Tukumā Pasaules diabēta dienu atzīmēs 17. novembrī

Tukuma Cukura diabēta biedrība 17. novembrī 10.00 Tukuma kultūras namā rīko svinības, atzīmējot Pasaules diabēta dienu.

Tukuma Cukura diabēta biedrība 17. novembrī 10.00 Tukuma kultūras namā rīko svinības, atzīmējot Pasaules diabēta dienu.

14. novembrī katru gadu tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena – lai pievērstu visas pasaules sabiedrības uzmanību straujajai saslimstībai ar cukura diabētu visos kontinentos. 14. novembris ir zinātnieka Federika Bantinga dzimšanas diena; viņš kopā ar Čārlzu Bestu 1921. gada oktobrī radīja ideju par insulīnu un tā nepietiekamību. Sākot no 1999. gada, šo dienu atzīmē visā pasaulē, Latvijā – jau 16. gadu.

Tukumā Cukura diabēta biedrība šīs dienas svinības rīko 17. novembrī 10.00 Tukuma kultūras namā. Pasākumu ievadīs Ērika Vilgera Vilerta un Arnolda Lapiņa sarūpētais koncerts. Būs iespējams saņemt ortopēdijas speciālista padomus, varēs arī noteikt cukura līmeni asinīs un holesterīnu, būs iespējams izmērīt vidukļus. Pasākumā piedalīsies firmas, kas darbojas diabēta aprūpē.

Par aizvien jauniem projektiem Tukuma cukura diabēta biedrībā rūpējas tās vadītāja Rasa Hofmanne. Pašlaik biedrība realizē projektu «Diabēta informācijas centrs». Paši diabēta slimnieki uzskata, ka biedrība viņiem ir otrās mājas, kur iespējams saņemt speciālista padomu, rast domubiedrus, lētāk un operatīvāk saņemt stripus un injektorus, biedrība organizē arī slimnieku ātrāku un lētāku nokļūšanu pie speciālistiem Rīgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.