Talka ar vērienu

Teju kā aizvadītā sestdiena Kandavas novadā izvērtās pār vērienīgu talkas dienu. Un diena patiesi bija kā radīta šīs ieceres īstenošanai.

Teju kā aizvadītā sestdiena Kandavas novadā izvērtās pār vērienīgu talkas dienu. Un diena patiesi bija kā radīta šīs ieceres īstenošanai.

Dzestrie pavasara vēji likās pierimuši un rūpēs par talcinieku labsajūtu saulītes dāsnumam ļāvuši pilnu vaļu. 10.00 visi, visi talcinieki, kuri vēlējās sapost kādu vietiņu, kādu stūrīti mūsu tik skaistās, bet tajā pat laikā nevērīgi piegružotās apkārtnes, pulcējās pie biedrības «Abavas ielejas attīstības centrs» (AIAC), kur biedrības vadītāja Iveta Piese informēja par talkas turpmāko norisi. Tad, nodrošinājušies ar darba cimdiem un ievērojamu daudzumu atkritumu maisu, talcinieki bija darbam gatavi. Darba lauks bija gana plašs, bet akcents visam šim procesam bija un palika Abavas ielejas sakopšana visā dabas parka «Abavas senleja» teritorijā no Kandavas līdz pat Rendai.

No senā akmens tilta līdz pat Zvejnieku tiltam

Tādu posmu pa todien rāmi plūstošo Abavas upi mēroja vairāki talcinieki, pārvietojoties laivās.

 Sākotnēji abi uzņēmīgie jaunieši Artūrs un Kristaps lasīja drazas un atkritumus tepat, pie skatam nepievilcīgās, kādreizējās Kandavas pienotavas ēkas. Puiši atzīst, ka talkā piedalās jau vairākkārt un to dara ļoti labprāta. Viņi ir kandavnieki un ar prieku vasaras svelmē nopeldas Abavā, tālab upe un tās apkārtne viņiem nav vienaldzīga. Rau, maiss ar atkritumiem jau pilns, bet laivā jāliek arī neikdienišķāks un masīvāks atradums – kāds niedrēs "pamests" «Žigulīša» sēdeklis. Un tad pa straumi – uz priekšu līdz nākošajai nekārtību vietai.

 Velna ala ir viena no tūristu iecienītākajām vietām, kas atrodas tuvu šosejai. Tur viegli pārkļūt upes otrā krastā, lai aplūkotu Velnakmeni un celt nakstmīnes. Acīmredzot tieši tālab te nelielā laukumā drazu cik uziet! Kristīne, Zita, Kaspars un Andis īsā laika posmā ar gružiem piepildījuši jau vairākus maisus. Tostarp daudz stikla lausku, tukšu plastmasas pudeļu un izlietotu autiņbiksīšu…

 Pēc pēdējām lietavām vēl nesen ūdens līmenis Abavā bija augsts un pļaviņa pie paša tilta bija krietni pārplūdusi. Šo upes krasta posmu sakārtot bija nolēmuši frakcijas «Mēs savam novadam» biedri, pieaicinot palīgos kādreizējos domes darbiniekus. Pieaugušo krietni palīgi izrādījās vieni no mazājajiem, bet ņiprākajiem šīs dienas talciniekiem Kristaps un Renārs.

Teteriņu atpūtas vieta pie baseina arīdzan ir iemīļota atpūtas vieta. Īpaši vietiņa ezera klusākajā stūrī, kuru kandavnieki dēvē par Pasaules galu. Vārdos viss izklausās romantiski, bet realitāte izrādījās gluži cita, proti, ar plastmasas un stikla pudelēm un vēl visvisādām drazām jaunieši bija savākuši četrus pamatīgus maisus. Mareks, Ivo, Edijs, Riks, Oskars un Līga bija pārsteigti – kāpēc gan stikla pudeles ir jāsadauza, ja turpat blakus ugunskura vietai atrodas atkritumu urna?! Viņi, lasot lauskas, sev cieši nosolījās paši nekad to nedarīt un neļaut darīt arī citiem!

Grupiņa talcinieku sakopa arī Čužu purva apkārtni.

I. Piese sestdien bija nodarbināta ik mīļu brīdi. Te bija jākārto organizatoriskie darbi, te jābrauc lūkot, kā klājas talciniekiem visā dabas parka teritorijā. Taču talkas dienas izskaņā, rezumējot paveikto, Iveta jutās apmierināta par talcinieku aktīvo atbalstu vides sakopšanā. Viņa šo dienu novērtēja kā lielisku jauniešu iesaistīšanos vides audzināšanā. "Vien skumdina tas, ka pie mums talkā salīdzinoši maz iesaistījās pieaugušo, jo kopīgi strādāt būtu vēl interesantāk," teic Iveta un uzteic Kandavas komunālā uzņēmuma operatīvo darbību. Ap četriem pēcpusdienā atkritumu maisi vairs Abavas krastos nebija manāmi.

Pēc laba darba – gandarījums un atpūta

Izrādās – pastrādāts vareni – talkas laikā savākto atkritumu daudzums kopumā lēšams ap 25 m³.

Kad darbiņš bija paveikts, talcinieki pulcējās atpūtas kompleksā «Zviedru cepure». Te pulcējās arī čaklie darboņi no Sabiles, Rendas un Matkules pagasta, kas arīdzan iesaistījās dabas parka uzpošanā. Pēc labi padarīta darba zupa garšo īpaši. Tā atzina visi, ar apetīti baudot gardo, tepat atpūtas kompleksā pagatavoto zupu. Pēc maltītes talkas dalībniekiem kā pateicības balva tika brīvbiļete diviem nobraucieniem ar rodeļiem. Jaunā paaudze par to bija īpaši iepriecināta.

Savukārt talkas dalībniekus, kuri no rīta pulcējās pie AIAC, piereģistrējās, strādāja un visā šīs dienas darbībā piedalījās līdz galam – pārsteigums vēl tikai gaida.

Pēc sestdien padarītā darba varam gandarīti sacīt – vēl kāds stūrītis, kāds gabaliņš uz mūsu skaistās zemītes kļuvis sakopts un pievilcīgs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *