«Tukuma piezīmes» noslēdzas ar filmu programmu, Hofmaņa izstādi un Grāvleja «Party»

Kultūras un mākslas festivāla «Pastaigas Tukumā» ietvaros, Tukuma muzejs aicina uz pasākumu ciklu «Tukuma piezīmes», kurā Tukuma pilsētvidē, institūcijās un sabiedriskās vietās skatāmi un atrodami Arņa Balčus, Annas Salmanes, Ievas Saulītes un Magones Šarkovskas mazpilsētas situāciju komentējoši laikmetīgās mākslas darbi.

Kultūras un mākslas festivāla «Pastaigas Tukumā» ietvaros, Tukuma muzejs aicina uz pasākumu ciklu «Tukuma piezīmes», kurā Tukuma pilsētvidē, institūcijās un sabiedriskās vietās skatāmi un atrodami Arņa Balčus, Annas Salmanes, Ievas Saulītes un Magones Šarkovskas mazpilsētas situāciju komentējoši laikmetīgās mākslas darbi un noslēdzas ar notikumu virkni – Reiņa Hofmaņa fotogrāfiju izstādes «Smukums» atklāšanu, videomākslas un animācijas filmu programmu, Ivara Grāvleja audiovizuālu performanci «Party».

28. augustā 15.30 Tukuma Mākslas muzejā tiks atvērts pilsētai veltīts pastkaršu komplekts, kurā ietverti 16 vēsturiski attēli no Tukuma muzeja krājuma, tai skaitā Durbes pils, Austrumu un Rietumu dzelzceļa stacija, vecais tirgus laukums un Sarkanais laukums, aizsargu pulka motociklistu bataljons, Tukuma hokejisti, kā arī vairākas pilsētai raksturīgas ainavas.

28. augustā 16.30 Tukuma Pilsētas Kultūras namā (Lielā iela 1, Tukums) tiks atklāta Reiņa Hofmaņa tukumnieku portretu izlase izstādē «Smukums». Fotogrāfijas tapušas pilsētas svētku «Uz Tukumu pēc smukuma» laikā, kad Tukuma centrā darbojās mākslinieka atvērtā foto studija, aicinot svētku apmeklētājus un dalībniekus fotografēties. Izstādē «Smukums» skatāmi foto projekta laikā tapušo portretu izlase.

Trīs vakarus pēc kārtas – 28., 29. un 30. augustā – būs skatāmas latviešu videomākslas un animāciju filmu programmas, kuras iepazīstinās gan ar žanra klasiku, gan piedāvās ieskatu aktuālajā procesā:

28. augustā 22.00 Policijas pagalmā (Brīvības laukums 19, Tukums) būs iespēja bez maksas iepazīties ar leģendāro latviešu avangarda klasiku filmu «Ceļojums uz Tukumu» (1992, 45 min, rež. A. Ēķis).

29. augustā 22.00 Policijas pagalmā būs skatāma programma «Lāčplēsis, sieviete un vilki». Programmā ietverti labākie videomākslas un animācijas darbi no Laikmetīgās mākslas centra arhīva video kolekcijas, kuri tapuši laika posmā no 20. gadsimta 90. gadiem līdz 2013. gadam. Tā pārsteidz gan ar asprātīgu, bieži vien komisku saturu, gan lieliskiem tehniskiem risinājumiem, radot savdabīgu mūsdienu Latvijas sabiedrības portretu.

30. augustā 22.00 klubā «Baboon bar» (Brīvības laukums 11, Tukums) notiks Irīnas Špičakas, Krišjāņa Rijnieka un Platona Buraviska elektroniska audiovizuāla instalācija – performance «Matasphere». Tās ietvaros tradicionālā taisnstūra videoekrāna vietā tiek izmantota 2 x 2 m skulptūra ar tai pielāgotām projekcijām. Skulptūra ir puslodes formā, kas sastāv no trijstūriem. Performances laikā tiek apspēlēti formu veidojošie pirmelementi (punkti, līnijas, trijstūri u.c.), kas metaforiski tiek pielīdzināti autora iekšējās pasaules uzbūvei.

30. augustā no 23.00 «Tukuma piezīmes» noslēgs Ivara Grāvleja audiovizuāla performance «Party»klubā «Baboon bar» ar Vj Bordel un DJ Kashadura piedalīšanos. VJ Bordel ir Ivara Grāvleja audiovizuāls projekts, kura ietvaros izmantojot fotogrāfijas un video gan no personīgā arhīva, gan interneta resursiem, top eksperimentālas filmas. Rādītas kluba atmosfērā ar deju mūzikas fonu, rodas nejaušs un savstarpēji disonējošs skaņas un attēla kokteilis, nojaucot ierasto skaņas – attēla uztveri.

Īpašais piedāvājums – uz «Tukuma piezīmju» noslēgumu 30. augustā no Rīgas iespējams doties ar īpašo Party bus, kurā braucējus jau no pašas Rīgas iesildīs Dj I-screem. Iepriekš jāpiesakās, rakstot uz [email protected]

«Tukuma piezīmes» ir pirmā laikmetīgās mākslas darbu skate Tukuma publiskajā telpā. Ar ikdienišķu paņēmienu un rituālu imitāciju kā atbilstošu laikmetīgās mākslas paņēmienu, projekts tiecas pievērst uzmanību mazpilsētas dzīves nosacījumiem un sasniegt jaunu auditoriju ārpus ierastajām muzeja telpā. «Tukuma piezīmju» ietvaros mākslas darbus radījuši Arņis Balčus, Reinis Hofmanis, Ivars Grāvlejs, Anna Salmane, Ieva Saulīte un Magone Šarkovska. Mākslas darbi pilsētvidē atrodami un apskatāmi, izmantojot informatīvo materiālu ar norišu vietu karti, darbu aprakstiem un notikumu programmu. Tas bez maksas pieejams Tukuma muzeja struktūrvienībās, Tukuma sabiedriskajās vietās, kā arī lejuplādējams muzeja mājas lapā www.tukumamuzejs.lv.

«Tukuma piezīmju» noslēdzošie pasākumi norit Tukuma kultūras un mākslas festivāla «Pastaigas Tukumā» ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.