Tukumā atvērta pirmā salmu darbnīca Latvijā

Līdz 1.oktobrim Tukumā Dārzniecības ielā 4A atvērta pirmā salmu darbnīca Latvijā.

Līdz 1.oktobrim Tukumā Dārzniecības ielā 4A atvērta pirmā salmu darbnīca Latvijā.

Jau gadumijā rakstījām par jaukajiem rūķiem šīs mājas pagalmā. Kristīnei Zihmanei-Rītiņai sākotnēji bija iecere pagatavot rūķus savam un bērnu priekam. Taču tie patika daudziem un tā, pamazām rūķiem piepulcējās vēl citas salmu figūras – zaķi, raganas, vardes, putni. Salmu figūras aizceļoja uz dažādām izstādēm, tās varēja apskatīt arī galerijā «Durvis». "Mēs redzam, ka cilvēkiem mūsu darbiņi patīk, tas deva stimulu attīstīt šo lietu tālāk. Ko nopelnām, ja kādu figūru izdodas pārdot, to ieguldām tālākā nozares attīstībā, jo izdevumu jau netrūkst – varoņiem jāšuj apģērbs, jāpērk pogas, acis, mute un citi līdzekļi, ar ko figūra iegūst savu raksturiņu. Vienā no pēdējām veidotajām figūrām – pūķī – iestrādāta zelta krāsa, tā, ka tas saulē vizuļo. Tāpat zeltaini vizuļo arī nāriņas aste.
Tukuma novada Domes darbiniece Inese Smirnova, apskatot izstādi, teica, ka mudinās pirmsskolas iestādes izmantot iespēju un atnākt apskatīt salmu darbnīcas varoņus. Kristīne sola, ja kādam būs īpaša interese uzzināt, kā top salmu lietas, viņa ir gatava to arī parādīt. Ekskursijai uz salmu darbnīcu gan iepriekš vajadzētu pieteikties, lai saimnieki interesentus varētu sagaidīt. Tālrunis 29495746.
Salmu darbnīcā strādā visa ģimene – Kristīne, no darba brīvajā laikā – viņas vīrs Juris Rītiņš un jaunā paaudze – piecgadīgā māksliniece Ieva Elizabete, jaunākā māsiņa Agne Aleksandra. Ievai Elizabetei ir pašai sava ekspozīcija ar raganām, velniem un citiem tēliem. Salmu figūru veidošanu no sievas pārņēmis arī Juris – viņam ļoti labi padodas pikantie, nerātnie tēli.
Nu visiem interesentiem iespējams iepazīties ar ģimenes veidoto personāliztādi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.