Publicitātes foto

Troksnis Tukuma lidlaukā – neizbēgams; plāno lidojumu skaitu palielināt līdz 6000 gadā

6. augustā Tukuma novada domes zālē iedzīvotāji apsprieda ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā aprakstīta Tukuma lidostas jeb lidlauka «Jurmala Airport» paplašināšanas iecere.

6. augustā Tukuma novada domes zālē iedzīvotāji apsprieda ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā aprakstīta Tukuma lidostas jeb lidlauka «Jurmala Airport» paplašināšanas iecere. Kā teikts dokumentos, šobrīd lidlaukā gada laikā neregulāri nolaižas un paceļas 130 sporta un vieglās lidmašīnas, taču plānots darbību paplašināt, uzņemot 3000 lidmašīnu jeb 6000 lidojumu (nolaišanās/pacelšanās) gadā.

Vienreiz – pagājušā gada septembrī un oktobrī – iedzīvotājiem jau bija iespēja iepazīties ar ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu un to apspriest, taču pēc saņemtajiem iedzīvotāju iesniegumiem Vides Pārraudzības valsts birojs šī gada 13. februārī pieprasīja SIA «Latekoil» ziņojumu papildināt. Šobrīd tas ir izdarīts un līdz 16. augustam iedzīvotāji ar sagatavotajiem dokumentiem var iepazīties gan internetā www.eiroprojekts.lv/lidlauks, gan Tukuma novada domes apmeklētāju apkalpošanas centrā, gan Engures novada domē.

Kā sanāksmē atzina SIA «Latekoil» pārstāvis Valdis Felsbergs, jaunā ziņojuma teksts lielākoties palicis iepriekšējais, papildus ievietota informācija par paša lidlauka aprīkojuma tehniskajiem datiem, kā arī papildināta tā ziņojuma sadaļa, kurā publicēts prognozējamā trokšņa novērtējums. Pievienotas arī detalizētas trokšņu ietekmes kartes.

Troksnis ziņojumā salīdzināts ar to, kuru rada autoceļš Rīga-Ventspils un Tukuma dzelzceļa līnija. Kopējais iedzīvotāju skaits pētāmajā teritorijā ir ap 32 000, no tiem  autoceļa un dzelzceļa summārajā trokšņa diskomforta zonā un lidostas darbības radītā trokšņa diskomforta zonā dienā būs apmēram vienāds cilvēku skaits – zem 400. Vakarā autoceļa un dzelzceļa trokšņa diskomforta zona izplešas un skarto iedzīvotāju skaits ir vairāk nekā 1 200. Lidostas vakara trokšņa diskomfortam pakļauto skaits pieaug ļoti nedaudz – līdz 460. Naktī autoceļa un dzelzceļa summārā trokšņa zona ietver ap 3500 iedzīvotāju, lidostas – ap 1750.

Vairāk lasiet ceturtdienas, 8. augusta laikrakstā (ŠEIT!)

66 komentāri “Troksnis Tukuma lidlaukā – neizbēgams; plāno lidojumu skaitu palielināt līdz 6000 gadā

 1. dome varētu organizēt ausu aizbāžņu iepirkumu konkursu, lai tos vēlāk iedzīvotājiem bezmaksas izdalītu. Ardievu klusā, mazā pilsēta Tukums.

  1. šobrīd dzīvoju Rīgas Skultē 200m no Rīgas lidostas, lai sadzirdētu kādu troksni ir ļoti jāklausās, viss kluss un mierīgs… vienīgais kas traucē ir cilvēki kas brauc skatīties kā nolaižās lidmašīnas un piegružoapkārtni…

    1. Nju riktīgi lauķi ar lauķu domāšanu ir liela daļa TUKUMNIEKU… Nez kāpēc Smārdē nav neviens kas ir pret Lidostas attīstību, Starp citu lidmašīnas lielākoties nāks no Smārdes puses.

 2. Nu, bet kad tad beidzot sāks lidot?Jau vairākus gadus sola,ka nu tik sāks,bet neko nesāk:(
  Lidosta,ko čammājies?Raini,gaidam Tevi Tukumā!!!

 3. bērniņ, Tu esi vēl maziņš,tāpēc nerunā to,ko nezini!Man ir 63 gadi un es visu mūžu dzīvoju Tukumā.Visu laiku,līdz neatkarībai,Tukumam pāri ir lidojušas reaktīvās, tajā lidlaukā nosēdušās un no tā pacēlušās!Un zini,visi mēs pie tā trokšņa bijām pieraduši un nebija nekādas vainas!Un,ja kas,tad Ldz troksnis klusās naktīs ir līdzvērtīgs lidmašīnu rūkoņai!

  1. Man līdz Jūsu vecumam vēl drusku pietrūkst, bet es gan atceros, ka kara lidmašīnas katru dienu viss nelidoja. Un lielākais troksnis bija mācību laikā, kas arī notika ne jau katru nedēļu un pat ne katru mēnesi, bet te – 48 pacelšanās un nolaišanās dienā.
   Bet trakākais jau kas cits – neesmu pret lidlauku, bet nekādi nesaprotu, kāpēc pašvaldība – Šulcs&co neko nedara savu iedzīvotāju labā, kāpēc nerunā par kompensācijām, par iespējamo logu un durvju nomaiņu sava novada, savas pilsētas iedzīvotājiem!?
   Un vispār, tā lidosta ir īsts ”krievu bizness” “- nekā tur vēl nav un, domāju, arī nebūs. Te bildītē ir datorgrafika, realitātē tā lidosta, pareizāk sakot, tās korpuss ir balandās aizaudzis un iekša nekādi darbi nav veikti…

   1. Lidoja daudz un katru dienu daudz reižu!!! No agra rīta līdz vēlam vakaram. Un zemu un skaļi. Bet visi bija pieraduši. Un pieradīsim arī pie šīm, kas ir daudz klusākas un mierīgākas. Lai tikai lidosta attīstās!

     1. Divi lidojumi dabai nodara tādu pašu kaitējumu kā regulāra braukšana ar auto gada garumā noskaidrots jaunā pētījumā, ko veikuši zinātnieki no Starptautiskā Sistēmu analīzes institūta (IIASA) un Norvēģijas Starptautiskā klimata un vides izpētes centra (CICERO).

 4. Ko viņi cepās par troksni utt,,,kaut kur taču tām lidostām ir jābūt!Tad kad visi tie gudrinieki grib lidot uz Turcijām,,Ēģiptēm un citiem kūrortiem,,,viņi ar kājām iet, vai mašīnām brauc!? Lido taču! Vai tad pie Rīgas lidostas nedzīvo cilvēki, kuriem tas arī varbūt traucē!? Tad taisam arī to lidostu ciet un miers!

  1. Kurā valstī Tu dzīvo? kas ir tie visi, kas grib lidot uz Ēģiptēm (šodien!?) un Turcijām!? Un pat ja gribētu, ne jau no Tukuma te kāds to varēs!

   1. es varēšu un domāju ka daudzi tukumnieki varēs un būs tikai priecīgi,ka varēs izlidot no Tukuma un atpakaļ lidot ar uz TUkumu

 5. vai tieshaam alaa dzimushi? nu nav pasazieru lidmashiinaam nekaads troksnis lielais.
  jaa,militaarajaam,kas krievu laikaa te lidoja,bija gan.
  aizvakar divas nato,mirage paarlidoja tukumam,videejaa aatrumaa,un taam ir troksnis desmit reiz lielaaks,nekaa pasazieru lidmashiinai celoties augshaa.

 6. Dzīvoju zem “lidmašīnu ceļa”. Reaktīvās bija kaut kas briesmigs, bērni bailēs pieplaka pie zemes.Šīs jau var paciest. Lielāks troksnis ir no Durbes estrādes, kad tur notiek kāds nakts pasākums. (Šogad gan gandrīz nekas tur nenotiek)

  1. 10.08.13
   pl.20.00
   Īsti latviska Muzikāla komēdija “Bitīt rožu dārziņā”
   Durbes estrāde

   17.08.13
   pl.19.00-21.00
   RA “Panna” piedāvā
   Komēdija
   “Gribu bērnu”
   Durbes estrāde

   22.08.13
   pl.19.00
   Durbes estrādes sezonas noslēguma koncerts.
   Koru karu uzvarētāju – Rēzeknes Zaļo pakalnu kora koncerts
   Durbes estrāde

   Ja vēlaties, varu iekopēt, kas jau estrādē ir noticis…..

  2. Tad kad padomju laikos regulāri reaktīvās lidmašīnas rītos, vakaros un naktīs laidās pāri, mēs bijām bērni, nemaz nepieplakām pie zemes. Visi dzīvi, sveiki, veseli?
   Vai tad var salīdzināt tālaika troksni ar šīm 2 reaktīvajām lidmašīnām?

 7. Dzīvoju Tukuma centrā, bet tāāādu īstu troksni no lidmašīnām neesmu sadzirdējusi. “Bites” ir vienīgās, ko var sadzirdēt, skaņa nav neciešama. Eiropā gandrīz katrā mazā pilsētiņā ir pa lidostai. Lidmašīnas kursē nepārtraukti, tur viss notiek. Lai taču attīstās tūrisms un industrija.

  1. Piekrītu. Ko var ķērkāt par trokšņiem utt. Tiešām nesaprotu. Nu tad mežā, dziļos laukos jālien. Kur tikai putni čivina un mušas žužina.

 8. Nevaru vien sagaidīt, kad Ryanair lidos uz Tukumu! Dzīvoju pie Dublinas lidostas, kas ir 10x lielāka par Rīgu un neizjūtu nekādu diskomfortu .

 9. padomju laikā lidinājās nepārtraukti,neviens tam nepievērsa uzmanību,pierada,labi dažām mājām būs paskaļi,kuras atrodas tieši zem lidojuma ceļa bet nu tāpēc jau nav jācieš pārējiem kuri vēlās lidostu.

  1. Bet kāpēc man manās mājās kaut kas būtu jāpiecieš?! Kāda suņa pēc? Vai Dižā Engures pagasta izaugsmes vārdā? Vai kontrabandistu atbalstam? Diez, kas tad tie par aparātiem pa naktīm tur lido?! Es negribu braukt uz Dublinu, lai pārliecinātos, cik tur forši zem lidmašīnām gulēt! Es dzīvoju, strādāju, nodokļus maksāju un bērnus audzinu te. Tieši tāpēc, ka Tukums sevi bija un ir pozicionējis par mierīgo guļamvagonu, te daudzi apmetušies uz dzīvi, strādā Rīgā un maksā nodokļus. Tātad pašvaldības pēc tā iznāk, ka mums tiem aprēķinātajiem 1200 cilvēkiem, kam dzīve ievērojami pasliktināsies, jātinas no šejienes prom!? Uz mierīgāku vietu vai vismaz uz tādu, kur par savējiem, nevis par kaimiņu novada ienākumiem domā.

   1. pilnīgi piekrītu!man to lidostu nevajag, 2x gadā es varu aizbraukt līdz Rīgai.visi tik ļoti sapriecājušies par tūristiem utt, ko tad TĀdu tai TukumĀ ir ko redzēt,nu tik tūristi aumaļām brauks skatīties dižo Tukumu…un sportisti gadu uz priekšu rindā pierakstīsies uz lielo ledus halli, kur krosiņš jāskrien starp automašīnām….

   2. ziniet man nepatīk ka rudeņos lapas dedzina, mašīnas pa ātru brauc, kaimiņi skaļi uzvedas, odi kož, ak jā un mušas tagad ļoti aktīvas. Bet es arī te dzīvoju un nodokļus maksāju, ko nu lai dara.

 10. Palasot komentārus – 95% ir pat ļoti apmierināti ar to, ka būs beidzot lidosta. Manuprāt, tas tikai pierāda to, ka Tukuma iedzīvotāji ir “Par”! 🙂 Beidzot jaunas darba vietas gan lidostā gan tukumniekiem, kas darbojas tūrisma sfērā. Starp citu – Tukumā jauna izaugsmes sfēra – viesnīcu serviss. Vakar pat piedzīvoju to, kā cilvēks meklēja viesnīcā vietu, bet visas vietas jau “aizsistas”. Tukumnieki – seize the opportunity! 🙂

  1. Viegli būt ”par” citu, ne savas dzīves pasliktināšanos… Un, spriežot pēc stila, atbalstītāju vidū daudz ”vienšūnas dvīņu”…(ha-ha)
   Bet mani besī kas cits – nu ko var muldēt par tām darba vietām!? Kādas tur darbavietas un kam? Nekā taču tur nav!

  2. Beidzot jaunas darbavietas 🙂 🙂 🙂 vai tik to pašu neteica arī kad lielo maximu cēla, tagad nav kasstrāda no citiem novadiem meklē un ceļu apmaksā, drīz no Ķīnas un Indijas darbiniekus vedīs. Esiet reāli, nebūs tur nekādas darbavietas.

  1. Bērniņ, vēsturi mācījies, kaut ko arī atceries? Nu tad atceries, ka lielākos mēslus sastrādāja plebeju masas jeb tevis piesauktais (un faktiski jau nereālais, jo nekādi ticami neuzskaitītais)vairākums. Atceries, ka tieši ”vairākums” ir Orvela aitu prototips. Tās daži iznireļi visās revolūcijās un citos masu slaktiņos sev pa priekšu stūmuši… Tā ka – bišku padomā, pirms runā par ”vairākumu”… Citādi… Vēsture rāda, ka ar blēšanu var nepietikt, ka bez ausim un ādas nepaliec…

 11. Neviens jau nav pret, tikai ir lietas, kuras ir jādara pareizi. Tieši tāpat kā Jums visiem ir jāievēro savi noteikumi, tā atī lidostai ir jāievēro savi. Diemžēl šī lidosta to nedara un nedarīs. Kad būs par vēlu, tad atkal sāks vaimanāt kā tad tā, neviens neko nedarīja lietas labā. Turklāt bizesu uz citu rēķinu taisīt ir ļoti nekorekti.

 12. NTZ galīgi nedraudzējas ar matemātiku. 8. augusta avīzē A.Puķīte raksta , ka Tukuma lidlaukā ir plānoti 3000 lidojumi gadā, jeb 6000 pacelšanās un nolaišanās reizes gadā. Pēc maniem aprēķiniem t.i. 16,4 pacelšanās un nolaišanās reizes diennaktī. Savukārt tā paša nummura pēdējā lapaspusē L.Trēde uzdod Tukuma iedzīvotājiem jautājumu, kā viņi vērtē to, ka Tukuma lidlaukā tiek plānoti vismaz 48 lidojumi diennaktī, pie tam ar piebildi pār pilsētu. Izrādās, ka avīzes redaktori paši vispār nelasa to, kas tiek rakstīts viņu avīzē. Šādas rupjas matemātiskas kļūdas nevar nepamanīt.

 13. Lidos,lidos!Ja ne 2014,tad 15 noteikti!Bāž te “batonus” ausīs “Saloduha un Q”.Kamēr neuztaisīs kādu afēru lai nobeigtu terminālu,nekas nebūs,neceriet.Pie šīs vadības ,kura ir pagaidām/lidostas/,nebūs nekādi lidojumi.Jācer ,ka pārdos to “gaismas pili”,Smārdes!

 14. 2013. gada 8. augusts 16:38
  Precizējums, ienākumus gūs Engures novads, ne Tukums. Un par to jau visi arī cepās.
  —————————–
  ienākumus gūs Valera banda – tas zināms pat raibajam sunim, vai viņš no Engures vai Tukuma novada:)))))

  1. Tev ir taisnība, ka šī vieta ir jāizmanto, bet to ir jādara atbilstoši noteikumiem un visu interesēm. Tāpat kā Tev ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, tā arī lidostai ir jāievēro savējie.

  2. Lūdzu, bez tukšām frāzēm un tik pat tukšas muldēšanas! Konkrēti, par kādu attīstību un nākotni runājat? Kas ir tas, ko ”mēs” neizmantosim ”dažu” (vismaz 1200, kā var spriest pēc pašu lidotāju pētījuma)”egoistu” dēļ? Vai par maz jau esam p….ā bijuši ar šito tukšo pļurkšķi par nezkādu attīstību un tik pat neskaidru nākotni?!

 15. Būs darbavietas?Būs lidojumi?……Cik jau to terminālu “moca” ,3 celtnieki,kuriem algas nemaksā?Palasiet 2011,2012 gada ieceres”sapņus” par lidostu!Cik jau atceļ to lentas griešanu?/RU-BLR KOPUZŅĒMUMS/

 16. Nu tad beidzot saprāts uzvarēja. Patiešām priecājos ka lidosta būs un ceru ka pēc iespējas ātrāk. Tiem bļaustekļiem ,kas nesaprot nodokļu sadali iesaku vismaz kādreiz izlasīt likumus un pārējo dokumentu kaudzi tad vismaz sapratīs kādi ienākumi ir novadiem un no kā. Pie tam šamējie sāk dziedāt citu dziesmiņu – “mēs jau tikai gribējām lai lidosta izdara visu pareizi”. NU ja atbilde, man ir viena – Skabargu citam ierauga, bet baļķi savā acī nepamana. Veiksmi visiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.