Eduards Balodis

Tukuma, Engures un Jaunpils pārstāvji gājienā nepiedalījās /pievienotas 2. pamatskolas bildes/

Naktī saņēmuši ziņu par Izglītības un zinātnes ministrijas lēmumu (parakstījusi ministre Mārīte Seile), ka tiek atcelts svētku gājiens, no rīta bijām patiesi pārsteigti, saņemot savu korespondentu ziņu, ka gājiens tomēr notiek, ka tas ir visai neorganizēts un pat haotisks, taču pat tiek translēts televīzijā.

Naktī saņēmuši ziņu par Izglītības un zinātnes ministrijas lēmumu (parakstījusi ministre Mārīte Seile), ka tiek atcelts svētku gājiens, no rīta bijām patiesi pārsteigti, saņemot savu korespondentu ziņu, ka gājiens tomēr notiek, ka tas ir visai neorganizēts un pat haotisks, taču pat tiek translēts televīzijā. Tūdaļ arī uzzinājām, ka Tukuma, Engures un Jaunpils kolektīvi gājienā nepiedalās. Tāds bijis pašvaldību lēmums.

Dziesmu svētku gājiens atcelts, bet tomēr notiek…

Uzreiz pēc gājiena sākuma ar redakciju sazinājās Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, lai skaidrotu, kāpēc Tukuma, Engures un Jaunpils novada svētku dalībnieki gājienā jeb, kā to nodēvējuši paši svētku organizatori, ”brīvprātīgajā pastaigā” nepiedalās: ”Esmu patiesi sašutis par šo svētku organizatoru bezatbildīgo rīcību dažādu lēmumu pieņemšanā. Vispirms programma, mēģinājumu grafiks ir sastādīti tā, ka daudzu kolektīvu dalībniekiem, arī maziem bērniem nav bijis laika ne īsti paēst, ne atpūsties. Arī iedalītais ūdens daudzums, kā ziņoja kolektīvu vadītāji un mediķi, bijis nepietiekams. Un tam sekojis brezprecedenta rezultāts – bērnu veselības apdraudējuma dēļ pārtraukts ģenerālmēģinājums (kas faktiski ir koncerts, uz kuru arī tiek tirgotas biļetes) un atcelts svētku gājiens, visus tālākos lēmumus un problēmu risinājumu noveļot uz pašvaldību un kolektīvu vadītāju pleciem. Vēl lielāku sašutumu izraisa šīs dienas notikumi – kad atceltais gājiens tomēr notiek… Vēl vakar vēlu vakarā, faktiski šorīt 1.30 saņēmām svētku organizatoru ziņu, ka gājiens nenotiks un ka šis lēmums jāapstiprina arī pašvaldībai. Aicinājām kolektīvu vadītājus un skolotājus, kas kolektīvus pavada, izvērtēt bērnu emocionālo un fizisko stāvokli. Un, kaut ar smagu sirdi, vēl šodien no rīta 6.00 sazinoties ar mūsu administrācijas pārstāvi Maritu Bērziņu, kas bija apzinājusi viedokļus, kopīgi nolēmām, ka nevaram apdraudēt mūsu bērnu veselību un nevaram piespiest viņus piedalīties nezināma ilguma ”pastaigā” (Svētku gājiens parasti ir ilgstošs process, kura galvenā sastāvdaļa ir vairāku stundu, pat 4 un 5, stāvēšana norādītajā vietā, bez iespējas apsēsties un padzerties. – Red.). Un, domāju, ka šis lēmums ir pilnīgi loģisks, zinot, ka mediķu palīdzība vakar bijusi nepieciešama vairāk nekā 500 svētku dalībniekiem, ka 21 bērns nogādāts medicīnas iestādēs un deviņi stacionēti. Arī manā klātbūtnē vēl šorīt no rīta skolā nācās izsaukt Ātro palīdzību, jo kādai meitenei no pārguruma kļuva slikti.”

Ir šķērmi ap dūšu

Lūdzām arī Engures domes priekšsēdētāju Gundaru Važu komentēt pašvaldības lēmumu gājienā nepiedalīties. Viņš pastāstīja: ”Saņemot vakar naktī Izglītības ministrijas oficiālo paziņojumu, šorīt 5.30 atsaucām transportu, ar kuru bija paredzēts uz gājienu vest mūsu koklētājus un grupas «Alegorija» dejotājus, kaut arī karogi jau bija mašīnās salikti… Domāju, ka ministres lēmums bija pamatots, jo vairs jau nebija runas par pāris, pāris desmitiem bērnu, ģībuši bija vairāki simti. Kad kādam no mūsējiem Traumās bija jāārstē lauztais pirksts, tur varēja redzēt, ka skolēni – svētku dalībnieki – guļ, pieslēgti pie sistēmām… Lēmums par koncerta pārtraukšanu bija pilnīgi pamatots. Par gājienu?… Manuprāt, ka ministrijai [Izglītības un zinātnes. – Red.] gājienu nevajadzēja atcelt, bet bija jānosaka brīvprātības princips, ka katrs kolektīvs izvērtē tā dalībnieku fiziskās iespējas piedalīties. Un tad mums varbūt gājienā ietu nevis 70 vai 80% dalībnieku, bet gan varbūt 85 vai 100%. Tagad? Protams, ka ir šķērmi ap dūšu, skatoties uz vāji organizēto pasākumu. Brīžam bija gājiens, brīžam pat 200 metru neviena kolektīva, kāds pievienojas, kāds – ne… Tā kā – ir diezgan daudz iebildumu par svētku organizatoru rīcību, un mēs jau vienojāmies ar Tukuma domes priekšsēdētāju rakstīt kopīgu protesta vēstuli gan izglītības, gan kultūras ministrēm…

Domāju, iespējams, ir jāpārvērtē visi šīs Dziesmu svētku kustības principi… Nedēļu kolektīvi ir Rīgā, gadiem ir mēģinājuši, mēģina arī šo nedēļu, un beigās ir pāris koncertu, uz kuriem tiek tikai daži izredzētie… Un, ja parēķina, cik pašvaldības šai kustībā iegulda!? Tērpi, mēģinājumu telpas, kolektīvu vadītāju atalgojums, transports, uzturēšanās Rīgā – tie ir milzīgi līdzekļi! Ja tas viss koncentrējas tikai uz pāris koncertiem, tad tās ir nepamatotas un neaptveramas izmaksas!”

Komentāri

 1. Ko ,nu Jūs citu teiksiet. Nu visi kolektīvi un to vadītāji, pašvaldības vadītāji sanāk tik nekompetenti, tik aprobežoti- savu bērnu mocītāji. Tiaki Tukuma novada domes pārstāvji- tie nu vienīgie varoņi, pat vēstuli Ministrijai rakstīs. Brīžiem vaig kļūt vnk par cilvēkiem, ne tikai visu no augšas vērtēt un par visu sprest. Mēs jau varam redzēt it visā cik labi jūs protat tikt galā ar sarežģītiem lēmumiem(īpaši pēdējās dienās) Nu Jūs izjaucāt svētkus arī mūsu skolēniem. Mūsējie neģība, bija gatavi iet, un gribēja. Skolotāji protams neveda,ja jau neļauj, neviens negrib atbildēt un uzņemties risku. Tāpēc mēs esam tur kur esam Latvijā, jo ir tādi cilvēki, kam bail pieņemt lēmumu pret. Bet 98% riskēja, un kā redzējāt, visi bija laimīgi, un neviens neģība. Arī meitenei, kurai palika slikti no rīta, palika slikti no nerviem,un slikti viņai bija jau vakar pirms lielā ģmēģinājuma, nevis tikai šodien, un ne no pārguruma. Nevajag melot!

  1. Tiešām, nevajag melot par 98 % palasi citu novadu ziņas, tādi kā tukumnieki ir ļoti daudz.
   Mani tikai fascinē valsts attieksme, piemēram sākās masu nekārtības vai nedod dievs kas trakāks, mums laikam ka vienalga ko saka ministri, mēs katrs par sevi gudrāki??? ja tā, tad šai valstij nav atlicis ilgi pastāvēt.

 2. Pašai meita piedalās no Tukuma-dzied korī. Arī viņa saka,ka viss ir pārspīlētsun dramatizēts. Vairākumam dalībnieku redzot, ka citi ģībst, sākās stress, daudzi raudājuši, jo domājuši,ka arī ģībs. Bērni nesaprata,kas ar viņiem būs, un vienam pēc otra palika slikti uz nervu pamata. Ēšana esot bijusi ok, tas,ka jāceļas esot bijis nekas, varot jau 3 dienas izturēt. Vakarā bijis jāiet laikā gulēt,skolotājas nav ļāvušas ārdīties. Un neviens arī no viņu klases nav gribējis īpaši tusēt. Viņa ļoti gaida noslēguma koncertu, un ir saskumusi,ka dome neļāva viņiem iet gājienā, jo visi esot bijuši spējīgi, bet tie kas nevarot, tiem esot jābrauc mājās. Pašiem jāzin. Tā mans bērns no dzsv.

  1. Pilnīgi piekrītu…tie kam slikti tiem jābrauc mājās un tāpēc jau nav jābojā svētki viesiem pārējiem…Man kauns par Tukuma un Engures novada pašvaldību un skolotājiem par viņu neizlēmību un nevēlēšanos uzņemties atbildību….

   1. Pedagogi šajā situācija uzņēmās vistiešāko atbildību – ievērojot rīkojumu, kuru izdeva IZM. Ja katrs rīkotos tikai pēc savām iegribām, tad lielus pasākumus nekad noorganizēt nebūtu iespējams. To arī apliecināja haotiskais divplūsmu gājiens. Ideja bija, bet rezultāts nebaudāms. Jo ne ideja par alfabētu, ne skaista divplūsmu filmēšana nebija redzama.
    Paldies, skolotājiem, kuri neatsaucas katram svilpienam!

  1. 2.pamatskola esot gājusi.
   Domei jau tgd problēmas pa visu valsti, nevar jau par vēl kādus sūdus sataisīt.Tāpēc neatļāva.Ar atbildības uzņemšanos Tukuma domē švaki.

 3. Nu ne jau tukumniekiem piedienētu čīkstēt, ka līdz Rīgai aizbraukt pa tālu, arī ja pa izmaiņām uzzin kaut 9:00 no rīta! Ja pa TV redzēja gājiena sākumu, varēja līdz gājiena beigām gan savākties, gan aizbraukt līdz Rīgai un uz gājienu pagūt 🙂 Nav jau no malienas! Tikai jautājums vai vēlējās?! Marita Bērziņa vispār ir viens liels pārpratums Izglītības pārvaldē!

  1. Ja skolā ierodas domes priekšsēdētājs un visiem aizliedz iet gājienā, to pasakot katram kolektīvu vadītājam atsevišķi, tad par kādu vēlēšanos vai nē ir runa. Bērni sapucējušies, bet iet nedrīkst.

 4. Apbrīnojami, cik zemiski melīgā valstī mēs dzīvojam, kur neviens no atbildīgajām amatpersonām nevēlas uzņemties atbildību!!! Tai skaitā Tukuma domes amatpersonas, kuras melo, ka Tukuma bērni gājienā negāja. Gāja! Tikai bija aizliegts iet ar oficiālo Tukuma novada karogu, jo pašvaldība nevēlējās uzņemties atbildību, bet “nogrūda”to uz skolotāju pleciem.
  Bērni bija gatavojušies šim pasākumam un gaidīja to. Malači skolotāji, bērni, bet pašvaldībai fuij. ( arī par to, ka lielākā daļa pašvaldību saviem kolektīviem nodrošināja mēģinājuma tērpus, dienas naudu un citas lietas). Tukumā tas viss gūlā uz vecāku pleciem.
  Paldies skolotājiem, kolektīvu vadītājiem un protams mūsu burvīgajiem bērniem!

     1. Kāpēc mums jāskatās acīs??? Lai Lukmanis ar Seili skatās!!! Mums bija (ir) Poga un Reķe, kas nebaidās, bet rīkojas atbilstoši bērnu interesēm! Paldies viņiem par to!!!

       1. Ja es pa TV skatos, ka Valsts Prezidents ar kundzi iet, tad uz kādām augstāk stāvošām personām man vēl jāskatās? Prieks, ka mana meita piedalījās gājienā.

    1. Ja jūs paskatītos gājienu, tad jūs redzētu, ka gājienā pa lielam gāja dejotāji un pūtēju orķestri, bet koristi atpūtās un gaidīja lielo koncertu.

     1. Koristi ļoti gribēja iet gājienā! Ļoti! Rūgtums milzīgs par sabojāto svētku prieku.
      Dažam bērnam šī bija vienīgā iespēja (kā zināms svētki ir 1x piecos gados un koristus ņem ne jaunākus par 5.klasi) iet skolēnu svētku gājienā. 🙁

 5. TV 3 ziņās rādīs mūsu bērnus,bijuši 6.vidusskolā, intervējuši mūsu skolotājas. Tagad Tukums pa visu valsti otreiz izcelsies ar to,ka bija maza daļa no 100 %, kas nespēja iziet gājienā, vienīgie ”atbildīgie” un varenie- paklausīgie. :)))))))

  1. Izcelas ar zivim,tagad ar vieniigajiem Latvijaa kas negaaja gajienaa… Nabaga Lukmanis. Kaut ka greizi sacies valdišanas laiks.Karalistee bardaks……..

  2. Tieši tā – nav taisnība, ka gājienā piedalījās 98% dalībnieku (Tukuma, Engures un Jaunpils novadu dalībnieki jau vien sastāda 2,18% no visa skaita, tātad 100% – 2,18% = 97,82%) un Tukuma novads nebija vienīgais (kā tiek uzsvērts), kurš nolēma gājienā nepiedalīties. Saraustīto gājienu vēroju savām acīm un redzēju, ka tā noslēgumā pirms Brīvības pieminekļa gāja novadu nosaukumu transparentu nesēji, kuru bija vismaz 20 – 25! Zinu, ka nepiedalījās arī Rīgas kolektīvi. Lielie kritizētāji gudri var spriedelēt, bet, liekas, neizprot, ka reāli uz vietas viss nav tik vienkārši – katram kolektīvam noteikts savs laiks paēst, sagatavoties, aizkļūt līdz notikuma vietai. Diez vai pareizāk būtu bijis skolotājiem skolēnus pēkšņi modināt, likt pa kaklu galvu ģērbties un neēdušiem (jo brokastu laiks bija pārlikts par 2 stundām) doties gājienā, kur nav paredzams, cik stundas būs jāpavada.

 6. Kauns par novada vadību!Pasniegt info var dažādi…bet ne tik ciniski…skolā bija arī vecāki, kas vērtēja notiekošo. Bērni gribēja iet. Un paldies Jurim Pogam, kurš nenobijās un savus dejotājus svētku gājienā aizveda!

 7. Un liels paldies arī skolotājām, kuras no Tukuma 2.pamatskolas svētki gājienā piedalījās. Atbalstīja savējos – gan dejotājus, gan kolēģus!!!

 8. Fui,Lukmana k-gam,kurš mazdūšības dēļ baidījās stāties pretim priekšniecības rīkojumam(baidās par krēslu).Vai nevajadzēja tomēr izvērtēt kuram ir spēki iet un kuram ne?Tā ir bērnu alga-šis gājies,to viņi bija nopelnījuši.Gods un slava Jelgavas,Madonas,Bauskas vadībai,kuri visi lepni paceltu galvu gāja…
  Tukums piedalījās gājienā,bet gāja bez karogiem,kā brīvprātīgā pastaigā….

 9. Ne Važa, ne Lukmans paši Dziesmu svētku dalībnieki nav bijuši un tāpēc nepazīst tās emocionālas sajūtas, kādas ir gājienā.Tāpēc arī pietrūka drosmes un sapratnes. Paldies skolotājiem, kuri smagumu iznesa uz saviem pleciem. Domāju, ka abiem novadiem kauns runāt un sūkstīties par Dziesmu svētkiem izlietotajiem līdzekļiem. Kur tad radīsies tie jaunie dziedātāji un dejotāji!Cik visādu pamuļķīgu jauniešu projektu nav, kas saņem līdzfinansējumu, bet Dziesmu svētkiem, lūk, jāsāk rēķināt!Kas attiecas par Izglītības ministriju, tad tā jau pa grāvjiem vien dzīvo, uz ceļa nekādi nespēj noturēties ne ar arodizglītību, nedz vispārējo vidējo.Par šīs iestādes lēmumiem jau nav jābrīnās un ne tādus jokus vien vēl piedzīvosim.

 10. Šodienas notikumu rezumējums – 98 % Latvijas pašvaldību vadītāji ir spējīgi loģiski domāt un pieņemt atbildīgus lēmumus, 2 % , tai skaitā mūsējais , prot tikai izburtot instrukcijas.

  1. 98% ir pilnīgs safabricējums! Par šiem procentiem runāja gājiena translācijas laikā, kad vēl neviens nevarēja pateikt, kas iet,kas neiet,kas pēdējā brīdi pieskrien…tātad, iepriekš sagatavota informācija!

  2. Manupārt, šajā situācija 98% ar loģiku nav nekā kopīga, jo skrienot pēc svilpiena uz gājienu neizpaužas loģika vai spēja uzņemties atbildību. Tostarp parēķinot mūsu novada un vēl zināmos novadus, kuru kolektīvi nepiedalījās gājienā, matemātiski izrēķinot, statistikas dati 98% un 2% ir nokorekti.

 11. Mī un žē, kādam tiešām psihotrauma no garām palaista gājiena?

  Un kaut kā nesaprotu, kāpēc visi tagad brauc augumā Lukmanim un Važam? Kas tas vispār par murgu – ‘mēs atceļam gājienu, nu bet jūs, ja baigi gribat, varat pastaigāties…’. Pēc manas saprašanas, no pancākm vajadzētu izlamāt tik ‘izcilus’ svētku organizētājus, kas šitik lēti atkratījās no jebkādas atbildības!

  1. Lukmanis bija tas ,kurš personīgi iegāja katrā klasē un pateica ka gājienā neies….mēs aizgājām pastaigā…bet.pārstāvot sevi…un ja mēs pārstāvam sevi,kam mums vajadzīgs Domes vadītājs?Varbūt arī viņš var iet atpūsties?

   1. Jā, jā, točna, gājienā iešana vai neiešana izsaka visu. Vienkārši ūber problēma:)

    Piedošanu, bet kaut kā kārtējo reizi izskatās pēc čīkstēšanu čīkstēšanas pēc.

    1. Jā, tā bija ūber lieta, ja tā gribiet to nosaukt. Bērni ilgu laiku gaidīja šo gājienu. Ja būtu aizgājuši pāris kolektīvu- ok, neklausīja aizgāja. Bet aizgāja visi Latvijas kolektīvi, izņemot dižo Tukuma novadu- vienīgos paklausīgos!

  2. Jā, es arī pirmkārt nesaprotu tās amatpersonas, kuras gājienu atcēla, bet pašas lepni soļoja priekšgalā. Un mums laukos tas bija jāredz TV ekrānos, ka paši nepilda savus lēmumus.
   kā to paskaidrot mājās palikušajiem bērniem?

    1. Laikam, Tev mājās bērniem viss ar mietu un pēc režīma, vai arī bērnu Tev nav, un starp citu, gājiens bija 11 dienā, kad neviens vairs neguļ!

  1. Ja mēs vienmēr rīkotos pēc instrukcijas (pavēles), ne pēc savas gribas, tad vēl šodien dzīvotu PSRS!
   Reizēm tauta pati pasaka ko vēlas un rīkojas tam atbilstoši. Šis arī bija viens no tiem gadījumiem.

    1. Tur ko terora draudi bija? Par kādu drošību Tu runā??? Bērniem slikti – diemžēl, bet kādam vienmēr var palikt slikti. Tā tas bijis visos laikos. Tiem, kam spēka, varēšana un gribēšana – kapēc aizliegt? Vispār jau tā ir viena no tautas tradīcijām.

 12. parasti dotie katrās ziņā pareizi rīkojās nav jāpakļauj bērni briesmām lai varas kungi izrādītu spalvas košas mugurā … …………………….

 13. Man domāt, ka domes vadībai un Tukuma izglītības pārvaldes atbildīgajiem laiks atkāpties.
  Nekompetence vājprātīga.
  Akla pavēļu klausīšana nevis sekošana reālai situācijai. Smieklīgi, ka vadoņi nedraudzējas ar internetu, feisbuku un twiteri.
  Kauns Tukumam, Engurei un Jaunpilij.

  1. būtu labāk,ja skolotāji vai direktori paši vairāk domātu,uzņemtu kursu.
   tagad klausa tikai tam,kas maksā algu…un pēc tam paši pīkst.

  2. Zīle, mēs dzīvojam tiesiskā valstī, nevis anarhijā. Rīkojumu izpilde ir norma. Ja reiz šāds lēmums tika pieņemts, tad tam arī bija pamatojums. Šoreiz sanāk, ka varoņi ir tie, kuri neievēro rīkojumus, bet vadās no sociāliem tīkliem kā Ēģiptes valdības apvērsumā 🙁 Tāda padomju laika domāšana. ASV šāda skolotāju rīcība tiktu saukta pie atbildības, bet mēs ar tiem lepojamies. Nekas jau slikts nenotika un rīkojums arī bija pārspīlēts, bet TO pieņēma kompetentu cilvēku grupa, kas bija jārespektē. Arī Zolitūdes Maximā visu dienu kauca signalizācija, bet visiem bija vienalga …

   1. Tad kāpēc “nabaga” Lukmans palaida garām otro rīkojumu – par brīvprātīgu došanos gājienā. Seile šorīt skaidri pateica – ka visiem tika nodots arī otrs rīkojums. Tikai Lukmans turējās pie pirmā.
    Tas nav tiesiski, tas ir beztiesiski! Un pie tam vēl pilsētas vadība NESPĒJ atzīt savas kļūdas un ATVAINOTIES visiem sarūgtinātajiem bērniem.
    Manu bērnu svētku prieku neviens nespēs atdot.

    1. Zīle,atver dziedundejo lapu, tur ir redzams tikai tas, ka “Svētku gājiens tiek atcelts”. Nav nekāda oficiālā otrā rīkojuma!!!! Tas ir uzskatāms pamatojums Lukmana rīcībai. Vainīga ir ministre ar savu komandu un neprasmīgās SA, ja tik svarīgu informāciju ievieto TIKAI twiterī ar visai abšaubāmu tekstu, ka daudziem rodas jautājums, kas to ir rakstījis. Pietiek meklēt utis savā kažokā 🙂

     1. Neuztraucies,domes pārstāvi Ozol, Lukmans tak internetu un sociālos tīklus nelieto, tur viņš ziņu neizlasīja.
      Nezkāpēc visas citas pašvaldības bija sadzirdējušas, ka gājiens notiek pēc brīvprātības principa.
      Tikai Tukums – sūnu ciems.

      1. Zīle beidz melot, palasi citu pašvaldību informāciju, izskatās ka aptuveni puse ir palikusi mājās, piemēram Jūrmala atsauca visus autobusus, kā tad viņi tur nokļuva?? ar sabiedrisko?? Pameklē info par Daugavpili u c lielajām pilsētām, tā kā izskatās, ka šo orgkomiteju visā pilnā sastāvā jāsauc pie atbildības par bērniem sabojātajiem svētkiem, un un nākošajiem svētkiem pie organizācijas nelaist šāviena attālumā.

 14. Bet cik feins bija noslēguma koncerts! Ir lepnums par jauniešiem, kuriem SAULE, PēRKONS, DEBESIS spēj radīt tādas emocijas, patriotismu . Prieks, ka viņi dzied TāDU komponistu dziesmas un redz viņus klātienē, ka viņi sastopas ar tik pozitīviem diriģentiem, kuri ir tie, kuru dēļ vien turpināt dziedāt. Tā ir liela vērtība!!!

 15. Bērnu veselība un drošība ir galvenais, bet nevajag visus bērnu pataisīt par vārguļiem un tizleņiem.
  Visvienkāršākais ir klausīt un glēvi pildīt pavēles, par kurām īsti pārliecināta nav pati pavēļu devēja.
  Lukmans nevis centās problēmu risināt, bet visu atrisināt ar aizliegumu. Skolotājas, kas tagad it kā protestējot TV3- kur Jūs bijāt un kāpēc nebijāt tās, kas bērniem pajautāja- kuri grib un var iet – kā tagad saka ”pastaigā”.
  Mazākais, ko Lukmans un viņam paklausīgie var darīt- ATVAINOTIES visiem tiem bērniem, kas gribēja un varēja iet gājienā.
  Svētki un noslēgums bija ļoti skaisti, bet šī bija darvas karote medus mucā, kura daudziem paliks prātā uz visu mūžu , jo bija pirmie un iespējams pēdējie Dziesmusvētki dalībnieku statusā.
  Žēl, ļoti žēl …

  1. Es atvainojos, ja kāds no manis rakstītā sapratīs, ka tie kas ģība ir vārguļi un tizleņi.
   Nē, ‘tā es nedomāju. Svētkos piedalījās vieni no labākajiem no mūsu jaunās paaudzes. Bija tikai dažas likumsakarības, ka daži bērni vienkārši neizturēja lielo spriedzi. Bet viņi visi ir malači, jo ari lai dotos uz mēģinājumiem, garas stundas pavadot mācoties, izturot konkursus, lai tiktu uz dziesmu svētkiem- to var tikai stipri bērni.
   Bet mūsu vadība iet vienkāršāko ceļu.
   Ļoooti ceru, ka tas tā vienkārši nebeigsies- šodien pamutuļosim un rīt viss būs pa vecam. Izdarīsi secinājumus, kādi cilvēki vada mūsu dzīvi, mūsu novadā un atcerēsimies viņus nākamajās vēlēšanās , kādi viņi bija pie svarīgu lēmumu pieņemšanas.

 16. Man kauns par savu novada domi un tās priekšēdētāju Ēriku Lukmani. Gļēvulis un pakalpiņš! Tā nerīkojas novada galva!
  Iztapoņa!
  Nevis domā par saviem bērniem un skolotājiem , bet par savu krēslu. Ka tikai izkalpotos partijai.Kā tādu priekšēdētāju lai ciena un godā? Saņem vismaz šodien dūšu un iej prom! Domē tev nav ko darīt!
  Priekšēdētājam pašam jāmak domāt un pieņemt lēmumi, nevis akli jāpilda pavēles!
  Latvijai šodien un vēl priekšā grūtas dienas, kā lai uzticas pakalpiņiem ? Bail pat domāt, kur tāds prkšnieks var mūs aizvest!

  1. LABI, KA MAN NAV TāDA 🙁 oMīTE

   “”Priekšēdētājam pašam jāmak domāt un pieņemt lēmumi, nevis akli jāpilda pavēles!””
   tāTAD TAS BIJA ARī dOMES PRIEKšSēDETAJA LēMUMS

    1. Par ko? par to, ka bērnu intereses tika ņemtas vērā? Tas viss notika ar mūsu – vecāku 100% atbalstu. Skolotāji, paldies, ka bijāt kopā ar mūsu bērniem, ļāvāt viņiem piedzīvot un izjust izjūtas un saviļņojumu, kas valda svētku gājienā!

   1. 2015. gada 13. jūlijs 13:36
    Rekes un Poga rīcība ir nekorekta pret pārējiem svētku dalībniekiem
    ——————————————————————-
    Ja? Tiešām? Un kā izpaudās tas nekorektums pret citiem dalībniekiem??? Neskaud, izvēlies savam lolojumam labākus pedagogus, drosmīgākus, par bērnu interesēm vairāk domājošus! Reķe un Poga – maļači! Paldies viņiem par to!!!

 17. Jūs neziniet un neesiet pārliecināti, cik pedagogam ir jāuzņemās liela atbildība par katru bērnu un arī par viņa veselības stāvokli.Šīs lapas daudzie komentāri ir lieki, valsts ir vainīga un pēc tam piedāvā gājienā doties brīvprātīgi, cik neizlēmīgi ir viņu dotie lēmumi. Vieglāk apvainot citus, bet nevis izvērtēt rīcību!

  1. Pedagogam ir atbildība un absolūti neapšaubu viņu rūpes par bērniem , kurus uzņēmās dziesmu svētku laikā. Bet mūsu skolotāji nav tik atpalikuši, ka dzīvojot skolā gandrīz Rīgas centrā, neko no interneta, TV nezināja, ka gājiens notiek. Arī plkst.9-os skolotāji varēja uzņemties kaut nelielu iniciatīvu un sapulcināt ātri bērnus, kuri gribēja un varēja iet gājienā un doties gājienā, kaut gājiena noslēgumā.
   Bet atkal vadāmies pēc principa- ja varam nedarīt, tad labāk nedaru ( vēl piebilstot ka maz maksā, vai nemaksā nemaz).

 18. Ceru, ka vismaz novada dome piešķirs visiem dziesmusvētkos iesastītajiem skolotājiem prēmijas katram 6 priekššedētāja mēnesalgu apjomā! Viņu darbs un pūliņi bērnu labā ir jāprot novērtēt!

  1. Kad Dome sāks apmaksāt skolā koncertmeistaru darbu?
   99% dziesmas svētkiem ir ar pavadījumu, bet skolā štata vienības- koncertmeistars nav.
   Vai tas ir normāli? Kāpēc Rīgā šis jautājums ir atrisināts ar stabilu algu?
   Kāpēc man savai koncertmeistarei ir jāmaksā no savas algas, plus vēl vispār jāatrod cilvēks, kurš būtu spējīgs un brīvs to darīt, jo dēl to,ka tâda vienība nav skolā paredzēta, tad spēlējošie cilvēcińi uz skašu laiku ir jau aizrunāti

   1. Vai tiešām neviens pasākums, forums kas saistīts ar skolu un skolotājiem nevar iztikt bez runām par samaksu, algu, prēmijām…

    Līdz kaklam to klausīties.

 19. Es kā Tukmniece varu pateikt, ka Tukumu manīju gājienā! Pati kā Tukumniece nepiedalījos, bet Tukums bija gana košs un piedalījās! Nebija orķestris vai mūzika, bet piedalījās un ar to vien jau pietiek!

  1. Mana sirdsapziņa ir tīra, es ar saviem dejotājiem gājienā-pastaigā piedalījos. Mūs atbalstīja vecāki, māsas un brāļi.Bērni ir lepni, ka to piedzīvoja! Tā ir patriotiska audzināšana !Esmu pārliecināta, ka mani skolnieki izaugs par cilvēkiem, kuri spēj paši pieņemt saprātīgus lēmumus !Paldies kolēģiem, skolēniem un visiem atbalstītājiem!

 20. Īstenībā žēl un pat skumji,ka Tukumā dzīvo burta kalpi,nevis cilvēki ar sirdi un dvēseli. Tas diemžēl novērojams vairākiem iestāžu vadītājiem.ar tādu vienvirziena redzêjumu dzīvē un situācijas neko nesasniegsi. Ir jācīnās, ja vēlas kaut ko labāku, ko vairāk par iztikas minimumu. Spilgts piemērs ir Engures MMS skolas direktore. Visu panâkusi ar veiklību, neatlaidību, uzstājību un vińas skolotāji, audzēkńi un vecāki ir laimīgi esot šajā skolā. Kaut visi tādi būtu iestāžu vadītāji.
  Skolas vadībai un domei jābūt elastīgaibšādā situācijās, nevis kā mums lika, tā darīsim. Kauns par Tukumu un žēl par savējo dz. Sv. Dalībnieku, kuram tika laupīta iespēja iet gājienā un sańemt godam nopelnīto algu- cilvēku apbrīnu un pagodinājumu lepnam iet pa Rīgas ielām skaitajā tautas tērpā. Iznāk, ka mūsu bērni bija darba zirgi mēginājumiem un skatēm, bet pagodinājumu no skatītāju puses nebija tomēr nopelnījuši.

  1. PIEKRĪTU. Protams,Lukmans paliks pie tā, ka viņš sargājis mūsu bērnus, bet šoreiz bij tā, ka nebija ko sargāt, jo mūsu Tukuma nov., bērniem ar veselību viss bija ok. Un tās divas meitenes, kas bija apslimušas vecākiem bija jāved mājās, kā arī tika izdarīts.

  2. …piekrītu mammai.
   Bērni tik daudz no sevis ieguldīja šo svētku sagatavošanā, ka viens no skaistākajiem brīžiem šajos svētkos, viņiem tika vienkārši atņemts.

 21. Prieks par Jums, ka tomēr piedalījāties šajā nozīmīgajā pasākumā. Mūsu dejotāji gan brauca mājās,jo tika strikti pateikts, ka gājienā nedrīkst iet, nekāda cita varbūtība. Skumji, ka bērniem tika atņemts šis emocionālais pasākums, bez kura dziesmu svētki nav pilnvērtīgi svētki. Asaras bērnu un vecāku acīs, skaistie ziedu vainagi un pušķi tā arī palika bērnu rokās, jo neviens jau mums – dalībniekiem nepajautāja mūsu domas, kā vadība izlemj tā jādara, žēl, ļoti, ļoti žēl…

  1. Common, kādā laikmetā dzīvojam?
   Tikai vakara rīkojumu spējam izlasīt, sekot aktualitātēm, t.sk. laika prognozēm, mūsdienās nav iespējams?!
   Lukmans liedza iet, neviens neprasīja pašu vēlmes.
   Un vēl uzskata, ka pareizi darījis. Ārprāc!

  2. Atslābsti! Izskatās, ka Lukmans ar jaunajām tehnoloģijām ir uz jūs…tā kā diez vai te komentārus lasa un Tavu izkalpīgi komentāru nepamanīs! Nomierini savu nervu sistēmu! UN nekomentē, ja neko nesaproti!!!

  3. Piekrītu. Lukmanu vainotu jebkurā gadījumā. Ja nu gājienā kāds mūsējais noģībtu, atkal vainotu viņu, kā tā drīkstēja neievērot rīkojumu un atļaut bērniem iet pastaigā……

 22. Ja daudzi būtu tik paklausīgi kā Lukmans, mums nebūtu ne kompartijas sabrukuma ne brīvas Latvijas. Proties, stagnāt, un neaizņem siltu vietiņu.

  1. Pag, pag- tagad nav ne revolūcijas, ne kara laiks. Lai viss normāli funkcionētu, ikvienam IR jāpilda augstākstāvošo instanču rīkojumi, citādi nav tālu līdz anarhijai. Jā, šoreiz rīkojumi un organizācija bija aplami, vāji utt., par ko arī jāatbild lēmumu pieņēmējiem. Seiles demisijai ir nopietns pamats.
   Jūtu līdz visiem jaunajiem mūziķiem, dziedātājiem un dejotājiem, kuru svētku prieks tika nopietni pabojāts.

     1. Skaidrs, ka svarīgs. Pirmkārt, Dziesmu svētku gājiens ir vienīgais gājiens, kurā vērts iet. Tam klāt nestāv nekas!
      Otrkārt, ik daudz bija laimīgo, kam paveicās nopirkt biļetes? Daudziem tā bija vienīgā iespēja ieraudzīt savu bērnu svētkos. Starp citu, koru bērniem tā bija arī iespēja izrādīt savus krāšņos (no mūsu nodokļiem apmaksātos!) tērpus, jo nu estrādē tērpu diži neizrādīsi.

  1. Pirms apliet Lukmani, padomājiet, vai domes vadībai bija jāpieņem lēmums iet vai neiet gājienā, pirmā informācija, ka gājiens ir uz brīvprātības principiem parādījās 8.30, kad vienai bērnu daļai jau bija paziņots, ka gājiens nenotiks.
   Domāju, ka skolotājiem un domes vadībai iet gājienā ir liels gods un tas kā nostrādāja organizatori ir absurds.

   1. esmu vienisprātis ar Pārdomas. Arī mēs pl.5.00 izlasot ziņu, ka gājiens atcelts, to tā arī sapratām, ka atcelts- nenotiek. Zvanījām šoferim un atteicām braukšanu uz Rīgu. Mūsu kolektīvs savu darbiņu padarīja nedēļas sākumā un uz gājienu būtu braucis īpaši svētdienas rītā pl.6.30. Liels bija mūsu izbrīns, kad TV ekrānos redzējām, ka tomēr gājiens notiek. Kā tad vairs apzināt bērnus un šoferīti un savākt visus kopā? Un no TV ekrāna aizkadra balss vēl skan aicinājums- barucat, nākat, jūs vēl varat paspēt! Nekorekti, lai neteiktu skarbāk! Manuprāt vislielākais nopēlums Agrai Bērziņai, kura, pari būdama pie lemšanas, iet gājienā, smaida, un tturpina apgalvot, ka svētki ir izdevušies. Jā, koncerti, kurus man bija iespēja vērot gan klātienē, bag TV tiešām bija skaisti un izdevušies, bet nevar noliegt šo darvas karoti.

    1. Katram jau bija izvēle – iet vai neiet. No Tukuma līdz Rīgai var aizbraukt stundā, ja ļoti gribējās tur būt, citi atrada iespēju. Grieza autobusus riņķī un paspēja. Un tie, kas nebija tik apsviedīgi, nevajag vainot tos, kas gāja. Kaut kā mūsu novadi par daudz apzinīgi un burtpaklausīgi:(

 23. Juris Poga gāja jo nebija informēts par situāciju.Naktī uz 12.jūliju neatradās skolā pie sava kolektīva un arī telefons bija izslēgts.

 24. Engurē ir klausīga vara, piem. ja baznīca saka ka nevar rīkot pasākumu, tad arī nerīko un tā arī ar gājienu. Nav ko pašiem uzņemties atbildību, jāklausa ko lielāka vara saka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.