Tīģerpuika Klifs Grants ceļos uz zoodārzu Francijā

Pērn dzimušais tīģerēns Klifs Grants sava aizkustinošā dzīves stāsta dēļ šogad kļuva par populārāko dzīvnieku Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Amūras tīģerēns nelaimīgas sagadīšanās dēļ trešajā dzīves dienā nokļuva dzīvnieku kopēju un vetārstu aprūpē. Klifs pārdzīvoja vairākas veselības stāvokļa krīzes.

Pērn dzimušais tīģerēns Klifs Grants sava aizkustinošā dzīves stāsta dēļ šogad kļuva par populārāko dzīvnieku Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Amūras tīģerēns nelaimīgas sagadīšanās dēļ trešajā dzīves dienā nokļuva dzīvnieku kopēju un vetārstu aprūpē. Klifs pārdzīvoja vairākas veselības stāvokļa krīzes. Pateicoties pašaizliedzīgām darbinieku rūpēm un pūlēm, tīģerēns nu ir krietni paaudzies un izveidojies par dzīvespriecīgu, harmonisku un spēcīgu pusaugu tīģeri. Šobrīd, pēc Amūras tīģera vairošanas programmas EEP koordinatoru ieteikumu saņemšanas, zooloģiskā dārza darbinieki ar lepnumu gatavo Klifu Grantu ceļojumam uz Bezansonas zoodārzu Francijā.

Tātad Rīgas Zoodārza apmeklētājiem tīģerpuika būs aplūkojams tikai šajās brīvdienās un pirmdien, 26. novembrī.

Pirmo reizi par tīģerēna likteni, zooloģiskā dārza apmeklētāji uzzināja 2011. gada 14. decembrī. Pateicoties zoodārza drauga «Lattelecom» atbalstam, Klifa Granta gaitas bija vērojamas arī interneta tiešraidē. Tīģerēna regulārās pastaigas kopā ar rotaļu biedru kucēnu Pradu priecēja ikvienu un Tīģeru mītne kļuva par populārāko vietu zoodārzā.

Apmeklētāji juta līdzi gan Klifa priekos, gan bēdās. Tīģerpuikam nācās pārciest vairākas operācijas pēc patoloģiskiem kāju lūzumiem. Atlabšana ritēja lēni, bet zoodārza darbinieki apbruņojās ar pacietību un pašaizliedzību. Lai veicinātu kaulu dzīšanu, tīģerēns tika bagātīgi lutināts ar liellopu gaļas mīkstumu, trušiem un paipalām. Lai sekmētu kalcija uzsūkšanos un stiprinātu kaulu sistēmu, barība tika papildināta ar vitamīnu un minerālvielu kompleksu. Lai veicinātu atlabšanu, tīģerēnam tika nodrošinātas sportiskas nodarbes kopā ar draudzeni Pradu. Kucīte godam pastrādāja un pildīja gan drauga, gan laba fizioterapeita lomu. Klifs veidojās par fiziski spēcīgu un emocionāli līdzsvarotu pusaugu tīģeri. Lai tīģerēns izaugtu par kārtīgu tīģeri – savas sugas turpinātāju, arī zoodārza darbinieki samazināja tiešo kontaktu ar tīģerpuiku. Sākās pakāpeniska gatavošanās nedaudz skumjajam un reizē priecīgajam šķiršanās brīdim.

Amūras tīģeris iekļauts Pasaules Sarkanajā grāmatā kā apdraudēta suga. Tās saglabāšanai ir izveidota apdraudēto sugu vairošanas Eiropas programma (EEP), kurā piedalās arī Rīgas Zooloģiskais dārzs. Rīgas Zooloģiskā dārza tīģeri ir vieni no vērtīgākajiem Amūras tīģeriem Eiropas nebrīves populācijā. Pēc apdraudēto sugu Eiropas programmas EEP ģenētiskā ranga vērtējuma, tie ierindojas pirmajā desmitniekā. Rudenī saņemot programmas koordinatoru rekomendāciju par Klifa Granta nosūtīšanu uz Bezansonas zoodārzu Francijā, zooloģiskā dārza darbinieku sirdīs virmoja lepnuma dzirkstis. Tātad pūles nebija veltas, jo Klifam Grantam tiek dota iespēja turpināt savu dzimtu, kuplināt Amūras tīģera saimi. Savukārt tīģerēna mammai Katrīnai nākamajā gadā paredzēts atvest jaunu tīģertēvu, lai turpinātu šo apdraudēto dižkaķu ne tik vienkāršo ciltsdarbu.

Klif Grant, veiksmīgu ceļu! Lai Tev izdodas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *