Vācu romantika Tumes kultūras namā

Sestdien, 2. novembrī pulksten 16.00 Tumes kultūras namā aicinām uz kamermūzikas koncertu “Vācu romantika”, kurā skanēs Klāras Vīkas-Šūmanes, Roberta Šūmaņa un Johannesa Brāmsa mūzika. Koncertā muzicēs pianiste Sana Villeruša, čellists Rihards Štrauss un klarnetists Anrijs Pitens. Ar stāstiem par komponistiem, laikmetu, kurā tapusi šī mūzika un vācu romantikas aizkulisēm klausītājus iepazīstinās pianists un mūzikas vēstures zinātājs Francis Gaiļus.

Projekta īstenotāji ir kolēģi, kuru darba gaitas krustojas gan Latvijas Nacionālajā operā un baletā, gan Venstpils Mūzikas vidusskolā, kur katru pirmdienu mērojot garo ceļa posmu Rīga-Tukums-Ventspils tiek risinātas sarunas, protams, par mūziku. Kādā no  šīm pirmdienām tapusi ideja arī par šo programmu.

Pianiste Sana Villeruša  ir aktīva pianiste un kaislīga kamermūziķe. Pēc studijām Hannoveras Mūzikas un teātra augstskolā, daudzus gadus kā koncertpianiste un pedagoģe strādājusi Vācijā. Patlaban Sana ir Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoģe, koncertmeistare.

Čellists Rihards Štrauss ir Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra čellu grupas mākslinieks, kā arī instrumenta spēles pedagogs Rīgas 6.vidusskolā un Venstpils Mūzikas vidusskolā. Aktīvs kamermūziķis.

Klarnetists Andris Pitens  ir Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra klarnešu grupas mākslinieks, kā arī instrumenta spēles pedagogs Rīgas 6.vidusskolā un Venstpils Mūzikas vidusskolā.. Daudzu kamermūzikas projektu iniciators un dalībnieks. Pirmatskaņojis vairākus jauno komponistu opusus. Ilggadējs orķestra “Rīgas kamermūziķi” mākslinieks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.