Tukuma 2. vidusskolas rekonstrukcijai – visdrīzāk jauns konkurss

Kā Tukuma novada domes preses konferencē 22. jūlijā informēja domes izpilddirektore Dace Lebeda, visdrīzāk Tukuma 2. vidusskolas rekonstrukcijas darbiem tiks rīkots jauns konkurss: “Iepirkumu komisija gan vēl nav pieņēmusi galīgo lēmumu, mēs par to vēl diskutēsim, taču visdrīzāk mēs informēsim visus šīs konkursa dalībniekus un publicēsim paziņojumu Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā par to, ka konkurss tiek atcelts. Pēc tam desmit dienas visiem konkursa dalībniekiem būs iespēja iesniegt savas pretenzijas par šādu mūsu lēmumu, un tad varēsim izsludināt jaunu konkursu.”

Kā Tukuma novada domes preses konferencē 22. jūlijā informēja domes izpilddirektore Dace Lebeda, visdrīzāk Tukuma 2. vidusskolas rekonstrukcijas darbiem tiks rīkots jauns konkurss: “Iepirkumu komisija gan vēl nav pieņēmusi galīgo lēmumu, mēs par to vēl diskutēsim, taču visdrīzāk mēs informēsim visus šīs konkursa dalībniekus un publicēsim paziņojumu Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā par to, ka konkurss tiek atcelts. Pēc tam desmit dienas visiem konkursa dalībniekiem būs iespēja iesniegt savas pretenzijas par šādu mūsu lēmumu, un tad varēsim izsludināt jaunu konkursu.”

Vaicāta, kāds bijis arhitektu biroja SIA «Mark arhitekti» skaidrojums par lielāko šī konkursa klupšanas akmeni – šķiedrcementa paneļu biezumu 15 mm, par ko arī SIA «Monum» bija iesniedzis sūdzību, norādot, ka tādi nav pieejami, bet ir pieejami paneļi ar biezumu 12,5 mm, D. Lebeda skaidroja, ka no arhitektu biroja saņemta oficiāla vēstule, ka tehniskajā projektā norādītais 15 mm paneļu biezums ir bijusi kļūda. Vaicāta, kāpēc dome tomēr nepiemēros sarunu procedūru, par kuru ticis minēts iepriekš, D. Lebeda skaidroja: ja reiz bijusi šāda kļūda, viņas viedoklis ir, ka daudz pareizāk būtu sākt visu no sākuma, dodot visiem uzņēmējiem vienādas iespējas piedalīties atkārtotajā konkursā, nevis šo jautājumu risināt sarunu ceļā, kas nekādā ziņā nenozīmētu ātrāk nonākt pie rezultāta. Vaicāta, kad domes iepirkumu komisija varētu pieņemt lēmumu par projekta tālāko virzību, D. Lebeda skaidroja, ka tas notiks… ”tuvākajā laikā”. 

Atgādinām, ka pašvaldības izsludinātajā konkursā par Tukuma 2. vidusskolas rekonstrukciju par uzvarētāju ar zemāko cenu iepirkumu komisija atzina

SIA «Torensberg», taču nosauktos rezultātus apstrīdēja SIA «Monum», uzskatot šo piedāvājumu par nepamatoti lētu un norādot gan par piedāvāto materiālu neatbilstību tehniskajam projektam, gan izmantošanu āra fasādēs.

Komentāri

 1. Interesants pavērsiens principā mēnesi pirms 1. septembra! Tad bērni uzsāks mācības šajā skolā un tad piem. tikai novembrī viņus sāks izmētāt pa citām skolām? Vai arī mēbeles no 2. vsk. ir jau izvāktas?

 2. Šis ir vēl viens piemērs, ka esošais iepirkumu likums ir pilnīga izgāšanas un pat kaitniecība mūsu valstij. Var domāt un runāt par visu citu, bet šo problēmu neviens nevēlas saredzēt un rast tai risinājumu.

 3. piekrītu ,ka 2. vsk. iet uz rekontrukciju,tikai – kad? Stāvēs līdz jaungadam tukša,darbi nebūs sākušies,bet bērni tiks vadāti uz Slampi?

 4. Vispār jau būtu smieklīgi, ja vien viss notiekošais nebūtu tik nožēlojami. Ja jau galvenais klupšanas akmens šajā iepirkumā bija jautājums par šķiedrcementa paneļu biezumu, tad kāpēc tas netika risināts jau piedāvājumu sagatavošanas laikā, bet turēts kā akmens azotē X stundai. Turklāt kāda gan Latvijā ir visā šajā procesā iesaistīto kvalifikācija, ja ir iespējamas šādas rupjas kļūdas!

 5. Komēdija rullē- skola izvākta, skolēni ”izmētāti” pa dažādām skolām un tagad rīkos jaunu konkursu.
  Kāpēc esiet iedomājušies, ka šo jauno konkursu neviens neapstrīdēs un neatradīs kādu kļūdu?
  Par cik gadiem ievilksies 2.vidusskolas būves komēdija?

  Visi mēs esam cilvēki un pat vislielākais korifejs kādu reizi kļūdās , vai uzraksta kādu nepareizu ciparu, bet tam jau ir domāta savstarpējā komunikācija un kļūdu novērš darba procesā.
  Bet šeit uzreiz uzreiz visu sāks no sākuma.Neviļus nāk prātā situācija , ko darīs , kad būs uzlikta nepareiza spāre, vai arī tad visu ārdīs nost līdz pamatiem?

 6. Es jau no paša sākuma teicu, ka viss tur ievilksies. Bet 2.videnes personāls putām uz lūpām bija gatavi galvas likt cilpās, ka nekādu aizķeršanos nebūs.

 7. “lētums” veidojas:1) maksājot pēc iespējas mazas algas strādniekiem; 2) iepērkot pēc iespējas lētākus materiālus,- īpaši t.s. slēptajos darbos;3)sasteidzot nodošanas termiņus (īsāku laika periodu jāmaksā algas). Un katrā šajā uzskaitījumā ir savi vēl papildus momenti. 1) firma, kas uzvarējusi iepirkumā uztaisās par ģenerāluzņēmēju un jau pēc saviem ieskatiem piesaista apakšuzņēmumus – sīkas firmiņas un arī, kuras sola strādāt pēc iespējas lētāk. Tās tad atkal veic to pašu – 1)vēl mazākas algas, 2) vēl lētāki materiāli, 3) parasti sliktās visu strādājošo firmu komunikācijas dēļ – vēl saspringtāks darba grafiks. Rezultāts – zema objekta kvalitāte

 8. zemā kvalitāte savukārt nozīmē, ka 1)lētie materiāli var slikti un ar tālējošām sekām ietekmēt objektu lietojošo cilvēku veselību, 2)neracionālus izdevumus ekspluatācijā, jo objektu jau ļoti drīzā laikā laikā nākas labot, remontēt, kaut ko nomainīt, jaunos materiālu atkal ir jānopērk, jāpiegādā, cilvēkiem, kas to veic labošanu,jāmaksā algas. Un, ja atkal viss notiek pēc iespējas lēti, tad atkal viss ir īslaicīgs.Rezultātā – nesen rekonstruēts (kopumā par lielu naudu rekonstruēts) objekts ļoti īsā laikā sāk izskatīties nožēlojami, jo labojumi bieži ir kā ielāpi zeķēs… Ir daudzi teicieni, kas norāda, ka skopais maksā…vairākkārt.

 9. kas un pēc kādiem kritērijiem izlemj, kurai firmai nodot pasūtījumu, bet šai lēmējkomisijai vispirms būtu skaidri jāzina, cik liela ir pašas uzvarētājfirmas jauda (vai tai ir savi strādnieki un speciālisti vai arī tā sāks piesaistīt apakšuņēmumus, par kuru māku nevienam nebūs nekādas informācijas).Bieži ir tā, ka “firmā” ir tikai daži cilvēki, un, kad rodas pasūtījums, tad tikai sākas strādātāju vervēšana. Vēl der pievērst uzmanību, ja konkursa salībnieks norāda un argumentē, kas projektā būtu uzlabojams. Galvenais – lai būtu neapstrīdama argumentācija. Tas vispār liecinātu, ka iesaistītajā firmā ir vismaz daži labi speciālisti…

 10. Firmas TORENSBERGS vadība ierauta skandālos par Rīgas 1.slimnīcas un Bērnu Klīniskās slimnīcas remontdarbiem. Kāds ir atkāpies no firmas vadīšanas, kādam tiesvedība… Diezin, vai šo firmu vispār būtu jāliek pie darba 2.vidusskolā… Bet varbūt tieši šīs nepatikšanas liks labi strādāt, lai atgūtu zaudēto prestižu… Par firmas godīguma apšaubīšanu rakstīts pēdējās dienas interneta ziņās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.