Tukuma slimnīcu gatavojas pārveidot par SIA

11. jūnijā Tukuma rajona padomes Sociālo lietu un veselības aprūpes komitejas sēdē pašvaldību vadītāji izskatīja jautājumu par pašvaldības aģentūru «Tukuma slimnīca».

11. jūnijā Tukuma rajona padomes Sociālo lietu un veselības aprūpes komitejas sēdē pašvaldību vadītāji izskatīja jautājumu par pašvaldības aģentūru «Tukuma slimnīca».

Likums paredz

Rajona padomes izpilddirektors Agris Jaunkļaviņš informēja, ka saskaņā ar Veselības ministrijas norādījumiem slimnīcas apvienojamas un izveidojama SIA «Irlavas Sarkanā krusta slimnīca» un rajona padomes aģentūras «Tukuma slimnīca» apvienība. Līdz augusta komiteju sēdēm jāizstrādā normatīvie dokumenti par pašvaldības aģentūras Tukuma slimnīca pārveidošanu par SIA un pašvaldības SIA «Irlavas Sarkanā Krusta slimnīca» par Tukuma slimnīcas filiāli. Tas jādara laikus, lai Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA), izstrādājot nākamā gada budžetu medicīnas iestādēm, varētu noteikt prioritātes.

Caur SIA iesaistīsies visas pašvaldības

Aģentūras direktore Dzintra Rabkeviča informēja, ka saņemta VOAVA vēstule, kurā teikts, – ja slimnīcu apvienību neveidos, VOAVA līgumu ar Irlavas slimnīcu neslēgs. Struktūrplāns paredz, ka līdz 2010. gadam tas jāizdara. Irlavas slimnīca ir sertificēta ar specializāciju paliatīvajā aprūpē: "Savukārt, kas attiecas uz Kandavu, situācija ir šāda – slimnīca novērtēta kā ārstniecības iestāde ar zemas intensitātes terapeitisko profilu. VOAVA finansējuma apjomu ir samazinājusi, taču prasības palikušas tādas pašas kā jebkurai slimnīcas terapijas nodaļai. Slimnīcas vajadzībām jāiegādājas defibrillators, kas nodrošina ārstēšanu intensīvajā terapijā. Reāli Kandavā nedrīkst sniegt arī traumpunkta pakalpojumus, jo sertificētu palīdzību var saņemt Tukumā. Tieši valsts izvirzītie nosacījumi un prasības, kas attiecas uz medicīnas iestādi, cilvēkiem ir ļoti grūti saprotamas."

Komitejas priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis norādīja, ka jau pirmsākumos atbalstījis SIA izveides variantu. Viņš ir pārliecināts, ka veselības aprūpes organizēšanā jāpiedalās visām pašvaldībām, jo valsts to pilnā apmērā nedara. Arī šajā gadījumā Kandava pirks iekārtu par Ls 6000, taču reāli to izmantos arī citu pašvaldību iedzīvotāji. Izveidojot SIA, tajā iekļausies visas pašvaldības un atbildēs par slimnīcas darbību un finansējumu. Rajona padomes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons skaidroja, ka daļēji šis process jau ir uzsākts, jo, garantējot kredītu slimnīcai, pašvaldības šajā darbā jau iesaistījušās.

Trūkst kadru

Dz. Rabkeviča norādīja, ka steigšus jārisina kadru jautājums, jo darbinieku – reanimatologu, pediatru, neirologu un citu ārstu – trūkst: "Vienīgās sviras, ko jāspēj piedāvāt, ir dzīvoklis un bērnudārzs, citādi grūti pretoties Rīgas vilinājumam – algas lielas, galvaspilsēta tuvu. Turklāt kadru jautājums ir jūtīgs – tiklīdz kaut kas nav labi, speciālistu var pazaudēt." Tukuma domes izpilddirektors Ēriks Lukmans atzina, ka pilsēta par šo jautājumu domā, iespējams, ikgadējo dotāciju slimnīcai atvēlot tieši šo speciālistu piesaistīšanai, savukārt A. Ķieģelis atzina, ka 30 dzīvokļu mājā, kas top Kandavā, tiks veidoti dienesta dzīvokļi medicīnas darbiniekiem, skolotājiem.

Slimnīcas piebūvi būvēs SIA «Amatnieks»

A. Jaunkļaviņš informēja, ka noslēdzies konkurss par slimnīcas ēdināšanas bloka celtniecību un vakar līgums noslēgts ar SIA «Amatnieks». Firma piebūvi cels par Ls 1 130 248.

Padomes izpilddirektors stāstīja, ka konkursā tajā bija pieteikušās piecas firmas: SIA «Dankors», SIA «Skonto būve», SIA «Būvfirma Vītols», «Lata CMD» un SIA «Amatnieks». Desmit dienu laikā, kurā rajona padomes izveidotās iepirkuma komisijas lēmumu varēja pārsūdzēt, neviena firma to nebija izdarījusi, tāpēc vakar līgums tika parakstīts. Piebūve jāuzceļ 60 dienu laikā, līgumā iestrādātas soda sankcijas par kavēšanos. Šonedēļ tiek noformēta būvatļauja, bet nākamajā nedēļā sāksies sagatavošanas darbi.

Komentāri

  1. Interesanti, vai ir objekti Tukumā, kurus nebūvē ‘Amatnieks’. Kaut kā jau vajag apkruķīt, nu vajag.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *