Agita Puķīte

Tukuma skolotāju korim «Vanema» – 40 /FOTO/

Tukuma kultūras nama skolotāju koris nes senās kuršu zemes Vanemas vārdu. Ik sestdienu kora mēģinājumos tas pulcē dziedātājus un diriģentus no Tukuma, Kandavas, Tumes, Engures, Jūrmalas, Rīgas. Kolektīva priekšā stājas Tālivaldis Gulbis. Viņš kopā ar vanemiešiem ir jau sen – savulaik sastrādājies ar kora mākslinieciskajiem vadītājiem Jāni Ozolu, Aigaru Meri, Romānu Vanagu.

Tukuma kultūras nama skolotāju koris nes senās kuršu zemes Vanemas vārdu. Ik sestdienu kora mēģinājumos tas pulcē dziedātājus un diriģentus no Tukuma, Kandavas, Tumes, Engures, Jūrmalas, Rīgas. Kolektīva priekšā stājas Tālivaldis Gulbis. Viņš kopā ar vanemiešiem ir jau sen – savulaik sastrādājies ar kora mākslinieciskajiem vadītājiem Jāni Ozolu, Aigaru Meri, Romānu Vanagu, vienīgi ar Edgaru Račevski ne, bet pirms diviem gadiem vadības grožus ņēmis pats savās rokās. Gatavojoties skolotāju kora «Vanema» 40. dzimšanas dienas svinībām Tālis gan ir ļoti aizņemts, tomēr sarunai laiku atvēl.

– Vai puikas gados tev patika dziedāt Dārziņskolas korī pie Jāņa Ērenštreita?

– Protams. Viss man tur patika – gan sadzīve, gan mūzika. Ērenštreits bija atraktīvs. Joprojām tāds ir. Visu mūžu viņš tāds ir bijis.

– Viņš arī ietekmēja tavu izvēli mācīties par diriģentu?

– To es tā nevaru teikt. Drīzāk visa tā kora būšana. Tajā laikā jau tas tā gandrīz automātiski aizgāja, daudz nepiedomājot, vai būšu diriģents – kā sākumā kora klasē ielika, tā līdz 7. klasei, kad sākās dirigēšana pie Kriša Deķa. Nebiju tas čaklākais skolnieks, tāpēc nācās pāriet uz Mediņiem. Vēlāk, vidusskolā mācoties, diriģēšana kļuva par aicinājumu.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 27. februāra, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.