souljournaler.blogspot.com

Traģiska diennakts – trīs noslīkušie

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 5. jūnija 6:30 līdz 6. jūnija 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus. Kopumā dzēsti 25 ugunsgrēki, veikti 15 glābšanas darbi, bija arī trīs maldinoši izsaukumi.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 5. jūnija 6:30 līdz 6. jūnija 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus. Kopumā dzēsti 25 ugunsgrēki, veikti 15 glābšanas darbi, bija arī trīs maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks, cietuši divi cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēluši trīs noslīkušos. 17:23 ugunsdzēsēji glābēji Daugavpilī izbrauca uz Gubiščes ezers, kur saskaņā ar aculiecinieku teikto bija peldējis un ūdenī pazudis vīrietis. VUGD Daugavpils 2.daļas ūdenslīdēji apsekoja ezera gultni un atrada noslīkušo, apmēram 40 gadus veco vīrieti. Savukārt 18:00 tika saņemta informācija, ka Līgatnes novadā dīķī ir peldējis un zem ūdens pazudis 27 gadus vecs vīrietis. Sākotnēji Siguldas daļas ugunsdzēsēji veica dīķa apskati no laivas, bet noslīkušo neatrada, tāpēc uz notikuma vietu devās ūdenslīdēji no Rīgas daļas. Pēc apmēram 20 minūšu meklēšanas darbiem piecus metrus no krasta un trīs metru dziļumā noslīkušais vīrietis tika atrasts un izcelts krastā. Neilgi pirms astoņiem ugunsdzēsēji glābēji izbrauca uz Rēzekni, Lokomotīvju ielu, kur aculiecinieki dīķī apmēram divu metru attālumā no krasta ieraudzīja noslīkušo. Ugunsdzēsēji glābēji hidrotērpos nokļuva līdz noslīkušajam un apmēram 65 gadus veco vīrieti nogādāja krastā.

21:06 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Vecsaules pagastā deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu koka māja jau deg pilnā platībā. Pārmeklējot dzīvojamo ēku, tika atrasts bojā gājis apmēram 50 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēka kopējā platība bija 90m2. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Šonakt 01:05 VUGD saņēma informāciju, ka Lubānā, Parka ielā, dzīvojamajā mājā ir jūtami dūmi. Ierodoties notikuma vietā un pārmeklējot trīsstāvu dzīvojamo māju, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka trešā stāva dzīvoklī deg gulta un grīda 2 m² platībā. Ugunsgrēkā tika izglābti un cieta divi cilvēki – 55 gadus veca sieviete un 30 gadus vecs vīrietis, kuri saindējās ar dūmiem. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vakar izcēlās Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā. 13:36 VUGD saņēma informāciju, ka deg neapsaimniekotas fermas ēka. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, ēkas šīfera jumts jau dega ar atklātu liesmu pilnā platībā. Dzēšanas darbiem ūdens sākotnēji tika ņemts no tuvējā dīķa, bet pēc tā iztukšošanas – no 3 kilometru attālumā esošās upes. Veicot dzēšanas darbus, traumu guva viens ugunsdzēsējs glābējs, kuram uzgāzās virsū jumta konstrukcijas. Ugunsdzēsējs glābējs tika hospitalizēts. Kopējā degšanas platība bija 750 m². Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir zibens izlāde. Ugunsgrēku likvidēt izdevās tikai ap astoņiem vakarā. Notikuma vietā strādāja Pļaviņu, Aizkraukles, Ērgļu, Madonas un Jēkabpils ugunsdzēsēji glābēji.

Lai vasaras atpūta pie ūdeņiem nepārvērstos traģēdijā, VUGD atgādina svarīgākās drošības prasības, kas jāņem vērā:

Atcerieties, ka pēc ziemas ūdenstilpnes gultne var būt mainījusies, uz tās var atrasties dažādi priekšmeti, tāpēc pirmajā peldēšanās reizē tā ir vispirms rūpīgi jāpārbauda un nedrīkst strauji iet vai lēkt ūdenī.

Peldieties īpaši šim mērķim paredzētās vietās. Par to liecinās zīme – peldēties atļauts!

Nav ieteicams doties peldēties vienam. Ja tomēr dodieties, informējiet krastā palikušos par to, cik ilgi un tālu esat plānojis peldēt, vai esat paredzējis nirt zem ūdens

Nepārvērtējiet savus spēkus! Ja reiz esat varējis pārpeldēt šo upi, tas nenozīmē, ka varat to arī šodien.

Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī! Lēkt no tiltiem vai citādiem paaugstinājumiem ir kategoriski aizliegts.

Pirms došanās ūdenī, NEKAD nelietojiet alkoholu. Ja esat reibumā, labāk palieciet krastā! Atcerieties, ka lielākā daļa cilvēku noslīkst tiešie esot alkohola reibumā!

Nepeldieties stipra vēja, negaisa laikā vai naktī!

Ja esat pārkarsis saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, tad var sākties krampji vai rasties problēmas ar sirdsdarbību.

Pirms nodarbojieties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinieties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, uzvelciet glābšanas vesti.

Atrodoties uz matrača vai peldriņķa nevajadzētu peldēt tālu no krasta.

Ūdenī nevajag jokojoties skaļi saukt «Palīgā! Slīkstu!».

Nepeldiet aiz bojām, kas ierobežo peldvietu!

Nepārvērtējiet savus spēkus! Dižošanās, ka varat aizpeldēt vistālāk vai pārpeldēt pāri upei, nav tā vērta, lai zaudētu dzīvību.

Ūdenskrātuvēs nedrīkst lēkt ūdenī no tramplīna, laipas vai augsta krasta ne uz galvas, ne uz kājām – mediķu pieredze rāda, ka šādā veidā peldētāji ik gadu gūst smagas galvas un mugurkaula traumas, kas daudzos gadījumos rada invaliditāti vai beidzas ar nāvi.

Ja redzat, ka kāds cilvēks slīkst vai vairs saviem spēkiem nevar nokļūt krastā, nekavējoties zvaniet uz tālruņa numuru 112!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.