Uz Latvijas Pasta gada pirmajām pastmarkām – Engures, Grobiņas un Ropažu novada ģerboņi

Latvijas Pasts 2021. gada pirmās trīs pastmarkas izdod sērijā Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, un uz tām redzami Engures, Grobiņas un Ropažu novada ģerboņi. Katrai jaunajai pastmarkai ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Jaunās pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: [email protected]

Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, uz kuras, tāpat kā uz pastmarkām, attēloti trīs novadu ģerboņi un katra novada atrašanās vieta Latvijas kartē. Filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģ.Grīva.

Engures novada ģerbonis ir uz pastmarkas ar nominālvērtību € 0,89, un tā paredzēta kombinēšanai ar citas vērtības pastmarkām. Pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru. Engures novada ģerboņa augšējā daļā uz sarkana fona attēlota dejojoša un dziedoša sudraba dzērve, savukārt apakšējā daļā uz zila fona – sudraba reņģe. Šie tēli saistās ar novadam raksturīgajām dabas bagātībām un saimniecisko dzīvi:  putns simbolizē sauszemes ražīgumu, bet zivs – novada piederību Baltijas jūrai.

Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: [email protected]

 

 

Komentāri

  1. Good way of telling, and nice piece of writing to get facts on the topic of my presentation subject matter, which i am going to present in school.

  2. I relish, lead to I found just what I used to be taking a look for.
    You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
    Bye

  3. Kas notiek vietējās avīzes komentāru lapā? Kādu būtņu uzlidojumi šeit notiek?Vai kādam būtu saprotams skaidrojums?Hello, Lesely, Ofelia, Erin, Aurelia,Gertrude, Lizzie, Lavern, Bette,Sheril, Alfonso, Shela, Liliana, Rich, Armando,Hiram,Lorna, Rosetta -you are so beautiful!!You are from Moon?Welcome to Tukums!?

  4. Thanks for finally writing about > Uz Latvijas Pasta gada
    pirmajām pastmarkām – Engures, Grobiņas un Ropažu novada ģerboņi | NTZ < Liked it!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.