theminimalists.com

Tiesai nodota lieta par komentāriem internetā, kas vērsti uz nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu

Apsūdzētā vīrieša ievietotie komentāri provocēja uz nacionālo, etnisko un rasu naidu un nesaticības izraisīšanu starp dažādām tautām, jo to saturs vērsts pret krievu tautai piederīgajiem kopumā, izsakoties par viņiem nievājoši, lietojot vulgārus apzīmējumus un salīdzinājumus.

29. novembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par to, ka interneta portālā ievietoja komentārus, kas apzināti vērsti uz nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vīrietis Latvijas ziņu portālā pie rakstiem vairākas reizes ievietoja komentārus, kas pēc satura un būtības nebija saistīti ar publikācijās sniegto informāciju, bet vērsti uz nacionālā, etniskā un rasu naida un nesaticības izraisīšanu, vēloties publiski paust savus uzskatus, ka tādi faktori kā rase, nacionalitāte, etniskā piederība var būt par pamatu indivīdu grupas, krievu tautības cilvēku, nicināšanai.

Apsūdzētā vīrieša ievietotie komentāri provocēja uz nacionālo, etnisko un rasu naidu un nesaticības izraisīšanu starp dažādām tautām, jo to saturs vērsts pret krievu tautai piederīgajiem kopumā, izsakoties par viņiem nievājoši, lietojot vulgārus apzīmējumus un salīdzinājumus, kā arī necenzētus izteicienus, kas aizvaino krievu tautas piederīgo nacionālās jūtas, pazemo viņu godu un cieņu, kā arī mudināja nenoteiktu personu loku uz vardarbību un nāvējoša spēka lietošanu pret krievu tautībai piederīgajiem.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 78. panta 2. daļas — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri

  1. neko jau. Virs manis dziīvo Krieviski runājošie, kuri mani pazemo katru dienu(esmu latviete) Katru dienu viņi ar savu uzvedību to dara, citreiz līdz 2 naktī bērni spēlē basketbolu.
    pa dienu bērnu māte ar āmuru klapē gaļu veselu stundu, un to dara no visas sirds, sākumā tas bija ap pus12 naktī, bet tad pamazām pārgāja uz diennakts gaišo laiku. Kā redz,jeb dzird kad ierodos mājās, tā pēc min desmit sāk klapēt.Tā ir necieņa un pazemošana.

    1. Tā ir Jūsu kaimiņu būšana, cilvēksaskarsme sadzīvē, kam nav nekā kopīgā ar aicinājumu uz vardarbību un nāvējoša spēka lietošanu pret jebkādai tautībai piederīgajiem un Jūsu centieniem šādu rīcību attaisnot! Kauns…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.