Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Slampe

Tukumā un novada pagastos liela vēlētāju aktivitāte

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 2. oktobris 17:11

Tukumā. Vēlētāju aktivitāte liela, īpaši iecirkņos Tukuma 2. vidusskolā un Talsu ielā 4. Nekādi pārkāpumi nav konstatēti, vien, runājot ar iedzīvotājiem, uzzinājām, ka iecirknī Talsu ielā 4 bijis pašauri. Pilsētas iecirkņu komisijas jau devušās pie vēlētājiem mājās. Salīdzinoši ar citām vēlēšanām, šogad šādu iesniegumu bijis ļoti daudz, tāpēc komisijas tos pieņēma līdz pat pēcpusdienai.

Līdz 16.00 Tukuma novadā bija nobalsojuši 11 139 jeb 45,90% no balstiesīgajiem. Kā noskaidrojām novada vēlēšanu komisijā, aktivitāte esot patiešām liela, un šur tur jau nācies papildināt aplokšņu un vēlēšanu zīmju klāstu. Tukumā visvairāk nobalsojuši iecirknī Talsu ielā 4 – 1711 un abos Tukuma 2. vidusskolas iecirķnos – 1554 un 1558, bet pagastos līdz 16.00 visvairāk cilvēku balsojuši Pūrē – 670 un Slampē – 500.
Tumē. Tumes pagastā, kā atzina iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Anita Kokaine, aktivitāte liela, turklāt cilvēki nākuši jau iepriekš sagatavojušies un par savu izvēli bijuši pārliecināti. Cik dzirdēts, īsti laikā bijusi Valsts prezidenta uzruna televīzijā piektdienas vakarā, kas likusi sasparoties un galvenais, nepalikt malā. Arī laiks esot kā radīts, lai dotos ārā no mājas. Par vēlmi balsot mājās iesniegumus iesnieguši deviņi tumenieki, taču uz Tumi solījuši braukt arī kolēģi no Tukumā, jo daži iesniegumi saņemti arī novada centrā. Līdz 14.00 Tumē bija nobalsojuši 396 cilvēki.
Jāpiebilst, ka tumeniekiem bija iespēja kultūras namā ne tikai novēlēt, bet arī šo to iegādāties. Tumenieks Gints Jurševics interesentiem piedāvāja savus un tēva gatavotos koka saimniecības priekšmetus.
Degolē. Kā stāstīja iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sandra Platace, degolnieki šoreiz esot ļoti aktīvi. Tiesa, liela daļa atnākusi jau pirmspusdienā, tāpēc pēcpusdienā iestājies neliels pieklusums. Līdz 15.00 bija nobalsojuši 154 cilvēki, taču līdz vakaram esot cerība, ka balsotāju skaits pārsniegs divus simtus. Pie septiņiem vēlētājiem komisija brauks mājās.
Irlavā. Līdzīgi kā citos pagastos, arī Irlavā ļaudis bijuši aktīvi un 14.30 nobalsojuši turpat 400 balsotāju. Vislielākā aktivitāte bijusi ap 10.00, kad sabraukuši ļaudis no Pluģiem, Sātiem, Pētertāles, Snapjiem, Vaskiem un Vendes, kurus uz vēlēšanu iecirkni Irlavas centrā atveda ar autobusu.
Jāpiebilst, ka nekādas ziņas par balsu pirkšanu vai neatļautu aģitāciju iecirkņos nebija saņemtas. Viss norisinās mierīgi. Šajos pagastos nesastapām arī partiju vai brīvprātīgos novērotājus.
Slampē. Vēlēšanu iecirknis tradicionāli atrodas Slampes kultūras pilī, kas pašlaik piedzīvo grandiozu renovāciju. Kultūras pils izskats neviļus mudina arī vēlētājus uz domām par visas valsts renovāciju. Vēlētāju plūsma šeit nav rimusi ne uz mirkli. Tieši 16.00 vēlēšanu komisija reģistrēja arī šodienas 500. vēlētāju – Raivitu Meņģelsoni. Kopā pagastā reģistrēti 1200 balstiesīgie un tas liek domāt, ka aktivitāte šodien būs negaidīti augsta. Vēlēsanu komisijas priekšsēdētāja Inita Ruduka pastāstīja, ka nekādi pārkāpumi nav konstatēti, iecirknī bijuši vairāki novērotāji, tostarp arī no Zvedrijas. Izsaukumi uz mājām saņemti no 27 vēlētājiem. Vienīgais pārpratums radies ar kādu vēlētāju, kurš bijis neapmierināts ar to, ka nekur nav varējis atrast instrukciju kā tieši jāaizlīmē vēlēšanu aploksne.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool