Urbanovičs skeptisks par SC iesaistīšanos valdības veidošanā

Apvienībai "Saskaņas centrs" (SC) līdz šim nav piedāvāts iesaistīties jaunas valdības veidošanā, un šāda iespēja ir maz ticama, sacīja SC līderis Jānis Urbanovičs.

Apvienībai "Saskaņas centrs" (SC) līdz šim nav piedāvāts iesaistīties jaunas valdības veidošanā, un šāda iespēja ir maz ticama, sacīja SC līderis Jānis Urbanovičs.

Politiķis norādīja, ka gan premjers Aigars Kalvītis (TP), gan partija "Jaunais laiks" (JL) publiski uzsvēruši, ka tiks veidota jauna labēja valdība.

Tāpēc esošajā situācijā, viņaprāt, ir tikai divi varianti – vai nu jaunā valdība tiek veidota ar vai bez apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK, vai arī ar vai bez JL.

"Mums nav nekāda iemesla būt par kaut ko satrauktiem, jo nedz mums ir piedāvājumi, nedz tādi arī būs. Mēs cītīgi gatavosimies pašvaldību vēlēšanām," sacīja Urbanovičs.

Pēc viņa domām, pamatā jauno valdību veidos tie paši partneri uz tiem pašiem vecajiem principiem, tāpēc sabiedrības uzticību atgūt būs ļoti grūti vai pat neiespējami.

Kā ziņots, SC ietilpstošās Latvijas Sociālistiskās partijas deputāti būtu gatavi iesaistīties jaunās valdības veidošanā, aģentūrai LETA sacīja partijas pārstāvis Artūrs Rubiks. Viņš gan uzsvēra, ka iesaistīšanās valdībā varētu notikt tikai kopā ar SC, jo šī apvienība vienoti tika ievēlēta Seimā un politiķi ir vienoti savos uzstādījumos. Ar Rubika pārstāvēto partiju sarunas par iesaistīšanos valdības veidošanā līdz šim gan neesot bijušas.

LETA jau ziņoja, ka citas opozīcijas partijas – JL dome vakar vienbalsīgi atbalstījusi partijas līdzdalību pārejas perioda jeb pagaidu valdības izveidošanā līdz Saeimas ārkārtas vēlēšanām.

Politiķis norādīja, ka JL vēl strādās pie priekšnosacījumiem jaunas valdības izveidošanai.

Galvenie principi būšot neiejaukšanās tieslietu sfērā, ministriju izdevumu samazināšana, godīga valsts pārvalde un maznodrošināto interešu ievērošana budžetā.

JL tuvākajā laikā precizēs pamatnostādnes, taču sarunas ar citām Saeimā pārstāvētajām partijām plāno sākt nākamnedēļ.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.