāk par 5min!!!

 9. Policistam, kas it kā pārzin sat. noteikumus. Es nekādi nesaprotu, kāpēc šajā gadījumā būtu jālieto zilās bākugunis. Kāpēc pašiem poličiem būtu jāveido sastrēgums, stāvot pretējā braukšanas joslā, pārkāpjot nepārtraukto līniju? Riktīgi smerdeļi. Vienā dienā uzliek jaunu zīmi un tad stāv kā kaķi pie peļu alas. Lai veicas naudas kasēšanā!

 10. Pareizi dara ka liek sodus, un tas arī ir viņu darbs ar ko nodarboties, pa dienām dzērāji nestaigā un kikbokseri uz ielām treniņus neveic, tāpēc pa dienu sodas tos ko jāsoda un pa nkti ķersta dzērājus, demolētājus un pārējos pārkāpējus.

  Tik pat labi jau var pateikt, vai ceļu policijai nav ko darīt ka dzērājšoferus tvarsta var tak stāvēt uz ceļa un ņemt uz ātrumu… Katram sāp tas kas viņam liekas pieņemami. Ja gribi nomest mašīnu kur un kā pagadās tad brauc dzīvot uz Čukotku vai līdzīgu vietu!!!!

 11. pašvaldību policija nemaz tevi nevar sodīt ja tu izlaid pasažieus zem zīmes, viņi var lipināt lapiņas logos tad kad vadītājs nav klāt!!!!

 12. POLICISTIEM NAV LAIKS AR NOPIETNAAM LIETAAM NODARBOTIES,PA DIENU VINI SALASA PROTOKOLUS,PA NAKTI SPEELEE ZOLIITI UN GLUSIJ IEKSAA.TAAPEEC PA NAKTI NOTIEK VISAADI NEDARBI.

 13. Tiešām, pirms sodīt jāievero arī pašiem CSN, un to, ka ieslēgta zilā bākuguns, tas neko nenozīmē. Viņi ļoti ”paralēli” ceļam nolika savu operatīvo auto un nevienam ”netraucē”. Kāpēc kad iet runa par policiju visi viņus aizstāv? Vai tik tiešām visi domā, ka, ja strādā policijā, tad pieklājīgs cilveks. Tagad policija ņem visus arī tos, kuri pat likumus nezin.

 14. to kika
  Nu, nu – tik traki arii nav. Kaa jau katraa iestaadee, arii policijaa ir savi pajolinji, bet, kas galiigi dunduki – ar laiku pashi kaut kur aizvaacas, piemeeram, uz kaadu apsardzes firmu:)
  Un zini, operatiivais transports vienmeer buus mazliet krutaaks, priviligjeetaaks par parastajiem mirstiigajiem. Taa tam arii ir jaabuut!

 15. un kad celju policija saaks sodiit pashvaldiibas policiju par to,ka vinji(desmit reizes dienaa redzu vinjus) nelieto droshiibas siksnas?

 16. Ar ieslēgtām zilajām bākugunīm drīkst stāvēt kā un kur grib vai tie ir ātrie, ugunsdzēsēji vai policija. Šaubos ja te būtu bilde kur ugunsdzēsēji dzēš māju jūs te visi spriedelētu cik taisni vai šķībi viņi stāv attiecībā pret ceļa malu. Likums ļauj značit lieku kā gribu, nepatīk aizver acis un ieskrien stabā moš labāk paliks!!!

 17. Pingvīns! Tu gribi pateikt, ka vienmēr ievēro likuma normas? Ja tā būtu ceļu policija vai ātrie, vai ugunsdzēsēji tā būtu cita lieta, viņi glābj cilvēka dzīvību, bet šie nedara NEKO, tik iekasē naudiņu šajos grūtos laikos, zinot ka cilvēki tagad uz visa ekonomē un uz benzīna tai skaitā (cilvēki nevizinās un nemeklē kur nolikt mašīnu). Un likums neparedz ka viņi var stāvēt kā grib un kur grib, par to arī viņus sodīt var.

 18. To Haha: Nē čalīt pašvaldību policija ar ieslēgām bākugunīm drīkst stāvēt kur un kā grib un neviens par to viņus nevar sodīt, ja nu vienīgi Dievs…

 19. Daudziem situācija ir visai pieņemama un normāla. Es gan domāju, ka policija ir tāpēc, lai būtu lielāka drošība un kārtība . Bet visu laiku uzpeld arvien jauni policistu it kā likumīgi izgājieni. Un šo viņu rīcību nemotivē vēlme uzlabot, vai radīt drošāku satiksmi, bet gan motivē vēlme sodīt, parādīt, kuram te ir teikšana un tādejādi demonstrēt savu varu. Tāpēc es domāju, ka arī policistiem ir jābūt vispirms cilvēcīgiem, ja vien viņiem nav vienalga, ko par viņiem domā un kā viņu darbu vērtē. Jo tā ir nodokļu maksātāju nauda. Kāpēc man jāmaksā nodokļi, lai kāds demonstrētu savu pārākumu?

 20. to solvita
  vispaar jau es tev piekriitu, tachu cik vispaar tu taadus “cilveeciskus” cilveekus paziisti!? Un nevareetu teikt, ka parasti likumpaarkeepeeji ar policistiem taa “cilveeciskis” runaajas!

 21. To Brex
  Es zinu ļoti daudz cilvēcīgus cilvēkus. Un jo vairāk iepazīstu, jo dzīve kļūst mīļāka. Par pārkāpējiem runājot, protams ar cilvēku jārunā tādā valodā , kādā viņš saprot. Bet runājot par konkrēto gadījumu: Zīme apstāties un stāvēt aizliegts tika uzstādīta svaigi un daudzi negribot pārkāpt, pa ieradumam apstājās pie veikala, kas ir tik pašsaprotami, ka pie veikala ir iespēja apstāties. Cilvēcīgi būtu bijis izteikt aizrādījumu un mutiski brīdināt, vai īpaši ar preses starpniecību vērst uzmanību, ka zīme ir sākusi darboties. Un nekādā gadījumā šeit nevajadzēja demonstrēt " muskuļus" arbākugunīm un stāvēšanu pretējā braukšanas joslā un kur vēl nepārtrauktās līnijas šķērsošana visam klāt.

 22. Solvita a kā tu zini ka šajā brīdī policisti neizsaka kādam mutisku brīdinājumu????

  Ak pareizi tev ir pieeja slepanajiem ASV armija satelītiem ar kuru palīdzību tu redzēji un dzirdēji kas tajā brīdī notika!! Piedod es biju piemirsis ka es FIB aģente Skallija!!!

 23. To Solvita

  OK, pieņemsim -zīme uzstādīta nesen- a kā tad foto redzamais auto varēja apstāties šinī vietā- vai tik šoferis pats nav šķērsojis balto, nepārtraukto līniju?????? Un tas, ja nemaldos ir dārgāks pārkāpums :)))))) Un te neder atmazka par nesen uzstādīto zīmi.

 24. 13. Operatīvie transportlīdzekļi ar ieslēgtu mirgojošu zilu (sarkanu) bākuguni un speciālo skaņas signālu drīkst piedalīties ceļu satiksmē tikai pildot neatliekamus dienesta uzdevumus, lai:

  13.1. glābtu cilvēka dzīvību vai novērstu smagus veselības traucējumus;

  13.2. novērstu draudus sabiedriskajai drošībai un kārtībai;

  13.3. sekotu no operatīvā transportlīdzekļa bēgošai personai;

  13.4. pārvadātu materiālās vērtības sevišķi lielos apmēros;

  13.5. pavadītu citus transportlīdzekļus (kolonnas).

  14. Operatīvo transportlīdzekļu vadītāji šo noteikumu 13.punktā minētajos gadījumos drīkst neievērot Ceļu satiksmes noteikumu prasības, ja tiek izpildīti šādi nosacījumi:

  14.1. tiek ievēroti ceļu satiksmes regulētāja signāli;

  14.2. tiek nodrošināta sabiedriskā drošība un kārtība;

  14.3. nevienam citam satiksmes dalībniekam netiek nodarīti zaudējumi;

  14.4. neviens satiksmes dalībnieks netiek apdraudēts.

  15. Šo noteikumu 14.punktā minētās tiesības un pienākumi ir arī to transportlīdzekļu vadītājiem, kuru transportlīdzekļus pavada operatīvie transportlīdzekļi.

  16. Par operatīvā transportlīdzekļa vadītāju drīkst būt persona, kurai ir atbilstīgās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība un apliecība par operatīvo transportlīdzekļu vadītāja kvalifikācijas iegūšanu, kā arī attiecīgajai kategorijai atbilstīga transportlīdzekļa vadītāja stāžs (vismaz trīs gadi).

  17. Transportlīdzekļus (kolonnas) drīkst pavadīt tikai ar Iekšlietu ministrijas operatīvajiem transportlīdzekļiem vai Aizsardzības ministrijas Valsts prezidenta un Saeimas drošības dienesta operatīvajiem transportlīdzekļiem un tikai saskaņā ar īpašu Iekšlietu ministrijas vai Valsts prezidenta un Saeimas drošības dienesta rīkojumu (pavēli).

  Militāros transportlīdzekļus (kolonnas) drīkst pavadīt tikai ar Aizsardzības ministrijas operatīvajiem transportlīdzekļiem vai Nacionālo bruņoto spēku struktūrvienību operatīvajiem transportlīdzekļiem un tikai saskaņā ar īpašu Aizsardzības ministrijas vai Nacionālo bruņoto spēku štāba rīkojumu (pavēli).

  18. Pirms pavadāmā transportlīdzekļa (kolonnas) braucošajam operatīvajam transportlīdzeklim jābrauc ar ieslēgtu mirgojošu sarkanu un zilu bākuguni.

  Aiz pavadāmā transportlīdzekļa (kolonnas) braucošajam operatīvajam transportlīdzeklim jābrauc ar ieslēgtu mirgojošu zilu bākuguni. Operatīvie transportlīdzekļi kolonnas vidū nedrīkst braukt ar ieslēgtu mirgojošu zilu bākuguni.

  19. Pavadot transportlīdzekli (kolonnu), braukšanas ātrums apdzīvotās vietās nedrīkst pārsniegt maksimālo atļauto braukšanas ātrumu vairāk par 10 km/h, bet ārpus apdzīvotām vietām – vairāk par 20 km/h.

  20. Operatīvajiem transportlīdzekļiem un transportlīdzekļiem, kurus tie pavada, jābrauc ar iedegtiem tuvās gaismas lukturiem.

  21. Ieslēgtai mirgojošai zilai vai sarkanai bākugunij bez speciālā skaņas signāla ir tikai brīdinoša nozīme. To var izmantot, brīdinot par nelaimes gadījumu, kā arī pavadot citus transportlīdzekļus (kolonnas). Šādā gadījumā Ceļu satiksmes noteikumu prasības nedrīkst pārkāpt (izņemot apstāšanās un stāvēšanas noteikumus, kā arī saskaņā ar šo noteikumu 19.punktu noteikto braukšanas ātrumu, ja tas atļauts ar īpašu Iekšlietu ministrijas vai Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku štāba rīkojumu (pavēli), un ar nosacījumu, ka tiek nodrošināta satiksmes drošība).

  22. Operatīvo transportlīdzekļu izmantošanas kontroles kārtību nosaka attiecīgo iestāžu, uzņēmumu vai dienestu vadītāji.

  Personai, kura transportlīdzeklim piešķīrusi operatīvā transportlīdzekļa statusu, jānorīko atbildīgā amatpersona, kurai jāveic attiecīgā operatīvā transportlīdzekļa izmantošanas kontrole. Minētā amatpersona ir atbildīga par to, lai šie transportlīdzekļi tiktu izmantoti kā operatīvie transportlīdzekļi tikai šo noteikumu 13.punktā minētajos gadījumos.

  23. Ceļu policijai ir tiesības pieprasīt no šo noteikumu 4., 5., 6. un 9.punktā minētajām iestādēm, uzņēmumiem un dienestiem rakstisku informāciju par operatīvo transportlīdzekļu izmantošanas atbilstību šiem noteikumiem attiecīgajā laikā un vietā. Ja, izmantojot operatīvo transportlīdzekli, ir apzināti pārkāptas šo noteikumu prasības, vainīgā persona tiek sodīta likumā noteiktajā kārtībā.
  Nepareizi stāvēšanai novietots transporta līdzeklis,drizāk gan nedod policijas mašīnai tiesības pārkāpt satiksmes noteikumus un pielietot speciālos signālus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.