Attēlam ir ilustratīva nozīme

Svešvalodas eksāmens – pārcelts

Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka ārkārtējās situācijas dēļ centralizēto svešvalodas eksāmenu norise 12. klasēm no marta ir pārcelta uz maiju un notiks no 11. līdz 14. maijam.

Eksāmeni par vidējo izglītību notiks pēc 2019./2020. mācību gada parauga – tie būs 3 stundu gari, visos eksāmenos būs skenējamas atbilžu lapas, valodu eksāmenos nebūs valodas lietojuma daļas, kā arī eksāmenu programmās būs sīkāk norādītas pārbaudāmās zināšanas un prasmes, kā arī pārbaudījumos iekļautie temati. Pirms eksāmena tiek plānots konsultāciju laiks.
Kopumā 12. klašu skolēniem būs 3 obligātie eksāmeni (latviešu valoda, matemātika, svešvaloda). Ja skolēnam, lai iestātos kāda no augstākās izglītības iestādēm, nepieciešams cits centralizētais eksāmens, viņš pēc izvēles kārto eksāmenu fizikā, ķīmijā, bioloģijā vai vēsturē, vai arī necentralizēto eksāmenu.
Ministrija pieļauj – ja eksāmenu sesijas laikā tiek noteikta ārkārtas situācija vai arī nebūs iespējams eksāmenus kārtot klātienē, kad, vēlākais, eksāmeni, var notikt jūnijā ar papildtermiņu – jūlijā, tad vidusskolas eksāmeni tiek atcelti, mācības izglītojamie beidz ar gada vērtējumu, savukārt augstskolas veido savus iestājpārbaudījumus, koriģējot uzņemšanas noteikumus.

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.