Tiešsaistes koncertā šovakar – arī talantīgā tukumnieka Daumanta Liepiņa klavierspēle

Kā ziņo Latvijas Radio Klasika, šodien, 3. aprīlī 19.00 tiešsaistē no koncertzāles «Cēsis» koncertā «Laikmeta piezīmes klavierēm» izskanēs trīs spožu latviešu pianistu – Andreja Osokina, Reiņa Zariņa un arī tukumnieka Daumanta Liepiņa – solo programmas. Koncerts, protams, notiks bez skatītājiem – tukšā koncertzālē. To klātienē vēros vien trīs operatori. Protams – distancējoties.

Koncerts būs skatāms arī sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Koncertzāles «Cēsis» mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska: ”Kā jau visas koncertzāles un kultūras vietas Latvijā, arī mūsu koncertzāle jau vairākas nedēļas ir slēgta apmeklētājiem, taču esam raduši vienu lielisku iespēju sniegt cilvēkiem kaut ko ļoti skaistu un mierinošu, kas šajā laikā sniegtu iedvesmu un prieku.”

Katrs no pianistiem ir veidojis īpašu koncertprogrammu, kas veltīta šim vēsturiskajam laikam, kurš, kā uzsver koncertzāles vadītāja, jācer, nekad vairs neatkārtosies. Katrs pianists sniegs divdesmit, divdesmit piecu minūšu programmu. ”Tie būs tādi kā trīs monologi – gan mīlestības un dramatisma, gan lielu cerību un patriotisma piepildīti. Andrejam tā būs mīlestības pilna programma ar Vāgneru, Šūmani un Jāzepu Vītolu. Reinim Zariņam kā lieliskam konceptuālu programmu veidotājam programmā ir Johans Sebastiāns Bahs un Olivjē Mesiāna «20 skatieni uz Jēzus bērnu». Koncertu noslēgs Daumants Liepiņš ar romantisku, poļu patriotisma piepildītu programmu – diviem Friderika Šopēna skaņdarbiem,” tā I. Zagorska.

Vaicāta par pašizolēšanās noteikumiem, koncertzāles vadītāja uzsver, ka viss notikšot lielākā piesardzības apstākļos: ”Katrs pianists ieradīsies ar savu personīgo auto pa vienam, katram ir paredzēta sava mēģinājumu telpa un ir izslēgtas jebkuras saskarsmes iespējas. Mūsu ēka ir ļoti liela, zāle ir milzīga, un operatora kamera atradīsies attālināti – balkonā. Izpildījuma laikā visā lielajā zālē atradīsies viens mūziķis un trīs operatori.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.